Proč vznikl tento web

V r. 1989 většina vítala změnu režimu a do budoucnosti hleděla s optimismem a legitimním očekáváním změn k lepšímu. Naše nezkušenost a politická naivita byla ovšem zneužita, kdy důsledkem je, že se naše země dostala do postavení řádně drancované kolonie. Za největší úspěch je dnes prezentován fakt, že žijeme na neustále se zvětšující dluh a z většiny bez vlastní české výrobní základny. O potravinové soběstačnosti nemůže být řeč. Místo komunistů nám vládnou oligarchové a zahraniční korporace bez jakéhokoliv ohledu na zájmy prostých občanů. Ti slouží jen jako zdroj levné pracovní síly a daní, které jsou pak masívně rozkrádány.

Naši předci, „úpící pod těžkou botou bolševika“, dokázali postavit přehrady, atomové elektrárny, dálnici, metro a další. Vybudovali značku „Made in Czechoslovakia“, která měla ve světě zvuk. Byli jsme jedna z mála zemí na světě, která byla schopna dodávat celky přesného strojírenství pro jaderný průmysl. Naše lokomotivy, tramvaje, traktory a Tatry jsme úspěšně exportovali do světa. Byty pro mladé rodiny se stavěly v počtu větším než malém, školství se hrdě hlásilo k odkazu J. A. Komenského a výsledky byly dávány často za vzor. Ve výčtu by šlo pokračovat …

Po změně režimu nebylo celospolečenské očekávání naplněno. V naší zemi nedošlo k rozkvětu toho dobrého z minulého režimu a převzetí toho dobrého z tenkrát obdivovaného Západu, ale jen k rozkradení a zničení vybudovaných statků. Náš stav je naprosto výstižně charakterizován situací, kdy voda, přírodou seslaná na naše území, je českým domácnostem povětšinou prodávána zahraniční korporací. Z vševojskové armády schopné bránit naše hranice se stal expediční sbor bojující aktuálně za cizí zájmy ve světě. Ze svobody nabyté v r. 89 je nám každodenně ukrajováno zrychlujícím se tempem.

Dostáváme se tak pomalu do situace, kdy plíživě nastupuje opět to nejhorší z doby komunistického režimu s přídavkem toho nejhoršího z aktuální verze kapitalismu.

Cílem tohoto webu je přispět k vyvolání celospolečenské diskuze na téma budoucnosti naší země. Jak svou každodenní činností přispět najdete => zde.

Pro všechny skeptiky s poraženeckými náladami jsou následující body:

  • hodit flintu do žita, lze kdykoliv …
  • jeden z důkazů, že celospolečenská diskuze má smysl, má každý k dispozici … v podstatě probíhá celospolečenská diskuze na téma našeho členství v EU a aktuální výsledky jsou dva:
    • vládci mají STRACH souhlasit s referendem na téma našeho členství v EU
    • Trikolóra přes úvodní nechuť opustit EU postupně pod tlakem celospolečenské diskuze mění názor na věc …
  • v současné době nám chybí vize, resp. lídr, který by měl, většinou společnosti, akceptovatelnou vizi do budoucna. O tom, že takový lídr může existovat a být dočasně neznámý veřejnosti máme důkaz na východě … v r. 2000 se stal prezidentem RF do té doby neznámý, v podstatě politicky nevýrazný úředník. Na jeho dlouhou politickou kariéru by si v té době vsadil jen málokdo … ten tenkrát nevýrazný a neznámý úředník se jmenoval a jmenuje V. V. Putin.