Domácí

Bartoš se chce ujmout vlády, Fiala touží po tom samém

Jindřich Kulhavý: Česko-ruská krize není žádnou krizí. Pár našich politiků si honí ego. Předvolává se velvyslanec Ruské federace na kobereček, dělá se bububu a celé to připomíná situaci, ve které by se hysterický mravenec sápal na slona.

Při vší úctě k českému lvu je velmi pravděpodobné, že až se ruský medvěd skutečně naštve, ze lva nic nezbude. Je zajímavé, jak jedna část politické scény vytahuje rukávy, to aby ukázala své povadlé svaly, o nichž si dotyční myslí, jak je mají nabušené, a druhá část volá po solidaritě Evropské unie. Nový ministr zahraničí naprosto zapadnul do soukolí, protože hned při prvním vystoupení prokázal svou klaunovskou rétorikou potřebnou schopnost pro post ministra.

V nastalé situaci nesmírně ožili někteří politici. Nejvíce slyšet je Piráta Ivana Bartoše. Je třeba říct, že už dlouho se tak nikdo netěšil na post předsedy vlády, jako tento Sorosem prověřený příznivec Antify. Je natolik nedočkavý, že by nejradši rozpustil poslaneckou sněmovnu a vyvolal předčasné volby. Tím by rád vyšachoval prezidenta republiky. Možná Bartoše samotného trápí, že byl Ústavním soudem shozen volební zákon a musí být schválen nový. Bez něj rozpuštění poslanců bude k ničemu a natěšený a sebevědomý Bartoš tak musí projevit minimální dávku trpělivosti. Samozřejmě se můžete ptát, proč si je tak jistý svým vítězstvím? Doufá, že dohromady s koalicí Spolu dosáhnou Piráti a STAN většiny a mezi sebou se domluví. Nakolik je to reálné, to se teprve ukáže, nicméně pokud navštívíte například na sociálních sítích skupiny podporující tento slepenec, pak je čeho se obávat. Minimálně agresivity a zarputilosti příznivců odchodu Babiše za každou cenu.

Andrej Babiš je pro tuto zemi skutečně katastrofou, kterou jsme tu dlouho neměli. Což však nevylučuje předpoklad toho, že nemůže přijít nic horšího. Může. Když se spojí bývalá pravice s extrémní levicí. Pokud se skutečně Bartoš stane někdy omylem předsedou vlády, nečekejme nic dobrého. Jen pro připomenutí, co by Piráti rádi.

  1. Vysoké zdanění nemovitostí ve výši přes 1% z tržní ceny objektu či bytu a změna bytové politiky vedoucí ke ztrátě osobního vlastnictví. To prosazují i Zelení v Německu, jde však o rozsáhlý projekt nazvaný Great Reset. Jen pro usnadnění, 1% je daň 10000 na každý milion hodnoty toho, v čem bydlíte. Takže byt 2+kk v Praze v hodnotě 5 milionů korun by Vás jen na dani stál každoročně navíc 50000,- Kč. To je několik měsíčních důchodů většiny seniorů. U domů byste se prohnuli mnohem výrazněji. Těch zvýšených daní by bylo však mnohem více.
  2. Nejdříve zruší českou korunu a následně budou chtít přejít na euro, později zlikvidovat hotovost jako takovou úplně. Půjdiu na ruku globálním elitám.
  3. Podporují migraci a přijímání ,,uprchlíků“. Před čím ti chlapci utíkají, to nám nikdo dosud neřekl. Nicméně úprava bytové politiky je tu i kvůli těmto zběhům.
  4. Budou prosazovat vše, co Evropská unie vymyslí, byť to bude sebevětší nesmysl. Češi přestanou být Čechy, Moraváci Moraváky , Slezané Slezany, všichni se dle nich stanou Evropany.
  5. Budou prosazovat zrušení přímé volby prezidenta. Potřebují něčím zaplatit koaličním partnerům a křeslo na Pražském hradu by jistě ODS a její souputníci přijali. Protože mají ve svých řadách mnoho potencionálních kandidátů. Namátkou Petr Pavel, Mirka Němcová, Mirda Kalousek. Všichni by si šli pěkně na ruku a ultralevicové názory by krásně zapadali do plánů Fialy. Ten by sice na předsednictví vlády nedosáhnul, ale ministerské křeslo by to hodilo.
  6. Indoktrinace politickými neziskovkami ve školách by se rozjela naplno. Už dlouho nebylo slyšet o Šimonovi Pánkovi, byl by přizván na scénu.
  7. Vláda Pirátů by znamenala mnoho omezení. Počínaje dopravou, dále v podnikání, obchodu, byly by implementovány všechny eurounijní směrnice bez odporu, došlo by k naprostému odzbrojení obyvatelstva.
  8. Piráti mají záporný vztah k seniorům.

Dalo by se pokračovat dále. Je nepochopitelné, že lidem nedochází, co vše má přijít. Partnerství Spolu může případně některé hrany lehce obrousit, ale je na to dostatečně ideologicky silné? Nebo se dá koupit za rozdané funkce? Bartoš je nadržený na vládnutí. Přitom nic nemá jisté, velmi snadno může skončit tam, kde je. Stačí k tomu začít přemýšlet a eliminovat jeho přání rozumnou volbou. Bohužel hluchoslepých lidí, kterým nedochází, že Západ se změnil k nepoznání proti době, kdy jsme na něj chtěli patřit, je prostě příliš mnoho na to, abychom se vyvázali z Evropské unie.

Místo toho se tu vytváří extrémně protiruská nálada. Zvláště v posledních dnech hrají liberálové vabank. Západní Evropa nám nikdy nic dobrého nepřinesla. Byly jsme napadáni z jihovýchodu, to už od středověku, Germáni po nás šlapali stovky let, Rusové nás tu jednou také zamknuli. Mohli jsme si vybudovat vcelku nutrální postavení. Nicméně v momentální zlé době lze za zlo považovat spíše než Ruskou federaci státy od nás na západ. A Piráti jsou jejich prodlouženou rukou. Možná to zní v v právě probíhající situaci trochu zvláštně, ale současná hysterie vznikla záměrně a má nás připravit o poslední zbytky rozumu. Pojďme to nevzdat. 

Zdroj