Válečné přípravy v souvislostech

Biden dal Rusku ultimátum: zbavte se Putina, kvůli němu má Rusko všechny problémy

A daleko od cizích očí a uší – Putin a Šojgu v tajze. Šojgu je člověkem, kterému Putin plně důvěřuje, a proto s ním odletěl diskutovat o vážných tématech, tam kde je nikdo nebude slyšet.

Mimochodem, tento výlet je zajímavou nuancí nabídnutých termínů rozhovoru mezi Putinem a Bidenem.

Na jedné straně není nic zvláštního na výletu Putina do tajgy. Avšak obvykle to v zimě nedělá. Většinou jezdí s někým ze zástupců mocenských struktur. Daleko od zvědavých očí a uší. A teď podnikl stejný výlet do tajgy se Šojgu. A měl k tomu důvod. Velice dobrý důvod.

Biden dal Rusku ultimátum: zbavte se Putina, kvůli němu má Rusko všechny problémy.

Rozhovor s Bidenem vůbec nebyl rozhovorem. Byl to „průchod“ připraveného textu s jakýmisi otázkami a nějakými odpověďmi. „Hra“ byla navíc rozehrána přesně podle aktů.

V prvním dějství se objevuje zpráva americké národní zpravodajské služby, která naznačuje, že Rusko se pokoušelo ovlivnit americké prezidentské volby v roce 2020. Ne tak, jak bylo původně zamýšleno – žádný kybernetický zásah – ale ve smyslu znevažování Bidena před voliči.

Druhé dějství – Bidenův rozhovor s ABC News, ve kterém Biden – upřímně řečeno, ne on, ale ti, kteří jsou za ním – ve skutečnosti navrhli Rusku ultimátum. Ruským zkorumpovaným, liberálním a prozápadním elitám.

Ředitel americké národní zpravodajské služby v úterý zveřejnil nezařazenou zprávu o zasahování cizinců do voleb v roce 2020, která naznačuje, že ruský prezident Vladimir Putin dohlížel na snahy o „urážku“ kandidatury prezidenta Joe Bidena.

Biden řekl Stephanopoulosovi, že během telefonního hovoru koncem ledna varoval Putina před možnou [intervenující] reakcí.

„Zaplatí,“ řekl Biden. „Měli jsme dlouhý rozhovor … znám ho relativně dobře. Když konverzace začala, řekl jsem: „Znám vás a vy znáte mě. Pokud zjistím, že se to stalo, buďte připraveni.“

Stephanopoulos se zeptal: „Takže znáte Vladimíra Putina. Myslíte si, že je zabiják? “

„Mmm, ano,“ odpověděl Biden.

Ačkoli americký prezident řekl „uvidíte“, že Putin „zaplatí“, nezacházel do podrobností.

Věnujte prosím pozornost zajímavému detailu: Putin je osobně obviněn ze všeho. Výhradně on.

Jeho týmu/důvěrníků ve formátu „Putin a ruské politické elity“ se to nedotýká. Nemusí se bát.

Za všechno může výhradně Putin a je to téměř ďábel.

Ukazuje se, že sankce proti Rusku budou uvaleny jen kvůli Putinovi a jeho zásahům do amerických prezidentských voleb. Za všechno může on, jen on a proto všichni v Rusku trpí!

… Proč potřebujete takového prezidenta?

USA sázejí na svržení Putina rukama liberálů u moci

Drzost, arogance a do očí bijící nenávist 46. amerického prezidenta je vysvětlena skutečností, že vůdce Spojených států byl součástí týmu, který se považuje za vítěze nad Sovětským svazem.

To znamená, že je přesvědčen, že dosáhne v Rusku opakování tragického osudu SSSR.

Opravdu má trumf – to jsou ruské liberální elity, které v Ruské federaci vydrancovaly miliardy.

V případě nesplnění úkolu stanoveného Západem svrhnout (nebo se zbavit – jakýmkoliv způsobem) Vladimira Putina a přeměnit ruskou ekonomiku na zdroj surovin a příjmů pro západní kapitál, liberálové budou vyšetřováni z korupce – američtí vlastníci jim zkonfiskují veškerý majetek v zahraničí.

Spojeným státům jde o všechno. Buď a nebo. Poslední šance na záchranu je vydrancování Ruska. Jinak končí.

V cestě jim stojí ruský prezident Vladimir Putin.

Proto se uskutečnil ten atak Bidena na ruského prezidenta. Byl to povel k útoku na něj!

Faktem je, že Putin svým návrhem hovořit s Bidenem online se vysmíval, vysmál se „zákulisí“ amerického prezidenta, které zjevně zařídilo provokaci s vystoupením Joe Bidena a obviněním proti Putinovi.

Zároveň velmi zajímavé jsou podrobnosti návrhu Vladimira Vladimiroviče týkající se rozhovoru s Bidenem.

Zaprvé je si dobře vědom, že žádné rozhovory „v přímém přenosu“ s Bidenem nebudou. Prezident Spojených států to nezvládne. Je jasné, že se jednalo o druh PR útoku na současné americké elity.

Zdá se, že to fungovalo. I když se to i americký republikánský tisk snaží vykreslit jako výpad „proti prezidentovi Spojených států“.

Zadruhé, důraz byl konkrétně kladen na „volbu bez volby“ pro Bidena, co se týkalo doby rozhovoru s Putinem

Vladimira Vladimirovič řekl … v pátek a v pondělí, … o víkendu prezident Ruska odpočívá.

Stejně jako kdysi řekl Alexandr III.:

Když ruský car loví ryby, Evropa může počkat!

Ale Putin to řekl moderním způsobem, ve vztahu k události.

Zatřetí, tisková služba Kremlu – a nejen ona, ale obecně ruská média – zdůraznila, že Putin bude odpočívat v tajze s ruským ministrem obrany Sergejem Šojgu.

Znělo to jako hrozba: … po víkendu už rozhovor bude jiný. V nejširším slova smyslu.

Na jedné straně to všechno zní, samozřejmě, jako nějaký druh vtipu, na druhé straně na smích nebo vtipy není čas. Všechny akce a slova z nejvyšších míst jsou velice dobře vyvážena a vypočítána. Nedorozumění může vést k mnoha nepříjemným následkům.

Mimochodem, zklamu ty, kteří se domnívají, že Američané a jejich speciální služby nečtou ruský tisk a tiskové zprávy Kremlu: čtou je a studují je velmi pečlivě. A analyzují je ve spojení s dalšími informacemi.

Vladimir Vladimirovič tedy to co řekl, neřekl jen tak. A ne nadarmo byl o víkendu povolán do Moskvy ruský velvyslanec ve Spojených státech.

Zdroj-1 zdroj-2

Překlad