TopZahraničí

Blázni u stolu hrající hru o svět

Jindřich Kulhavý: Představte si tuto situaci. Sejde s pár velmi bohatých bláznů a jen tak se mezi sebou začnou hecovat, kdo je větší egoista a má moc nad svým okolím. Aby to dokázali, hodí do placu několik nesmyslných myšlenek a začnou je rozvíjet tak dlouho, až z toho udělají projekt a doktrínu. Protože mají dost peněz, zkusí to vše uskutečnit. To jen proto, že chtějí, nikoliv z reálných a rozumných důvodů.

Takže si tak zasednete a rozhodnete se, že se otepluje, může za to to a to, a pak převrátíte celý svět naruby. K tomu si hrajete s myšlenkou, že když se to tak nějak sečte, tak sice vlastníte 90% světového majetku, ale těch pár miliard v podstatě pro Vás nezajímavých lidí má zbývajících 10% a říkáte si, že Vám je asi nějak ukradnuli. Napadne Vás úvaha, že je to zbytečné plýtvání a že by se ten počet majitelů desetiprocentního světového majetku dal zredukovat, aby nečerpali tolik přírodních zdrojů a zároveň by ten jejich podíl šlo přidat k již převažujícímu svému. Nástroje k provedení svého ďábelského plánu, který vzniknul při hře na to, kdo je větší macho, máte. Do Vašeho portfolia patří média, banky, potravinářské koncerny, dopravní společnosti a komunikační giganti včetně sociálních sítí. Pomocí peněz ovládáte politiky, dokážete tvořit atmosféru na velké části světa. Hra může začít.

Čím začnete? Nejdříve spustíte mediální šum, který svět přesvědčí, že je planeta v ohrožení. Vymyslíte si, že její oteplení o 2°C ji může naprosto zdevastovat a zamlčíte, že v minulosti byly výkyvy do plusu i minusu mnohem větší a rozhodně nezávisí na činnosti lidstva. Z Vašeho pohledu vnuceného všem ostatním to není sluneční aktivita, ale průmysl, doprava a další zdroje ,,znečištění“, co ovládá pozemskou teplotu. O tom, že je to nesmysl, mlčíte, protože hra pokračuje. Média po celém světě názorově podpoří ,,odborníci“ vzešlí ze studií na elitních školách Vám patřících. Když je třeba, podpoříte jejich odbornost nějakou tou cenou, nejlépe Nobelovou. Uspořádáte pár sympózií a pustíte je mezi lidi, a dokonce občas připravíte nějakou katastrofu, která podpoří Vámi roznášenou ideu. Technologie na to vlastníte. Spustili jste davovou hysterii, která udělá už zbytek práce, protože mnoho z lidí vezme Vaši myšlenku za svou. Vytvořili jste systém strachu z globálního oteplování i ve chvíli, kdy se na světě možná začíná ochlazovat. To je majstrštyk. Stačilo k tomu pár let zakládat ohně v Kalifornii, kde sídlí řada herců a studií, které tvoří filmy ovlivňující myšlení části světa. Stačilo je vyděsit a oni už dál ve své hlouposti šíří dále. Jinde používáte chemii, využíváte přírodních dějů, jejichž důsledky rozmáznete a nafouknete. Moderní technologie Vámi hrazená však umí jít ještě dále, jen o tom záměrně mlčíte a každého, kdo to chce sdělit světu, se nějak zbavíte.

Dalším krokem je vytvoření Světového ekonomického fóra, na němž občas vystoupíte, to pro dodání důležitosti, především tam však zvete světové osobnosti, které jsou samozřejmě z Vaší stáje. A politiky, kterým tím dáte pocit výjimečnosti a nepostradatelnosti. V podstatě jsou to dělníci na špinavou práci, kterou mimo nich dělají už jen média. Necháte vzniknout několik institutů, kde je sdružujete v rádoby výjimečných a elitních klubech. Občas rozhodíte pár miliard dolarů, které se obratem mnohonásobně vrátí. Necháte si líznout lidem dosazeným do některých funkcí, sedíte na svém sídle a pozorujete, co jste způsobili. Politici a Vámi vychovaní ekoteroristé už se postarají o část plnění Vašeho plánu. Vy jen občas promažete soukolí, když máte pocit, že něco drhne a rozvíjíte svůj systém vedoucí k naplnění herního plánu.

Ekologie dokončí jeho jednu část a můžete se soustředit na další část. Sebrat lidem jejich majetek. K tomu opět použijete strach. Životní prostředí už jste měnit začali, ale máte další náboje. Tím je narušení přírodních zákonů, tedy vytvoříte problém gender, který naruší rodinné uspořádání světa. A tím i jeho soudržnost. Dále vypustíte džina v podobě rasismu. Stačí přestěhovat pár milionů lidí z kontinentu na kontinent, zabít jednoho feťáka a nechat primitivy řádit uprostřed vyspělé části civilizace. Problém je na světě a můžete si mnout ruce. Naprosto jste roztříštili společnost, která už nebude mít sílu se vzepřít. Zbývá tedy ještě snížit stavy. Vytvořit epidemii není žádný problém. Ale daleko lepší je nabídnout možnost lidem pocit, že oni samotní mají zájem o své zdraví a na tom za prvé vydělat, za druhé je tím vyhubit. Dobrovolně Vám předají vše, co mají, zadluží se a vy jim odeberete zbytek. K tomu poslouží nedávno založené farmaceutické firmy a banky a úplata politikům. A kdyby nic jiného, daně se dají zvyšovat do nekonečna. Pár politiků mlaskajících v čele nadnárodních politických uskupení Vámi financovaných vše dokončí a předají Vám moc na zlatém podnosu. Za nepatrný bakšiš poté v ústraní dožijí. Vědí, že musí mlčet, protože za to, na čem se podíleli, by je vyhladovělý dav zlynčoval.

Kým musíte být, abyste se mohli účastnit této světové hry jako hráč, a nikoliv jako jedna z miliard figurek? Musíte být členem uzoučké elitní partičky. Tak úzké, že být jejími členy je nesplnitelným snem nejbohatších uváděných časopisem Forbes na prvních pozicích. Jde totiž o staré a mocné rody, které převzaly moc a pouze o nich občas něco zaslechneme. Mají své generály, které známe. Gates, Bezos, Soros, Zuckerberg, Schwab, to jsou sice extrémní boháči, ale pořád jen generálové. Nejvýše postavení, ale stále podřízení. Až pod nimi jsou takové persony, jako Biden, Leyenová, Merkelová Macron. To jsou už pouhé dobře placené loutky, které je při zaznamenání chyby snadné vyměnit. Chceme li se vzepřít, pak bojujeme s mnoho let budovaným systémem. Jediné, co pro nás hraje, je množství a síla davu. Ta je však roztříštěna. Šance na spojení se je minimální, ale dokud tu je, máme naději. Pohasínající a malou. Přesto ji nezahazujme. Na každého jednou dojde. I na ně. Nehrajme jejich hru.

Zdroj