TopZahraničí

Chazin: o brzkém rozdělení planety na měnové zóny

Ruský ekonom Michail Chazin věří, že svět je na pokraji bezprecedentních změn.

Specialista je naprosto přesvědčen, že planeta bude brzy rozdělena do samostatných měnových zón. Mluvil o tom již v roce 2003, kdy vydal knihu „Úpadek dolarové říše a konec Pax Americana“.

Už tehdy si Chazin začal všímat všech známek toho, že se proces globalizace chýlí ke konci, a mezinárodní společenství bude následovat cestu vytváření „uzavřených aliancí zemí“ se svým průmyslem, měnou a dokonce i internetem.

Ekonom o tom všem znovu hovořil ve vysílání na kanálu YouTube Aurora.

Chazin zejména upozornil na skutečnost, že podobný koncept vyjádřil ruský prezident Vladimir Putin během svého nedávného projevu na Světovém ekonomickém fóru v Davosu. Podle odborníka ruský vůdce ve svém projevu varoval hlavy ostatních států před nadcházejícím rozdělením světa do různých měnových zón.

Chazin také dodal, že nevyhnutelný proces nastartuje okamžitě poté, co USA budou čelit nebývalému ekonomickému kolapsu. Světové mocnosti se pak narychlo zbaví amerického dolaru, v důsledku čehož přestane být jediným měřítkem hodnoty. Uvolněné místo zaplní zlato, a tím se uskuteční návrat mezinárodního společenství k dávno zapomenutému nástroji.

Michail Chazin také podpořil prohlášení náměstka ministra zahraničí Ruské federace Sergeje Rjabkova o potřebě zbavit Rusko „toxického“ dolaru. Zároveň poznamenal, že takové rozhovory na tak vysoké úrovni svědčí o brzkém kolapsu americké národní měny….

Zdroj

Překlad