Domácí

Finanční úřady zahájily útok

5
(1)

Blížící se léto a představa dovolených i mezi politiky pomalu utlumují přes rok trvající pandemii. Abychom nebyli úplně v klidu, jsme drženi v napětí pomocí Indie, kde se dle médií rozjela nanovo. Dle svědků jde opět o totální výmysl a graf znázorňující skutečný stav napovídá, že nám média, ostatně jako už skoro pokaždé, lžou a prodávají nám nejistotu a strach. Už rok a tři měsíce hrají stále stejnou písničku a hustí do nás covid, zatímco na jeho pozadí se dějí změny, které budou bolet celé lidstvo dalších mnoho let. Jenže strach je třeba udržovat při životě, protože pomocí něj se lépe vládne a ovládá dav.

Nastalá doba udělala z politiků fungujících jako loutky elit neomezené vládce v jednotlivých regionech. Pokud neudělají něco v rozporu s manuálem, jsou ponecháni v klidu a devastují jednotlivé ekonomiky. Dodržují li podstrčenou mantru nesmyslné vakcinace proti virům, která dlouhodobě nefunguje ani proti ,,obyčejné“ chřipce, a odvádí tak peníze ze státních rozpočtů na konta těch nejmocnějších, mohou se zbytkem nakládat dle svého gusta a odklánět zbývající drobečky tam, kam chtějí a potřebují. Bylo by velmi zajímavé vědět, kolik peněz ze státní kasy skončilo ve farmaceutickém průmyslu, kolik na soukromých kontech těch, kteří se svezli na umělé vlně pandemie, a jak na tom zbohatnuli. A že k majetku má plno z hlavních tváří covidhysterie dobrý vztah, o tom nepochybujme. O všimném pro Babiše a Prymulu jsme psali již několikrát a tato dvojice si klidně řekla i o 80% z obratu zájemců o možnost dodávat zdravotnický materiál státu. Tolik většinou nedostala, ale na 50ti % se shodli. Možná teď uslyšíme argument typu:,, Máte li důkazy, dejte trestní oznámení.“ Ne, nemáme důkazy, protože kdo tento obchod uzavřel, profitoval na něm a po dobu jeho fungování i po něm je chráněn. Ruka ruku myje. Takže se sice něco podobného dozvíte, ale dotyčný to řekne kdesi v koutku v soukromí, ale veřejně vše popře, protože by si uříznul větev sám pod sebou. Je sice šokován hamižností, ale sám potřebuje vydělávat.

Nezdaněné peníze putují různými kličkami do kapes politiků. Daně jsou v určitém smyslu krádež státem činěná, jenže každému se měří jinak. To říkáme dlouho a je li někdo schopný, ať má majetek jakýkoliv. Ostatně ukázkou toho, že lze nebýt chudý, aniž by o tom více věděl Finanční úřad, ukázal nový ministr zdravotnictví Erenberger. Ten zatajil desítky nemovitostí a plno miliónových příjmů, přesto se stal ministrem. Jenže právě v tomto umí Babiš chodit a chce li někoho ovládat, nachází si takové, které může kdykoliv přiškrtit. I to je o něm známé. A Erenberger se právě stal tím, kdo bude poslouchat na slovo a až bude nepohodlný, nebude problém ho hodit přes palubu. A ještě ho pomocí Finanční správy exemplárně ztrestat. Nebo ho naopak podržet, vše zamést pod koberec a využívat jako poslušného panáka. Vzpomeňte si, kolik lidí opustilo politiku či hnutí ANO, když se začali projevovat příliš ambiciózně. Naopak ti loajální se drží i přes velké průšvihy. Například korunní princ Faltýnek.

Když už jsme u finančních úřadů, ty jen za poslední měsíc vydaly mnoho stovek zajišťovacích příkazů a zabavily plno peněz z účtů firem a podnikatelů, kteří ještě nějaké měli. Jde o další ránu do vazu soukromé sféře podnikání. K zajišťovacímu rozkazu stačí i vykonstruované nařčení řadové úředníka z daňových úniků vůči podnikatelskému subjektu.  Schillerová  má v pokladně obrovskou díru a potřebuje do ní něco dostat. Ukradené miliony a miliardy tak na chvilku do října zaplní dno kasy. Podnikatelé se samozřejmě odvolávají, což je stojí zbytek peněz jdoucí do kapes právníků. V další fázi bude důležité, jak k problematice přistoupí soudci. Ty platí stát, takže lze těžko očekávat, že by se proti němu obrátili. Nicméně i tak plno podnikatelů své spory se státem vyhraje. To Schillerovou zajímat nemusí, protože v té době už ve vládě nebude. Přehodí tak problém na budoucí vládu a budou li to Piráti, tak se k jejich navracení včetně úroků není třeba vyjadřovat. V rámci falešné solidarity bohatých s chudými, berte to jako schopných s lemply, se nic vracet nebude. Jenže ti šikovní už jsou natolik vyčerpáni neustálým skrytým dotováním státu formou daní, pokut a postihů, že ztrácí energii něco dělat, nebo plánují přechod do šedé zóny.

Piráti budou ještě horší. Nyní dostávají úředníci na finančních úřadech údajně odměny 6% z vymožených částek při kontrolách. Takže v protokolech o nich najdete z jejich strany lži, manipulace a naprostou neochotu uznávat důkazy, které okamžitě označí za nevěrohodné. U zajišťovacích příkazů jde o systematickou likvidaci podnikatelských subjektů. A to je v souladu se strategií Pirátů. Ožebračit lidi a přesunout zisky k těm nejmocnějším. O jednoprocentní dani z nemovitostí už se diskutuje, a přestože lidé vědí, že ji nebudou schopni platit a přišli by o svůj majetek, jsou ochotni dát svůj hlas Pirátům, koalici se STAN, případně sdružení SPOLU ochotnému podílet se na další devastaci soukromého majetku. Vůbec nedomýšlí důsledky své naivity. Piráti však půjdou ještě dále.

Babiš se Schillerovou jsou grázlové, kteří už nesmí vládnout. Ale Piráti, STAN a Spolu nebudou v ničem lepší. Babiš v přístupu k EU vyměknul, ovšem tyto dvě koalice vytvořené kvůli možnosti převzít vládu jsou vstřícné k Bruselu a loutkovodičům figurek v něm fungujících podstatně více. Je třeba se zamyslet nad tím, nebylo li by lepší nechat vládnout někoho úplně jiného i za cenu toho, že půjde o relativně na první pohled nehomogenní slepenici. Zbývají SPD, Trikolóra, KSČM, skupinka kolem poslance Volného. KSČM jistě budí emoce, ale ukazují, že jsou stále důležitým článkem naší politiky a často působí rozumněji než jiní (opravdu jsem to napsal?). SPD, Trikolóra s partnery a Volný blok by měly odložit zbraně a začít táhnout za jeden provaz.

Protože jinak spadneme do další žumpy.

Zdroj

Rate this post

Souhlasíte s článkem?

Průměrné hodnocení 5 / 5. Vote count: 1

Zatím nehodnoceno, budete prvním