Zahraničí

Jako za sovětských časů: Návrh zákona o snížení důchodového věku byl předložen Státní dumě RF

Členové frakce „Spravedlivé Rusko“ předložili Státní dumě Ruské federace návrh zákona, který se týká snížení věku odchodu do důchodu a jeho návratu na předchozí úroveň, konkrétně 55 let u žen a 60 let u mužů. 
Toto bylo hlášeno v tiskové službě frakce.

„Navrhujeme vrátit věk odchodu do důchodu občanů na předchozí úroveň. Ženy by měly odejít do důchodu ve věku 55 let, muži ve věku 60 let. To je naše zásadní postavení,“ cituje tisková služba představitele „Spravedlivého Ruska“ Sergeje Mironova. 

Poslanec poznamenal, že kromě navrácení předchozích podmínek odchodu do důchodu požaduje frakce likvidaci penzijního fondu. 

„Jedná se o extrémně neúčinného prostředníka mezi lidmi a rozpočtem země, který za svoji údržbu pobírá spoustu peněz,“ uvedl politik. 

Mironov také vysvětlil, že „důchody je třeba vyplácet přímo z rozpočtu, jako za sovětských časů“.

Zdroj

Důchodová reforma, která byla přijata v Rusku a která je u Rusů extrémně nepopulární, platí od 2019–2028 a je etapou reformy důchodového systému Ruské federace, která umožňuje postupné zvyšování 
důchodového věku z 55 na 60 let u žen a ze 60 na 65 let u mužů. Rozhodnutí vlády RF zvýšit věk odchodu do důchodu bylo za téměř 90 let sovětské a postsovětské historie bezprecedentní.

P.S.
Tak to vypadá, že i tu současnou extrémně nepopulární ruskou reformu by občané naší republiky uvítali.