Okupace

Litovat vrahy svých blízkých v žádném případě nehodlám!

Jaroslav Štefec: Nejspíš v rámci snahy o „přebití“ 82. výročí obsazení zbytku ČSR hitlerovským Německem a vytvoření Protektorátu Böhmen und Mähren, které za svorného mlčení mainstreamu tiše zmizelo v propadlišti dějin 15.března, se v poslední době roztrhl pytel s novými „díly“ o tzv. masakrech Němců v roce 1945.

Na rovinu – vůbec mě nezajímají. Odmítám se za ně stydět, nebo se dokonce komukoliv omlouvat. Během války dokázali Němci vyvraždit více než 350.000 občanů předválečné ČSR, mezi nimiž byly i dvě větve mé rodiny. Pro mě vždy bylo a je podstatné, že přežili moji rodiče, a litovat vrahy svých příbuzných v žádném případě nehodlám, píše na facebooku Jaroslav Štefec.

Zbořil: Někteří naši novináři vítali 15.březen jako neměnný stav

Opravdu nevím, jak to tenkrát bylo. Navíc těžko soudit pohledem dnešní změkčilé doby, pohledem lidí, kteří nezažili válku, nedostatek, hlad a strach o život. Možná nám ale současná koronavirová krize pomůže lépe pochopit tehdejší situaci, pochopit válkou frustrované Čechoslováky, naše předky, kteří se chtěli pomstít „nadlidem“, kteří to nám, „podlidem“, nejen během Protektorátu, ale okamžitě po mnichovské zradě našich západních „spojenců“ a záboru původního československého pohraničí, dávali pěkně „vyžrat“.

A katuálně přidal ještě odpověď úřadující vůdkyni TOP 09 a rádoby ohýbačce dějin, paní Markétě Pekarové – Adamové, na její vyjádření k 82. výročí okupace ČR:

„Škoda, že nám naši přátelé Němci nepomohli onoho 15. března 1939, když nás obsazovali ti Nacisté.“