Domácí

Maďarská ministryně spravedlnosti zlořečí zaujatosti německých médií ohledně stažení Frontexu ze země

Maďarsko má právo bránit své území stejně jako jakýkoliv jiný členský stát EU

Maďarsko má naprosté právo bránit své území před „davy migrantů zaplavujících Evropu,“ řekla v reakci na pomluvy mezinárodních – zejména německých – médií, že posílat migranty zpět do Srbska je ilegální, ministryně spravedlnosti Judit Varga.

„Z německých médií se valí tvrzení o tom, že zlé Maďarsko v rozporu s rozsudkem CJEU (Soudního dvora Evropské unie) vyhání ubohé migranty zpět do Srbska,“ napsala na svůj Facebookový účet Varga.

Jak už jsme referovali, Frontex svoji činnost v Maďarsku suspendoval. K tomuto rozhodnutí došlo po tvrzení, že Maďarsko odmítá realizovat rozhodnutí Evropského soudního dvora ze 17. prosince, které mj. prohlašuje, že Maďarsko vyhání migranty zpět do Srbska ilegálně.

„Dávno už víme, že německá média o Maďarsku nereferují vyváženě, ale ve jménu svobody tisku jsme doufali, že budeme požádáni o reakci, kterou budou publikovat. Avšak na naše požadavky ta média ani neodpověděla,“ napsala Varga. Pak pokračovala výčtem faktů:

„Maďarsko zatím dodržovalo a plnilo všechny rozsudky,“ napsala. „Je ironií, že spolu s tím, jak evropské země uzavírají své hranice, aby ochránily své vlastní občany proti takové dosud nepoznané pandemii, tak očekávají, že Maďarsko bude nečinně nechávat davy migrantů zaplavovat Evropu.“

Varga dále upozornila, že podle mezinárodních standardů je Srbsko bezpečnou zemí, což znamená, že bude-li Maďarsko ilegálně vstoupivší posílat zpět, tak tím nic neporušuje.

„Srbsko není jen prostě bezpečnou zemí, nýbrž i kandidátem vstupu do EU, s nímž se už vedou rozhovory o plném členství. V těchto tvrdých časech, kdy jsou v sázce i životy lidí, by byly zvláště potřebné objektivní a nezaujaté zprávy,“ napsala Varga a svůj příspěvek uzavřela slovy: „Našim cílem je chránit svoji zemi.“

Náhledový obrázek: Maďarská ministryně spravedlnosti Judit Varga. (source: Facebook)

29. ledna 2021

Zdroj

Překlad