DomácíKoronavirus

Malé pojednání o velké debilitě s respirátory

Jan Štipský: Naše vláda, která krom nouzovostavových kšeftů už příliš ničemu nevládne a připomíná spíše spolek nesměšných klaunů, které už jen pozorovat moc bolí, se v pondělí chystá nařídit povinné nošení respirátorů.

Pokud si někteří lidé dnes dávají jako náhubek nějaký hadřík spíchnutý doma nebo zakoupený, jako státem vnucenou pomůcku, když chtějí mít od státní zvůle klid, aby neprovokovali, nemají s tím ani zas až takové náklady a občas ho i vyperou. To mluvím o lidech, kterým je logika povinného nošení náhubků stále neznámá.

Pak jsou tady lidé, kteří se oprávněně (vzhledem ke zdravotnímu stavu nebo tělesným proporcím, které se blíží objemem spíše jinému živočišnému druhu než člověku) nebo jen pod tlakem mediální masáže bojí o svůj život, a ti nosí tu nejlepší ochranu, kterou si i pravidelně obměňují, ať to stojí, co to stojí.

Je logické, že bude-li nařízeno povinné nošení respirátorů (popř. dvou chirurgických roušek), netýká se takové opatření těch, kteří se už dnes chrání, ale právě těch, kterým je to ukradené, a ti nebudou utrácet peníze za respirátory a roušky, protože náhubky nenosí, proto, že to má nějakou logiku (neboť to v rozsahu a způsobu, v jakém jsou nařizovány, ani žádnou mít nemůže) ale proto, že to po nich někdo chce a jim nezbývá než tomu, kdo to po nich chce, vyhovět, aby mohli alespoň přežívat, když nemohou žít.

A tito lidé bez ohledu na to, zda budou respirátor nosit správně nebo na lajdáka (přesněji řečeno na Blatného, který se respirátor nenaučil používat dodnes), jej budou mít jeden pro celou dobu, kdy to po nich bude vyžadováno, aniž by jej mohli vyprat, protože se zkrátka nepere, a nejsou natolik pošetilí, aby utráceli za blbosti, nehledě na fakt, že někteří si to ani nemohou dovolit, aby respirátory nakupovali v dostatečném množství a používali maximálně po dobu určenou výrobcem.

Takoví asi sotva budou menší „hrozbou“ pro vládou definované chráněnce.

Perličkou na celé této byznysové story je, jak budou dospělácké respirátory nosit děti a zda pak vůbec někoho ochrání, neboť respirátor ztrácí účinnost, pro kterou právě má být ministerstvem zdravotnictví nařizován, když je mezi ním a obličejem mezera na šířku dvou lidských vlasů a více. Kohopak asi ochráníte s plandavým respirátorem, jak to vidíme u mnoha jedinců na každotýdenních klaunských tiskových konferencích?

Člověk si jen povzdechne, že je to debilita non plus ultra, protože toto není cesta k cíli, ale bez ohledu na to, zda povinné nošení respirátorů bude schopno naplnit zamýšlený cíl, jeden to naplní určitě a producenti a prodejci nejrůznějších druhů náhubků si aspoň něco málo vydělají a krom sebe pomohou i ekonomice.

Koneckonců, možná že právě to je ten zamýšlený cíl…

Zdroj