Zahraničí

Mentalita Hitlerova bunkru

Vidlák: Dnes budeme pokračovat ve včerejším tématu a tím je „státní terorismus“ běloruského režimu, který přinutil přistát letadlo Ryanairu v Minsku a promtně z něj sbalil příslušného protirežimního novináře.  Během včerejška vyskočila spousta zajímavých informací, například to, jak nám chlapec novinářská hajloval, jak pracoval pro ukronácky, ale to je určitě jen proruský narativ, že referenti?

Také se vyšetřovatelé činili a už včera večer bylo k dispozici video, kde se poněkud otlučený Raman o překot přiznává k organizování nepokojů v Minsku. Ale v tomto případě bych si myslel, že kdyby po něm chtěli, aby se přiznal, že je orangutan, udělal by to taky. To víte watterboarding nezanechává stopy a je dost účinný… ale co to kecám, to je specialita jiného režimu a jiné věznice. Pratasevič nejspíš normálně dostal nakládačku a pak mu ukázali další mučidla… víc asi nebylo zapotřebí. Možná se ho ani nemuseli dotknout… vsadím se, že běloruská KGB je při výslechu velmi přesvědčivá a trpí pramalými ohledy. 

Tož pojďme si prokydat, co z toho všeho plyne.  

Hned na začátek bych se chtěl zeptat, která srágora to letadlo pilotovala? Vždyť náš novinář Pratasevič už v letadle věděl, kolik uhodilo. Věděla to i jeho také zatčená přítelkyně (ruského původu – nebyla to náhodou ta hlavní agentka? Nedivil bych se. Zkuste někdo zjistit, jak dlouho jsou s holčinou spolu. Pokud zjistíme, že s ním začala chodit právě v době protestů nebo těsně po nich, myslím, že jsme doma.)  V letadle zřejmě byli i agenti KGB, kteří tam rádoby vyvolali konflikt a hrozili bombou. Všem už bylo jasné, kvůli komu to je. 

Já vím, že civilní pilot měl velmi těžkou pozici. Těžko se mohl vzepřít. Ale jednou je to pilot. On rozhoduje o tom, jak bude reagovat.  Buď do poslední chvíle nevěděl, která bije, nebo je to zbabělec první kategorie. Kurňa, kdyby měl trochu koule, tak by mu muselo dojít, že všichni jen blafujou. Že Lukašenko těžko nechá sestřelit obsazené letadlo plné lidí jen kvůli jednomu pisálkovi… byť ho ten pisálek asi hodně zajímá. O kapitánovi letadla se zatím vůbec nemluví a přitom to byl on, kdo se mohl stát hrdinou. Stačilo ještě pár minut letět rovně. 

I když… jestli je také pravdoláskař a pevně věří tomu, že Malajsijské letadlo sestřelil nad Ukrajinou Putin osobně… to by pak vysvětlovalo jeho stažené půlky, když mu kolem kabiny proletěla migina. 

Včera jsem úplně zapomněl na jeden Lukašenkův motiv – příprava atentátu. Nejen protesty a pokus o převrat. Ale i pokus Lukašenka zabít. Diktátora není radno dráždit. Atentátníci, pokud vím, byli pochytáni. Jestli označili právě Prataseviče jako strůjce, tak mu buď nebe milostivo.

Včera se zde na Kydech diskutovalo, jestli to, co jsem napsal – totiž že právě takto postupují skutečné profesionální tajné služby, jestli to nebylo už trochu přes čáru. Bylo to přes čáru. Ale co jako jiného mám říct? Mám být zděšen a zhnusen jako Milka? Mám se zaklínat lidskými právy na které už docela dlouho sere pes?  Mám mluvit o diplomatických pravidlech od doby, kdy byl  jistý generál Kásim Sulejmání vaporizován i se svými iráckými hostiteli?  Mám mluvit o nutnosti tvrdé odpovědi, když ničeho takového nejsme schopni? Když už se umíme jen semknout, ale nemáme ani divize, ani letky, ani rakety? Když nemáme vlastní suroviny a vlastně už ani vlastní průmysl? 

Nebo snad někdo čekal, že to takhle nebude? Že se těch našich siláckých řečiček nepodpořených ničím tam na východě leknou?  Kolik let už píšu o tom, že jednoho dne někdo té prohnilé Evropě zhurta rozkopne dveře. Tak bychom se neměli divit, že s to právě děje. Že je úplně jedno, co si tu myslíme, protože v ruce žádný klacek nemáme. 

A všimněte si – jediná reakce které je ta naše pravda a láska schopná – obvinění ze zrady. Přesně tohle náš referent dělá. Vidlák se těší na to, až tu bude vládnout normalizace…   Obvinění z toho, že Lukašenkovi fandím.  Nic víc už Kartouzové nezvládnou. A za chvíli to budou dělat i soudci a policajti. Proruský narativ se dostane do paragrafů. Protože nic jiného nedokážou. 

Takhle vypadá konec každého režimu. Za všechno může spiknutí. (Mimochodem to platí nejen o spiknutí Lukašenka, ale i o spiknutí Iluminátů a spiknutí s covidem – prostě za všechno může někdo jiný. Když všechny racionální argumenty mluví proti nám, nasadíme nejasné domněnky a čarodějné sabaty. Na nic jiného už se tu nevzmůžeme.)

Já tady pojmenuju problém – nemáme armádu, nemáme průmysl, nemáme suroviny, nemáme odvážné lidi, nemáme vzdělané lidi, nemáme nic, co potřebujeme k úspěšné obraně, tím méně k úspěšnému útoku…  ale podle scallopů a kartouzů tím dokazuju, že se těším na to, až tu Putin bude vládnout. Mentalita Hitlera v berlínském bunkru. S podobným koncem… 

Malé Bělorusko s devíti miliony obyvatel si trouflo na pětisetmilionovou velmoc. Alexandr právě vyzval k boji Perskou říši.  A Lukašenkovi to projde, stejně jako tomu Makedonskému… Kromě řečí se totiž nestane nic. Dokonce si myslím, že Lukašenko potřebuje nějakou oběť a tenhle mladej a blbej novinář se na to bude ohromně hodit. Šel s pány na led a teď si za ně řádně zláme nohy… co nohy – vaz si zláme. Doslova.  

A protože to Lukašenkovi projde, příště si troufne víc. I Putin to jistě bedlivě sleduje a také si příště víc dupne.  Takový Pavka Novotný ho docela nasral a nejen ústně, ale psal jim na velvyslanectví i písemně. Nechtěl bych teď být v jeho kůži. Jednoho dne se může probudit v Moskvě přikurtovaný k posteli a s laskavým vyšetřovatelem vedle sebe. A nepřijede žádný Čepiga s Myškinem, aby si udělali selfíčko pro Belingcat. Nezjistí se nic. Jen Řeporyjec jednoho dne prostě zmizí… 

Ne, samozřejmě nic takového nebude, protože orel mouchy nelapá. Ale Pavlík, Kolář i ti další by si měli uvědomit, že teď už to nebudou lidská práva zadarmo. Teď už to bude nebezpečné. Teď dojde na skutečné agenty a ne ty televizní. A ti budou předvádět práci, jako  s tím letadlem. Rychlou, profesionálně efektivní a patřičně bezohlednou. 

Tož neměla by se celá ta slavná EU nějak probrat? Neměli by vyházet všechny ty budižkničemu v úřadech, neměli by se vykašlat na zděšení a semknutí a místo toho začít budovat opravdové armády? Neměli by otevírat nové doly, stavět ocelárny, vyrábět pancíře, munici, rakety, naváděcí systémy, radary. Neměli by začít vychovávat lidi k lásce k vlasti? Protože ti mladí „evropané“ jim za Brusel bojovat nebudou. A tuplem ne, když budou v kasárnách neustále střeženi, jestli náhodou nevykazují nějakou tendenci k extrémismu. Jako by voják, co má zabíjet, mohl tíhnout k mírumilovnosti a sluníčkářství. 

Neměli bychom přestat mluvit o tom, jak jsme s Ruskem ve válce, ale začít se podle toho fakt chovat? Jako třeba začít obnovovat strategické provozy, stavět nové elektrárny i přehrady, otevírat doly, budovat krizovou infrastrukturu, zbrojit, dávat lidem práci a budoucnost, aby měli za co bojovat? Uvědomují si ti Kartouzové, že v současné situaci můžeme tak akorát znovu přijmout nějaké nové mnichovské podmínky? Že by jednou mohl Jens Stoltenberg někde mávat jakýmsi papírem, že zachránil mír, protože nějaká východní Evropa je mu ukradená? Že by nějaký zelený německý kancléř mohl po týdenním blackoutu rád souhlasit s puštěním ruského plynu za to, že Česká republika bude patřit znovu do ruské sféry vlivu? 

Uvědomuje si tady někdo v celé té líbodémo, že sice mohou jezdit na Taiwan, mohou si předvolávat běloruské velvyslance, ale jinak mohou snadno skončit jako Pratasevič? Protože tu není žádná síla, která by je ochránila? Že naše jediná hodnota je jako vhodné platidlo na uplacení ruského medvěda v naději, že ho to uspokojí? 

Teď se toho hodně ukáže. A já věštím, že to bude hodně ošklivé divadýlko. Že se ukáže neschopnost, malost, hloupost. Že se ukáže nepřipravenost, ba přímo zoufalost. Každým dalším krokem EU i naší vlády se více a více přibližujeme k tomu berlínskému bunkru se všemi důsledky z toho plynoucími. A je nám houby platné, že na každý blog dohlíží nějaký dosazený Goebels a bdí nad ideologickou čistotou. Propagandistů máme hodně. Ale kromě nich už nemáme nic. 

Je jen otázka času, než si toho všimne kromě Putina i někdo u nás. Že postačí málo a všichni ti EU nohsledi u lizu se rozutečou jako když střelíš do vrabců. Že za tím vším nic není. Že sice donášejí do Brusele, ale nic to neznamená. Že vztyčených prostředníčků směrem k ojrokomisi i ojrosoudům přibývá.  Že stačí trocha statečnosti a ostrých loktů a Praha se sama ráda poddá. Král je nahý… už je jen zapotřebí, aby přišel blíž. 

Zdrohj