Zahraničí

Místo vypnutých ukrajinských TV kanálů se objevil nový. Byl vypnut!

„První náměstí“. Do vysílání se dostal nový kanál v prostoru po uzavřených  ZIK, NewsOne a „112“, ale byl o hodinu později odpojen.

Na obrazovky se vracejí tři opoziční televizní kanály uzavřené Zelenského dekretem – ZIK, NewsOne a 112. Ale místo tří kanálů bude nyní jeden – „První náměstí“. Dnes, 26. února, v 18:00, začal vysílat.

Je pravda, že doslova hodinu po zahájení vysílání zmizel jeho signál ze satelitu a kabeloví operátoři ho začali vypínat ve svých sítích. Společnost uvedla, že TV signál byl vypnut na žádost SBU .

„První náměstí“ bude také informační a živý, stejně jako uzavřené ZIK, NewsOne a „112“.

„Všichni budeme spolupracovat na vybudování skutečně„ prvního nezávislého “televizního kanálu. Nikdo nebude mít právo ovlivňovat informační a redakční politiku. Objektivně ukážeme všechny novinky a staneme se platformou pro pluralitu všech názorů. byl na „112“, ZIK a NewsOne,“ komentuje stranu Artem Marchevskij, hlavní producent kanálu 112 Ukrajina.

Na místě nového televizního kanálu budou pracovat nejlepší moderátoři všech tří uzavřených médií: Diana Panchenko (NewsOne), Vyacheslav Pikhovshek (NewsOne), Anastasia Dainod (ZIK), Rostislav Sukhachev (ZIK), Nadežda Sass (ZIK), Vitaly Dikiy (NewsOne), Elena Kirik (NewsOne), Vasily Apasov (ZIK), Pavel Kuzheev (112 Ukrajina), Yuriy Bibik (112 Ukrajina) a další.

Zároveň budou divákům představeny stejné vlajkové lodě pod stejnými jmény jako na ZIK, NewsOne a „112“.

Nový kanál bude mít talk show, analytické projekty, novinky a to vše v různých nových i starých žánrech. Všichni moderátoři také zůstanou, navzdory přáním našich nepřátel. Tým se nerozdělí, ale nadále pracuje to je výhoda pro diváky v éteru „prvního nezávislého“ kanálu, zatímco probíhají zkoušky provozovatelů vysílání ZIK, NewsOne a „112“, “ informuje

„Jdeme do éteru s našimi vlajkovými show, na které je divák zvyklý. Dnes začínáme krátkou zprávou v 18:00 a bezprostředně po zprávách do 23:00 bude„ Opozice. “Formát“. Také v paralelně připravujeme několik nových velkých přehlídek, které všechny překvapí. Budu mít také nový projekt, kde budu moci hájit svobodu projevu a svobodu myšlení,“ řekla pro portál Strana.ua v komentáři televizní moderátorka Diana Panchenko.

Zelenskij uzavřel TV kanály: Škodí při cestě Ukrajiny na Západ

Kanál je vlastněn novináři

Je zajímavé, že členové kolektivu uzavřených kanálů se stali spolumajiteli „Pershoy Nezalezhny“.

Spoluzakladatelé Pershoi Nezalezhniy byli zaměstnanci tří uzavřených kanálů. Včetně mě má každý stejný podíl,“ komentuje Artem Marchevskij, „pokud měly tři blokované televizní kanály pochopitelného vlastníka, proti kterému byly nezákonně uvaleny sankce, pak je nechte nyní zkuste uvalit sankce na stovky novinářů. Chci to vidět. 

Sto lidí z řad zaměstnanců obdrželo 1% podílu na kanálu registrovaném jako TOV „Mediaholding“ Novini. Mezi nimi jsou například hostitelé Diana Panchenko a Vyacheslav Pikhovshek.

Kde kanál uvidíte?

Nový kanál bude vysílán na satelitu ASTRA-4A, 5 ° východně.

Lze jej nalézt také v největších kabelových sítích poskytovatelů softwarových služeb „Volia“, Triolan a dalších operátorů. Webové vysílání kanálu je k dispozici na webu https://pnk.tv/ a také na kanálu YouTube .

Zdroj

Překlad