Koronavirus

Okénko – Právo v kapse – To už je otevřený boj

Jindřich Kulhavý: Boj arogance proti svobodě přešel do další fáze. Francouzská policie v podobě  ozbrojeného komanda vzala útokem restarace a zahrádky. Kontrola covidpassů se změnila v konflikt ,pořádkových“ jednotek připomínajících výzbrojí středověké rytíře a poklidně obědvajících hostů.

Francouz nemá rád, je li rušen při obědu, má rád klid na vychutnávání výsledků práce šikovného kuchaře. Rád posedí u několika chodů, zapije to lahodným vínem a potřebuje k tomu klid. Takže náběh agresivního komanda bránícího v odchodu těm,, kteří s ním nechtějí mít konflikt kvůli absenci cáru papíru svědčícího o tom, že dotyčný byl svolný k vpichu experimentálního mixu, lze považovat za zásadní zásah do života Francouze. A to je chyba, protože to místní nesnáší a jsou ochotni kvůli tomu vyjít do ulic. A že jich ve francouzských ulicích už je skutečně dost. Onehdá dostal Macron na ulici facku, teď už si říká o gilotinu. A dost možná se mu jí dostane.

Vzpomeňme si na Národní v roce 1989. Lednové demonstrace byly předzvěstí a varováním tehdejší komunistické vládě a pouliční bitky trvaly týden. Kdo se jich zúčastnil, mohl skončit v ,,antonu“ nebo byl vysazen v noci na Brdech. Byl to fajn zážitek jít poté 50 km domů pěšky. Kdo netrefil dálnici a nestopnul auto, měl za sebou krásnou noční procházku a doma dostal vynadáno, protože tam byl o něj strach. Mobily nebyly a telefonní budku v lese nenajdete. Vysazování po jednom bylo realitou. Těžkooděnci se objevili znova v listopadu, to už je dav zatlačil, a i přes jisttý idealismus a naivní představu, že se podobný stav nevrátí a vše je důsledkem přirozeného vývoje, byl tento okamžik považován za vítězství demokracie.

Trapný omyl. O třicet let později jsme svědky toho, jak na tehdy obdivovaném a dnes dekadentním Západu jiní těžkooděnci vstupují na zahrádky a tlučou lidi za to, že ignorují nesmyslná nařízení vlády. Tito policisté jsou vidět v ulicích Francie, Německa, Itálie, Slovenska, Rakouska, České republliky. Ostatně žijeme v době, kdy policisté nechrání občany před kriminalitou, ale elity před občany. To už jsme tu měli. V podstatě se uzavřel kruh a jsme tam, kde jsme byli. Komunistickou ideologii nahradily eurounijní, covidová a ekologická. Nutno konstatovat, že ta komunistická byla díky schopnostem tehdejších vládců nakonec možná snesitelnější. Nepřítel byl jeden, znali jsme jeho možnosti a česká švejkovina si s tím dokázala poradit.

Nyní bojujeme s větším nepřítelem. Sice máme právo být v opozici, ale nesmíme ho dávat moc najevo. Je tu opět cenzura, udávání, vyhazování z práce. Levicová Amerika a Západní Evropa nám dávají vzpomínat na RVHP a Sovětský svaz. Zuří nový boj. Italové veřejně pálí covidpassy, Frantíci jsou přepadáváni v restauracích, 13 největších amerických firem rozdalo výpovědi neočkovaným, při překročení hranic jsou na pořadu dne represe podobné těm, které tu byly, když jste jeli před rokem 1989 na dovolenou do Jugoslávie. Místo cestovních doložek vyplňujete jiné formuláře a v podstatě jste díky mobilním telefonům pod totálním dohledem. Naštěstí s tím vším neumí stávající neschopná politická garnitura pracovat, ale až se to naučí, bude to stejné, jako byste dostali náramky dosud rozdávané odsouzencům.

Dočkali jsme se doby, kdy je třeba se vrátit na pomyslné barikády. Od září chtějí opět omezovat naše děti, ještě radši do nich napustit experimentální roztoky, které způsobují problémy i dospělým. Někdy fatální. Pokud to dokončí a udělají ze všech otroky vakcinace, přistoupí k nekompromisnímu prosazování Green Dealu a Great Resetu. Nevolitelným se tím stává každý politik, kteý hovoří o potřebě být v EU, protože ta je momentálně říší zla, ve které se výše uvedené děje. A samozřejmě USA s Bidenem v Bílém domu.

Francouzi jsou v ulicích, protože v restauracích jsou už biti. Italové nesmí do obchodů a navíc dostávají naloženo od migrantů, kteří jinde znásilňují třeba německé a rakouské ženy. Slováci žijí v národním koncentračním táboru a zvykají si na roli podobnou té, ve které se nachází svěřenkyně proslulých slovenských bačů. Ani naši šmejdi politici nechtějí zaostávat. Je čas změnit se ze Švejků na husity a jít do boje za naše děti. Protože právě ony budou žít v tom, co jim připravíme. Zatím to není hezká budoucnost. A září je za rohem. Opravdu je necháte testovat a nosit toik škodlivé roušky či respirátory?

Zdroj