Předvolební zmrzka

0
(0)

Jindřich Kulhavý: Blížící se podzimní volby nutí politické strany vyvíjet i přes prázdniny aktivitu. Někteří jejich zástupci si tak při vědomí, že jde o to zůstat další 4 roky u koryta, odpustili delší dovolenou a jsou vidět na různých místech. Zároveň hledají body, nad kterými se mohou se svými soupeři přít, případně se snaží své pseudoprogramy vyzdvihnout nějakou událostí, která by lidem zvýraznila, co si představují, že budou po vyhraných volbách prosazovat.

Nedávno se rozhořel spor mezi Piráty a Babišem o zmrzlinu. Jindy bychom se tomu i zasmáli, jenže se nacházíme v době, kdy zdaleka ne každý na tu zmrzku má, navíc jsou tu daleko závažnější problémy, které nás trápí. Třeba zdražování samotného žití nad únosnou míru. Topka zase stále dokola omílá potřebu chovat se zeleně, což Pekarová-Adamová z Top09 doplnila svezením se v elektrické Škodovce. Jojo, hezké auto to je, ale znáte jeho cenovku? A také praktičnost? Mimochodem, zaregistrovali jste razantní nárůst cen elektřiny na světových trzích, který by se měl promítnout do našich nákladů nejpozději do tří let? Tedy v době, kdy už řada z vás bude mít v garáži místo auta pojízdný vysavač? Tentokrát na peníze právě za elektřinu, která ho bude pohánět. Poté se ještě nijak inteligencí obdařená předsedkyně Topky podívala na stavbu trasy metra D, což je při stoupajících cenách jízdenek také trochu výsměch.

To předseda ODS Fiala se od malička cítí být pravičákem. Je škoda, že na stará kolena zapomněl, která je pravá a která levá. Protože prosazovat přimknutí se k levicovým liberalismem k Evropské unii opravdu není prosazování pravicových ideálů. Jen pro připomenutí. Migrační politika je extrémně levicová. Green Deal je z velké části z dílny Zelených, kteří jsou opět součástí extrémní levice. Great Reset nás má dovést k tomu, že nebudeme nic mít, budeme hodně makat, a ještě za to budeme vděční. Tak to už tu zkoušeli komunisté, a ti se zrovna pravicově nikdy netvářili. Fialo, proboha, kam zmizela Vaše pravicová orientace. Pokud ji ODS měla, o čemž za dob Václava Klause st. nebylo pochyb, tak ten holub, co ho máte ve znaku, tuto orientaci ztratil. Přiznejte si konečně, že Vy s pravicí nemáte nic společného. A už vůbec ne ve spojení s Top09, která jde ve svém eurounijním řiťolezectví ještě dále. Prohlášení stranického kolegy Staňjury cosi o tom, že jste komunistům neodpustili a některým vezmete část důchodů, je neskutečné plácání. Ti, kteří měli nějakou moc, jsou již dávno po smrti. Zbytek už o nějakém komunismu moc neví a často se chová mnohem rozumněji než celá ODS.

Piráti, to už je jiná káva. Jejich předseda je takový brouk Pytlík. Všude byl, se všemi se zná a honí procenta. Bojoval s Krpálkem v žácích, motal se nedávno kolem ragby, česká lidová tvořivost ho poslala s Remkem do kosmu. Ukazuje se, že křišťálovost Grosse byla proti tvrzením Bartoše daleko průkaznější. Piráti mají však další esa. Ferjenčík se při vyjádření k fotbalu zmínil o stavu zápasu Slávie 0:0 jako o vedení pražského mužstva, to má být ekonom, no a ve sněmovně jsme z pirátských škamen zaslechli, že sněmovna je plná starých bílých fašistů. To když neprošel zákon dávající více práv homodějům. Což v době pořádání Prague Pride nikdo od populistů v kvádrech nečekal. A tak Piráti aspoň prosadili likvidaci kojeneckých ústavů. Jejich představou je umožnit více adopcí dětí, a jak víme, opět se o něj nejvíce hlásí homosexuálové. Pak tu máme pěstouny. Někteří tuto práci dělají s láskou k dětem, jiní z toho mají solidní byznys. Mimochodem, nazvat kolegy poslance tímto názvem odpovídá úrovní myšlení Pirátů. A abychom nezapomněli na Hřiba. Ten nechal zdražit jízdenky, parkoviště a uvažují o další stoupání cen i rezidentských parkovacích karet. Pirátská strana k tomu Velkému resetu míří ještě rychleji než ostatní, protože s ní ta životní úroveň půjde razantně dolů. K pražské vládě Hřiba ještě přidáme totální rozkopanost města, nulové opravy komunikací, a naopak opětovné rozebrání těch loni nově zrekonstruovaných. Pražské vedení a jeho kvalita už tak má pár let výrazně klesající tendenci. Údržba záchytných parkovišť prý vyjde ročně na 15 milionů. Tak to je pro někoho dobrý job při jejich počtu.

Babiše zapomenout nelze. On je tváří ANO a je nejvíce vidět. Jeho mítink včera navštívilo pár demonstrantů. Zbytečnost té akce je zjevná, pouze to ukázalo, jak jich bylo málo. Dokud se nesejdeme na Václaváku v počtu nad 200 000 lidí, jde o plácání do vody. Takováto spontánní akce je kontraproduktivní. Její ,,vůdci“ se bohužel dost shazují. I dav musí projevit určitou politickou kulturu, přestože jde na akci prolhaného předsedy vlády. Vyřvané a nepřipravené argumenty mají třetinovou váhu. Je třeba jít do plodné diskuse v médiích a když to nelze, tak do ulic. Ale v hojném počtu. Ne dělat nepořádek, ale projevit sílu.

Volný blok se stal poslední dobou středem zájmu, a především dámy Bobošíková a Lipovská jsou napadány. Jde o soustředěný útok na pravicového nepřítele ze strany médií, oponentů a bohužel i části pravicových voličů. Ti míst sjednocení vytváří chaotické prostředí. Volný dělá politiku a musí se tak i chovat. Je razantní, někdy mu chybí uhlazenost, ale je jednou z možností, takové lidi politika potřebuje. Stejně, jako SPD a sdružení kolem Trikolóry. Je zbytečné házet vidle do snažení kterékoliv z těchto stran. Je třeba zapomenout na spory a zkusit do Parlamentu dostat všechny tři tyto subjekty. SPD a Trikolóra mají určitý styl, Volný blok je hlučnější, ale EU by opustily všechny tyto subjekty. To je to důležité. Nečekejme tedy pravicové chování od nikoho, kdo prosazuje EU. To totiž není kompaktibilní. Ani střed není výhra, nebo si snad myslíte, že ANO, Topka, Šlachta, KDU-ČSL (přítel Sudeťáků), ODS budou skutečně prosazovat zájmy České republiky? Či snad levice v podání Pirátů, ČSSD? Možná komunisté, jenže ta jejich historie…. Když to tedy nakonec tak nějak sečteme a vezmeme v potaz předvolební výzkumy, byť se značně liší dle zadavatele, jsme tak trochu…. No však víte kde.

Zdroj

Rate this post

Souhlasíte s článkem?

Průměrné hodnocení 0 / 5. Vote count: 0

Zatím nehodnoceno, budete prvním