Válečné přípravy v souvislostech

Rusko oslepilo ukrajinské drony a radary na Donbasu!

PZ: Pozice ozbrojených sil Ukrajiny na Donbasu byly terčem silného „elektronického úderu“ ruských jednotek pro elektronický boj a zůstaly bez GPS, píše Informer.rs.

Informaci podle srbského webu zveřejnil čínský portál Sohu, který se specializuje na vojenské otázky, geopolitiku a bezpečnost. 

V článku je uvedeno, že ukrajinská armáda nyní není schopna používat drony a radarové systémy.

Sohu tvrdí, že „náhlá erupce ruských systémů pro elektronickou válku“ – potlačila signály na pozicích obsazených ukrajinskou vojenskou technikou na Donbasu.

Sohu zdůrazňuje, že udušení nepřátelské vojenské elektroniky obvykle nastává před eskalací konfliktu.

Odborníci Sohu odhadli, že tímto způsobem Rusko odrazuje Ukrajinu od války a vybízí ji, aby se vrátila na „cestu“ provádění minské dohody.

Sohu rovněž uvádí, že Rusko Kyjevu i jeho západním patronům dalo jasně najevo, že v případě eskalace konfliktu bude chránit své občany na Donbasu.

Ruský válečný reportér Alexander Koc to také napsal pro Sohu:

„Je nejvyšší čas pro přímé dodávky pokročilých zbraňových systémů, včetně systémů protivzdušné obrany a elektronického boje, do Doněcké a Luhanské republiky z Jižní Osetie. Jižní Osetie uznala nezávislost donbaských republik. Proto má právo spolupracovat s DNR a LNR v obranné sféře jako samostatný stát. Koneckonců, Američané neustále dodávají Ukrajině něco pro válku.“

Koc uvedl, že americké letadlo C-130 přiletělo do Kyjeva 11. dubna z Rigy s neznámým nákladem. Létá přes Lotyšsko, Litvu a Polsko a obchází Bělorusko. A to 4. dubna, přesně před týdnem, přistál na letišti poblíž Lvova vojenský transportní Boeing C-17 s vojenským nákladem.

Připomeňme, že nedávno také Rusko provedlo elektronický útok na americký torpédoborec Donald Cook, který pobýval v Černém moři.

V té době se ukázalo, že elektronika americké lodi byla „vypnuta“ v důsledku letu letadla ruského letectva vybaveného systémem elektronického boje.

Ruský Su-24 atakoval americký torpédoborec USS „Donald Cook“

Výsledkem bylo, že američtí námořníci byli navzdory desítkám raket umístěných na jejich torpédoborci zcela bezmocní a bezbranní.

Tento útok vyvolal u Američanů tak silný psychologický tlak, že po příjezdu do přístavu 27 členů posádky okamžitě podalo žádost k přemístění.

Zdroj

Překlad