Koronavirus

Sérum nebo chleba

Jan Vítek: Podle jednoho podání Joe Bidenovi našeptal tento skvělý nápad Dr. Antony Fauci, car amerického zdravotnictví a loutka Big Pharma, největších žraloků farmaceutického průmyslu. Jiní tvrdí, že i senilní člověk má světlé okamžiky, a tudíž Joe mohl docela dobře vymyslet tohle dilema sám.

Tak či onak, fakt je, že americký prezident vydal 9. září dva exekutivní příkazy, kterými nařizuje, aby federální zaměstnanci, firmy, které dostaly federální zakázku a dělníci v podnicích, kde je jich více nežli sto se do 1. prosince nechali buď očkovat proti Covidu, anebo dostanou výpověď, pokutu a ztratí právo na podporu v nezaměstnanosti.

Aby příkoří doplnil urážkou, pronesl projev, v němž dal spoluobčanům kartáč, řka:

„Nač ještě čekáte? Co ještě potřebujete vidět? Byli jsme trpěliví, ale naše trpělivost není věčná a vaše odmítání (očkování) nás všechny stojí hrozně moc.“

Špinavým tajemstvím je, že členové Kongresu a Bílého domu a jejich pomocníci, spolu s justičním aparátem, jsou osvobozeni od plnění inkriminovaných prezidentských příkazů. Nic nového pod sluncem, neboť odjakživa všude byli a jsou obyčejní lidé a lidé privilegovaní. Svým způsobem jejich často nepsané výsady vystihuje tento vtip: Dva sovětští milicionáři na své noční pochůzce spatří opilce v příkopu. „Vojíne, jdi k němu a čichni si,“ poručí staršina. „Když z něho bude smrdět samohonka, je to notorický chlastometr, nasaď mu klepeta a zavoláme záchytku. Když v jeho dechu ucítíš koňak, je to soudruh, který odpočívá, hoď na něj něco teplýho, ať nám tady nenastydne,.“

Nancy Pelosi, nejvíce privileji ověnčená Američanka z titulu předsedkyně Kongresu, označila prezidentovy příkazy za nepřijatelné „ Kdo je očkován a kdo ne, to je soukromá věc každého člověka. Já nemohu jít za lékařem na Kapitolu a žádat, ať mi dá jména neočkovaných, abych je přiměla, že se mají dát opíchat. Takže my (Kongres) nemůžeme…to prostě nemůžeme udělat.“

Biden si postoj vrchní demokratky za rámeček nedá. Představme si, že by jej zaujali ředitelé příkazy postižených firem. To by rázem vzniklo statisíce volných řídících míst v průmyslu!

Republikáni organizují čelní útok pod praporci lidských práv a ústavy Spojených států. Guvernérka z Jižní Dakoty Kris Noern hrozí prezidentovi, že na něho uvalí trestní žalobu a bude ho tahat od soudu k soudu až k tomu nejvyššímu. „Takové hrubé porušení ústavy a zasahování do pravomoci našich států se nesmí trpět,“ prohlásila.

Webová agentura The Daily Wire v Nashville, Tennessee, která má víc než sto zaměstnanců, vydala jako první veřejné oznámení, že prezidentovy příkazy považuje za cár papíru a plnit je nehodlá a nebude. Většina republikánských guvernérů dala pokyn svým generálním prokurátorům, aby připravili právní kroky na obranu agentury. To je počinek, sněhová koule, za kterou přijde lavina žalob a vleklých soudních procesů. Nastane doba, kdy bude velice výhodné mít justici na své straně, což vysvětluje proč se prezidentské příkazy na její pracovníky nevztahují.

Floridský guvernér Ron diSantis varoval Američany, že soudní cesta není stříbrná kulka. „Nemůžete sedět na rukách a doufat, že vyhrajete nějaké soudní řízení,“ řekl. „A proto my uděláme vše, co bude nutné, aby lidé v našem státě nebyli házeni přes palubu, protože udělají rozhodnutí o svém zdraví sami…Nikdo by neměl přijít o chleba, protože udělá jiné rozhodnutí nežli si jeho mocipáni přejí.“

„Když nám guvernéři nepomohou zkrotit pandemii, použiji svoji moc jako prezident, abych je právně ukáznil,“ pohrozil Biden, který skončil jako 76. ve své třídě z 85 v Syracuse Law School, a který později, když už byl politikem, musel čelit obvinění, že jeho doktorská práce není původní.

Spojené státy jsou ve varu nespokojenosti a odporu. Ošetřovatelé a sestřičky v nemocnicích prohlašují, že po tom co vidí v práci, vezmou raději padáka než sérum. Dvě stě dvacet tisíc příslušníků US Army napsalo svému vrchnímu veliteli, že raději zvolí chleba nežli sérum, i když jim hrozí propuštění bez poct, což je nejhorší, co se může profesionálnímu vojákovi stát, protože přijde o penzi a zdravotní zabezpečení.

V mnoha státech kolují protestní listiny, opírající se o oficiální statistiku Centra pro kontrolu a prevenci nemocí, CDC, která ukazuje, že vakcíny proti Covidu během uplynulých osmi měsíců zapříčinily 14.593 úmrtí a 675.593 případů újmy na zdraví, z nichž mnohé jsou vážné.

Berte na vědomí, že podle nezávislých odborníků CDC data zachycují nanejvýš deset procent skutečných škodlivých účinků, takže by měly být několikrát znásobeny.

Berte na vědomí, že CDC nečekaně změnilo definici mNRA Covid vakcíny, kterou nyní nazývá „přípravkem na stimulaci imunitní reakce těla proti chorobám.“ Dle staré definice měla „chránit osobu před touto nemocí,“ tj. Covidem. Americké veřejné zdravotnictví tudíž oficiálně připouští, že nNRA sérum nezaručuje ani obranu, ani imunitu. Je statisticky prokázáno, že v zemích jako je Izrael nebo Grónsko, kde všichni obyvatelé byli očkováni, počet nových onemocnění je na vzestupu.

Berte na vědomí, že když sérum napadne virus, ten se brání a zmutuje. Vakcíny jsou jakési perpetuum mobile pro Coronavirus. Proto Dr. Fauci správně říká, že se budeme muset nechat očkovat až do aleluja.

Uvědomuje si Biden, že svými dvěma dekrety přiložil na oheň nespokojenosti a rozkolu v USA, který vyvolaly pochybné, patrně zfalšované prezidentské volby? V nástupním projevu se prohlásil za prezidenta sjednotitele a po téměř devíti měsících vlády se jeví spíš jako pravý opak. Mluví se o tom, že by měl být zproštěn úřadu, protože na něj nestačí psychicky i fyzicky. Ale představa, že by v Bílém domu vládla viceprezidentka Kamala Harris je tak nevábivá, že každého na tu rošádu přejde chuť.

Potraty, manželství pro všechny, práva LBGT rozdělují Ameriku. Black Lives matter, městská zločinnost, prodej střelných zbraní, kritická rasová teorie rozdělují Ameriku.

Tvrzení o bílých privilejích a požadavky, aby místo zásady rovné příležitosti byla upřednostněna rovnost příjmů rozdělují Ameriku. Nyní dilema sérum nebo chleba vytváří další rozkol existenčního významu pro víc jak sto milionů odpíračů a jejich rodin.

Za této situace vzniká otázka, kam směřuje Amerika: ke vzniku modernější, multikulturní unie, anebo k opakování přechozích násilných rozkolů, které vedly k občanské válce?

Zdroj