Top

Skutečné zprávy ze zničeného Mariupolu – výpovědi obyvatel

Nikola Bornová: V médiích hlavního proudu už nemáte šanci najít skutečné, pravdivé zprávy. Tedy alespoň ne o podstatných událostech ve světovém dění. A to, co se rozjelo během covidové hysterie, se nyní ještě více akcelerovalo. Naše média už prezentují naprosto alternativní realitu. Matrix. Produkují zprávy natolik odtržené od skutečnosti, až nad tím zůstává rozum stát. V posledních 100 letech střední Evropy probíhala takto extrémní manipulace jen jednou – ve zprávách fašistických zemích během druhé světové války.

Ano, tohle je extrémně hořká pilulka k polknutí. Extrémně.

Video z ulic Mariupolu z 29. března

Včera jsem asi deset hodin dělala české titulky k jednomu z videí amerického novináře Patricka Lancastera. To je bývalý voják US Navy, nyní novinář z válečné zóny na Ukrajině. Není to žádný nažehlený panák, který opakuje cizí slova ze čtecího zařízení – Lancaster je přímo v centru dění, natáčí v ulicích a ptá se běžných obyvatel. A to, co vidíme v jeho syrových reportážích, je něco ÚPLNĚ jiného, než co produkují naše propagandistická média.

Pokud můžete, sdílejte prosím následující video kde můžete. Ať zblbnutí lidé kolem vás vidí i zprávy přímo z ulice. Ať vidí i “druhou stranu” a ne jen podivnou a rozpadající se pavučinu lží, které na nás chrlí naše vlastizrádná vláda a média.

Video, které bioroboti okamžitě a bez přemýšlení označí za podvrh se scénářem přímo od Putina. Ti s normálně fungujícím mozkem ho prostě kriticky shlédnou a udělají si názor vlastní.

Omlouvám se za případné nepřesnosti v titulcích – moje ruština je podobně excelentní jako moje němčina (to znamená znalost jen o kousek lepší než nula). Originální anglické titulky byly nahloučené do velkých bloků a občas rozsynchronizované a nepřesné, takže jsem se snažila podle odposlechu vše i opravovat. Ve videu navíc lidé neustále mluví přes sebe – jsou zmatení po měsíci života ve sklepeních a z neustálého stresu a hladu. Každou chvíli tam mohou přijít o život, pokud je trefí ukrajinské nebo ruské střely. Tohle jsou ty skutečné oběti války.

Dva tipy na nezávislé zprávy přímo z Ukrajiny

Pokud umíte alespoň trochu anglicky, doporučuji sledovat především dva následující lidi:

 • Patrick Lancaster (americký novinář, bývalý člen US Navy; většinou se pohybuje sám nebo přejíždí s ruskou armádou, protože ta ukrajinská by ho okamžitě zabila; aktuálně je v rozbombardovaném Mariupolu ) – Youtube, Odysee, Rumble, Telegram
 • Gonzalo Lira (americký komentátor, narozený v Chile; původně režisér; před pár týdny byl v Kyjevě, aktuálně se pohybuje někde v Charkově, kde se musí neustále přesouvat, protože ho hledá Azov a ukrajinská tajná služba s cílem ho pro výstrahu umučit) – Youtube, Telegram

“Dezinformace”, které jsou ve skutečnosti jasné informace

Z tohoto a MNOHA jiných videí přímo z místa bojů už jasně vidíme, že tzv. “dezinformace” jsou v naprosté většině případů pravda. Už zase. Pojďmě si shrnout některé z nich.

 • Na území Ukrajiny opravdu je asi třicet amerických bioloaboratoří. A USA se bojí, že všechny padnou do rukou Rusů (takže tam asi úplně nevinný výzkum neprobíhal, že?).
 • Fašistické jednotky jako je Azov nebo Pravý sektor opravdu hajlují, mají fašistické symboly, mučí zajatce, vyřezávají jim zaživa oči, uřezávají nebo prostřelují nohy, znásilňují a pak vraždí ženy (na závěr pak někdy na tělo vypálí hákový kříž) a dělají podobná nepředstavitelná zvěrstva. Normální Ukrajinci z nich mají naprostou hrůzu a vyjadřují se o nich upřímně jen na územích, kde už jsou fašistické jednotky pozabíjeny.
 • Část ukrajinské armády se opravdu schovává v civilní zástavbě, ve školkách, školách, v nemocnicích a továrnách. Některá místa podminovávají, aby je při ústupu mohli vyhodit do vzduchu (i s případnými civilisty – po překroucení reality v západních médiích je to pak skvělá příležitost pro propagandu)
 • Část ukrajinské armády opravdu střílí i po vlastních lidech – už nejen po rusky mluvících Ukrajincích a po ukrajinsky mluvících Rusech, ale prostě po všech. Jsou jak utržení z řetězu, střílí kolem sebe hlava nehlava.
 • Zelensky opravdu nechal propustit těžké zločince a ještě jim rozdal zbraně.
 • Na většině míst východní a střední Ukrajiny opravdu obyvatelé vítají ruskou armádu spíš jako osvoboditele (i když mnoho z nich je neuvěřitelně nasraných i na ně, protože ta armáda drsně prořízla 8 let hnijící vřed a kvůli tomu teď umírá spousta lidí, včetně civilistů, a spousta míst je naprosto zdemolovaná)
 • Rusko posílá na dobytá území obrovské množství humanitární pomoci, včetně krve, kterou teď Rusové masově chodí dávat. Na mnoha místech ale pořád ještě panuje klasický ruský chaos a lidi marně čekají na odvoz ze zóny bojů, na jídlo nebo na ošetření.
 • Nejvíc postižení jsou starší lidé, kteří se neevakuovali včas nebo nechtějí opustit svoje rodiště za žádnou cenu.
 • Ukrajinská armáda už prakticky prohrála, tedy přinejmenším na východě a středu Ukrajiny. Aktuálně je v několika “kotlích”, kde se obvykle schovává za civilisty (které nechrání, ale naopak ohrožuje a zneužívá jako živé štíty) a tím konflikt dál protahuje.
 • Oslavovanému “hrdinovi” Zelenskému, který nesmyslně protahuje celý konflikt a vyznamenává hajlující fašisty, na zahraničním účtě záhadně přibývají peníze a aktuálně už je dolarovým miliardářem.

Otázky, samé otázky…

K tomuhle omezenému a zjednodušujícímu seznamu doplním ještě několik otázek k zamyšlení. Už víme, že se některé gigantické problémy mohou přesunout ze zkorumpované Ukrajiny na naše Území – na našich, slovenských a částečně i polských hranicích totiž probíhají přechody lidí naprosto zběsile, takřka bez kontroly. Takže k zamyšlení:

 • Myslíte si, že celá ukrajinská mafie zůstala za našimi hranicemi? Nebo se naopak může postupně přesouvat k nám?
 • Kolik dezertérů z fašistických jednotek jako je Azov přešlo přes hranice k nám? Desítky? Stovky? Tisíce? Co u nás budou dělat?
 • Kolik z těch propuštěných a ozbrojených těžkých zločinců skončilo v Praze? Desítky? Stovky?

Já sama odhaduji, že se sem přesunulo a ještě přesune neuvěřitelné množství nesmírně nebezpečných lidí. Naše policie zřejmě zažije peklo. A samozřejmě nejen oni, i my. Tím nemyslím jen peklo záměrně akcelerovaného ekonomického kolapsu, potravinovou krizi, kolaps hospodářství, kolaps energetiky atd., ale i peklo bezpečnostní. Přeju naší policii hodně štěstí – budou ho potřebovat. Je rozdíl stíhat Čecha, který někde ukradl v nouzovém stavu pár housek nebo napsal něco ošklivého na Facebook a honit člena mafie nebo fašistické jednotky, který má na triku mučení zajatců nebo odebírání lidských orgánů na obchod.

Na konec připomínám – je naprosto v pořádku pomáhat normálním ukrajinským uprchlíkům. Ti lidé jsou s prominutím opravdu v prdeli – spousta z nich přišla o všechno, někdy i o příbuzné. Humanitární pomoc je správnou cestou, jak pomoct. Není ale v pořádku posílat tuny zbraní do konfliktu, ve kterém spousta z nich skončí DOSLOVA u fašistů a které pak budou najisto zabíjet i civilisty (alias živé štíty). Není v pořádku na našem území pronásledovat a šikanovat normální lidi jen kvůli tomu, že mluví rusky (či ukrajinsky) nebo že mají ruský pas. Není v pořádku šířit v médiích absolutní lži a válečnou propagandu a k tomu zavádět tvrdou cenzuru, aby běžní bezmozci tu manipulaci nerozpoznali včas. Není ok snažit se nás zatáhnout do zbytečné války. Je naprosto idiotskou hysterií přejmenovávat zběsile ulice, hotely a dokonce i potraviny, jen aby v nich nebylo nic “ruského”

Mimochodem, třeba to slavné ruské vejce ve skutečnosti s Rusy nemá nic moc společného. Ale kdo by se dnes zabýval nějakou realitou, když můžeme dělat hysterické scény a s těmi se pak chlubit na sociálních sítích, že?

Pokud je tohle můj poslední článek, tak budiž. Ale já nemůžu a neumím mlčet. Na Ukrajině prostě byl a JE obrovský problém s bujícím fašismem, nadnárodní mafií a s obrovskou korupcí až do nejvyšších kruhů (tedy až k hlavě státu, penisovému hráči na klavír a tanečníkovy v jehlových podpatcích).

Nevím jak vy, ale já už si v naší zemi připadám jako naprostý cizinec. Nejen kvůli tomu, že podle všudypřítomných nečeských vlajek vypadáme jak okupované území. Jde spíš o lidi a jejich chování. Považovala jsem naši vlast za místo, kde jsou pod trochu protivnou slupkou ve skutečnosti milí a mírní lidé, kteří se dokáží povznést nad hysterický, krachující a už plně dekadentní Západ. Že se nad pokrokářskou idiocii a hysterii dokáží tak nějak povznést – díky naprosto nekorektnímu humoru, lásce k zahrádkám a pivu, zkušenostem z předchozích okupací i totality atd.

Jenže Covid ukázal, že už i my se necháme docela solidně zdebilizovat. A ukrajinský konflikt to dorazil a ukázal, kolik je mezi námi fanatiků, imbecilů, zkorumpovaných loutek i čistokrevných fašounů, kteří se sice skrývají za vznešené kecy, ale nemají žádný problém pronásledovat a šikanovat elitářema vybrané etnikum, udávat, obhajovat cenzuru nebo dokonce úchylácky podporovat válečné běsnění cizích mocností. Z toho, jak nechutně se teď naše země a spousta našich lidí chová, se mi dělá fyzicky zle.

Česko, Slovensko a Polsko aktuálně nejsou jen ostudou Evropy, jsou ostudou celé planety.

Pojďme to změnit.

Jinak z nás bude další rozvrácená Ukrajina, jen s číslem 2.0.

Zdroj

Jeden myslel na “Skutečné zprávy ze zničeného Mariupolu – výpovědi obyvatel

 • Patrick Lancaster žije léta v Doněcku, vzal si za ženu Rusku a píše pro ruské noviny. Sám o sobě tvrdí, že je nezávislý. Nikdo jiný to o něm netvrdí, kromě jeho fans. Tolik k jeho objektivnosti. Jsem rád, že jste mi potvrdila, že ti obyvatelé mluví rusky. Už to podrývá důvěryhodnost jejich tvrzení. Apropo, dokázala byste Vy ve zmatku bleskurychle rozpoznat, jestli to BVP, co vidíte, je ruské nebo ukrajinské?

  Jakmile někdo na úvod svého příspěvku někdo prohlásí, že média lžou, sám následující příspěvek na hony páchne lží.

  A teď k těm Vašim „dezinformacím“:

  Nikdy nikdo nerozporoval, že na Ukrajině jsou biolaboratoře. Akorát se popíralo, že by se v nich vyvíjely biologické zbraně. Pouze Rusko tvrdilo, že ano, ovšem bez jediného důkazu.

  Já jsem taky viděl video, jak děti na ukrajinském táboře hajlují, akorát jsem nebyl schopen poznat, jestli to bylo natočeno na Ukrajině nebo v Rusku.

  On někdy někdo tvrdil, že schovávánmí UA vojáků v městské zástavbě je dezinformace?

  „Část ukrajinské armády opravdu střílí i po vlastních lidech“ – zdroj, důkaz?

  To že Zelensky propustil vězně jsem se už asi minulý měsíc dočetl v tom prolhaném mainstreamu.

  Vítání ruských vojsk – opět, kdy tohle bylo považováno za dezinformaci? Není pochyb, že na Ukrajině žijí lidé, kteří věří, že v ruském područí by jim bylo líp. To nikdo nepopírá.

  Posílání pomoci od Ruska – zase, proč tohle taháte mezi dezinformace? To samé zmínka o starých lidech.

  UA armáda prakticky prohrála – to je na delší debatu a zase, nevím o tom, že by to někdo šířil jako dezinformaci.

  Vy jste viděla výpis ze Zelenského účtu?

  Takže o co se tu snažíte? Tohle co jste teď předvedla je klasická snaha o posílení důvěryhodnosti dalších a dalších dezinformací.

  Vážená, dezinformace zůstane navždy dezinformací, u té se nikdy neprokáže, že to byla vlastně pravda. To se může prokázat pouze u chybně interpretovaných informací. Ovšem dezinformace je od začátku tvořena za účelem pomocí lží nasměrovat názor posluchačů tak, jak dezinformátor potřebuje.

  Podobné snahy vnímám jako pokus o rozvrácení západní jednoty a bezpečnostní riziko, tohle by naopak mohlo naši zemi proměnit v Ukrajinu 2.0.

  A když jste tak hezky odbočila, kdo má zájem na akceleraci ekonomického kolapsu, potravinové krizi, kolapsu hospodářství a energetiky? To se asi nedozvíme, co?

Komentáře nejsou povoleny.