Zahraničí

Summit lídrů EU jako rvačka zuřivých psů

Jiří Vyvadil: Poté, co jsem si přečetl reportáž z portálu Politico, váhal jsem nad nadpisem. Nadpis vždycky má být poutavý, ale měl by zároveň respektovat – byť i s nadsázkou – realitu. A věřte mi ten popis zřejmě neuspokojí nikoho.

Ti zuřiví psi se vrhali jak na plán Merkelové i Macrona na uspořádání summitu EU-Putin a ještě více na Orbána, kvůli jeho zákonu a zákazu propagace homosexuality a subjektivního hledání vlastní sexuální orientace u dětí a mládeže. Jednacím sálem zněly fanatické rusofobické mantry, stejně jako agresivní výzvy Orbánovi, aby odešel z EU.

Před třiceti lety mnozí z nás, i ti, kteří už studiem sledovali, jaký je reálný obraz „demokracie“ na Západě a zaznamenávali trvalé případy všepřítomné manipulace, přece jenom očekávali, že nastane to, po čem jsme volali v minulém režimu, tedy možnost plurality názorů, s výjimkou těch, které jsou objektivně nesprávné, v rozporu s objektivními důkazy, jako je například popírání holokaustu.

Bohužel Západ sám tlačí své členy k uznávání jako jedině správné a tím i „demokratické“ pravdy to, na čem se shodne. A směr je jasný: silně progresivisticko – liberální vidění světa. Nenávist k alternativním politickým a ekonomickým modelům, které neuznávají platnost predominance západního liberálního světa a souhrnně nazývaných či se označujících za neliberální demokracie, čili Rusko +Čínu, které válcují Západ, EU A USA v oblastech geopolitických střetů (Libye, Sýrie, Gruzie, Ukrajina, Arménie, Venezuela, Kuba a v části Afriky…) či fanaticky vynucující prioritu práv osob LGBTG + oproti těm trapným 95% přirozeně sexuálně orientované populace, které netrápí, že se cítí mužem či ženou.

Zatímco i Biden ví, že se s Ruskem musí domluvit a nebo vytýčit hranice vzájemného neútočení, ti kteří hovořili, a ostuda je, že například náš Babiš má mnoho slov před českou kamerou, ale na Radě se stáhne a mlčí, protiruská soldateska počínaje holandským premiérem Ruttem, který už jasně fakticky ohlašuje kandidaturu na budoucího krvelačného generálního tajemníka NATO (ten pak udělá vše pro, aby nějakou tu válku proti Rusku zahájil), pobaltských republik a samozřejmě i fanatického polského premiéra Morawieckého, znovu a znovu útočili, že setkání s Putinem, který organizuje rozdělení EU (Jak to myslí dobráčkové? Plyn prostřednictvím Nord Streamu II potřebuje především Německo, případně Rakousko. A mimochodem, i my na to budeme profitovat.) a nebo vyvíjí agresi vůči státům EU. Jakou? Ještě, že Babiš mlčel a neuvedl tu svou pitominu s Vrběticemi, při které nikdo po dvou měsících nebyl obviněn, nebyl vydán mezinárodní zatykač a spíše to nakonec po volbách dopadne trapným odložením trestního stíhání. Že Rutte k tomu připomenul sestřelení Boeingu s holandskými pasažéry je spíše vtipem. Podle zásady cui bono a místních důkazů obvinění jasně padá na ukrajinskou stranu a nikoliv na Rusko. A tak dohoda o summitu padla a já jen (vtipně) dodám, že EU zůstala jako pověstný Jakešův kůl v plotě.

Putin nijak akci Merkelové a Macrona neinicioval. Jeho ministr zahraničních věcí Lavrov už před několika měsíci konstatoval, že Rusko Evropskou unii nepotřebuje. Je plně spokojeno za spolupráci rozhodujících zemí, jako je Německo, Francie, Rakousko či Itálie (kde v této otázce panuje nesoulad mezi premiérem Cragim, který spolupráci není nakloněn a který je v menšině a ministrem zahraničních věcí di Maiem – Hnutí pěti hvězd a pravicovými stranami Ligou, Bratřími Itálie a Vzhůru Itálie, kteří naopak plně spolupráci podporují). Rusko z neuskutečnění summitu hlava určitě bolet nebude. Poslouchat nenávistné komentáře nemá Putin zapotřebí.

Diskuze byla výživná. Rutte opakovaně vyzýval Orbána, aby odešel z EU, protože znázorňování homosexuality mezi dětmi, aby se svobodně k ní mohli přichýlit je základní hodnou EU. A další a další premiéři se přidávali.

Zuřivý boj proti maďarskému zákonu zakazujícímu mezi dětmi šíření obsahu zobrazujícího homosexualitu a změnu pohlaví – a to jak ve školách, tak v televizi. Tyto pozměňovací návrhy údajně podle 17 zemí EU porušují svobodu projevu, protože omezují svobodu názoru a znemožňují přijímat a šířit informace bez zásahu veřejné moci tak, jak to ukotvuje Listina základních práv EU.

Neměli bychom vnášet hysterické tóniny do diskuze. Každý ví, že existuje 4-6 % menšina homosexuálních osob v životě každé společnosti a mají právo na rovné zacházení a na osobnostní rozvoj. Mnozí z nich jsou velice kvalitními lidmi. Takový Matěj Stropnický je homosexuál, každý to ví a má velkou politickou empatii i erudici a je nesmírným přínosem na kandidátce ČSSD, kde bude v Praze na druhém místě a ještě větším přínosem je, že kvůli němu odešel všeobecně nenáviděný progresivistický Jiří Dienstbier.

Takže to není to o homosexuálech, je to o nepřiměřené expanzi preferování menšin na úkor většin.

Ale západní svět si dobrovolně vybírá cestu pádu Říše římské, která končila upřednostňováním orgií zvráceností.

Držme se přirozenosti a uměřenosti otázek spjatých s osobami LGHBT+ s ohledem na počty osob, kterých se dotýká. Neboť v opačném případě, tak jako i boji proti tzv. systémovému rasismu zavádíme netolerantní diskriminaci většiny.

Orbán často může dráždit svým až fanatickým uplatňováním všezahrnující katolického pohledu na život společnosti. Ale v této otázce, která se kryje s rozumným a přirozeným uspořádáním světa ohledu Orbán si zaslouží podporu a Ursula van der Leyen či Mark Rutte by zcela se svými hodnotami zobrazování dětské homosexuality a dokonce změny pohlaví jistě u většinovému pohledu české veřejnosti narazili.

Zdroj