TopVálečné přípravy v souvislostech

The Saker: Výklad anti-Putinských psychologických operací: Příprava na válku

Úvod: příčina vs. záminka: Není přehnané říci, že Putin je v mytologii anglosionistické říše něco podobného satanovi, nebo alespoň to, že je jakýmsi „Sauronem“ (Temný pán, vládce Mordoru), který je ztělesněním zla.

A všichni jsme nedávno slyšeli, že Biden v zaznamenaném rozhovoru prohlásil, že Putin je „zabiják“.
Když dostala Jen Psaki (mluvčí Bílého domu) příležitost zmírnit toto prohlášení, nic takového neudělala.
Můžeme tedy dojít k závěru, že se jednalo o oficiální, záměrně plánovanou charakteristiku ruského vůdce.

Během studené války západní úředníci tento druh jazyka nikdy nepoužívali, přinejmenším na nejvyšší úrovni. Odkud tedy pochází tato neskutečná nenávist vůči Putinovi?

Není to proto, že je bývalým PGU KGB SSSR. Jurij Andropov byl bývalým předsedou KGB a udělal hodně pro posílení KGB, jejích zaměstnanců a operací. Přesto ho nikdo nenazval vrahem.

Není to ani kvůli Krymu nebo Donbasu, alespoň ne přímo, protože když SSSR napadl Československo a předtím Maďarsko, západní politici nenazvali Chruščova ani Brežněva „zabijáky“.

Není to kvůli sestřelení boeingu MH-17 nad Ukrajinou (všichni západní vůdci vědí, že se jedná o lži vytvořené západními speciálními službami), protože i dříve bylo několik civilních letadel sestřelených různými státy, ale nevedlo to k nějaké totální démonizaci vůdců těchto států.

Mohl bych pokračovat dál a dál, ale chápete: i kdybychom pečlivě analyzovali všechna obvinění proti Putinovi, zjistíme, že totální démonizace, které byl vystaven, je zcela jedinečná svou intenzitou a rozsahem.

Mezi pojmy „příčina“ a „záminka“ je obrovský rozdíl a všechny příklady, které jsem uvedl, nejsou nic jiného než záminky. Musíme se podívat na skutečné důvody této slepé nenávisti vůči Putinovi.

Zde narazíme na další seznam možných důvodů:

zaprvé je nepopiratelné, že zatímco Jelcin téměř zničil Rusko jako zemi, Putin najednou „vzkřísil“ Rusko v pozoruhodně krátké době. Ze země, která byla v troskách, a populace, která nechtěla nic jiného, ​​než se stát příštím Německem, nebo, pokud se to nepodaří, alespoň příštím Polskem, Putin proměnil Rusko v nejmocnější vojenskou sílu na planetě a zcela přetvořil ruské vnímání sebe a Ruska.

Nejen to, Putin navíc využil každý jednotlivý krok Západu (např. sankce, bojkoty nebo vyhrožování) k dalšímu posílení Ruska (prostřednictvím substitucí dovozu, mezinárodních konferencí a vojenských manévrů).

A co je nejdůležitější, Putin odpojil Rusko od mnoha institucí nebo mechanismů ovládaných USA, což také velmi Rusku pomohlo.

Američtí politici hovořili o zemi s „ekonomikou roztrhanou na kusy“ „ekonomikou v troskách“ a „čerpací stanici maskovanou jako země“. Ale v reálném světě ( zóna B ) se ruská ekonomika vyvíjela mnohem lépe než ta západní a „energetická válka“ mezi USA, KSA (Saúdská Arábie) a Ruskem skončila katastrofickou porážkou USA a triumfem Ruska a v menší míře, KSA.

Pak přišel COVID a skutečně epická katastrofa celkového špatného řízení této krize na Západě.

Nejen to, ale kontrast toho, jak Rusko (a Čína!) řešilo krizi a co udělal Západ, nemohl být větší. Pokud jde o Rusko, které se stalo první zemí, která vytvořila vakcínu (v současnosti jsou již tři. Nyní se Rusko chystá registrovat další vakcínu, tentokrát chránící zvířata před COVID), a co je horší, zemí, která vytvořila nejlepší vakcínu na planetě – pro Západ je to PR fiasko a Západ nemůže udělat nic pro zmírnění takové rány.

Situace se každopádně jen zhoršuje, jak ukazují všechny nadcházející  lockdowny v Evropě – kontrastujte to s touto fotografií šťastného Lavrova v Číně v roušce s nápisem „FCKNG QRNTN“!

Ani to však není skutečný důvod, jak ukazuje skutečnost – Západ Putina nenáviděl už dávno před COVID.

„Ukradené“ vítězství ve studené válce

Ve skutečnosti má Západ velmi dlouhý seznam důvodů, proč nenávidí Putina a všechno ruské, ale domnívám se, že je tu jeden důvod, který trumfne všechny ostatní: západní vůdci jsou upřímně přesvědčeni, že ve studené válce porazili SSSR (dokonce i medaile byly vyrobeny na památku této události) a po pádu bývalé supervelmoci a příchodu k moci bezradné opilé loutky byl triumf Západu úplný. Alespoň navenek.

Realita byla jako vždy mnohem komplikovanější.

[Doplnění: příčiny a mechanismy rozpadu Sovětského svazu dnes nejsou naším tématem, proto jen zdůrazním, že věřím, že SSSR nikdy „nezkolaboval“, ale že jej záměrně zničil aparát KSSS, který se rozhodl zhroutit zemi tak, aby strana a nomenklatura zůstaly u moci, nikoli v čele SSSR, ale u kormidla různých bývalých sovětských republik. Slabí vůdci a ideologie, ve které nikdo opravdu nevěřil, lidi neinspirují k boji za své vládce. Proto se zhroutila ruská monarchie, proto se zhroutila zednářská demokracie Kerenského a proto se zhroutil i Sovětský svaz (to je také jeden z nejpravděpodobnějších důvodů konečného zhroucení Spojených států jako státu).]

Putin, který nebyl na Západě ani v Rusku příliš známý, se dostal k moci a okamžitě obrátil ruský směr pryč od propasti. Nejprve se vypořádal se dvěma nejnaléhavějšími hrozbami – oligarchy a povstáním wahábistů na Kavkaze.

Mnoho Rusů, včetně mě, bylo naprosto ohromeno rychlostí a rozhodností jeho činů. Ve výsledku se Putin najednou stal jedním z nejpopulárnějších vůdců ruských dějin. Zpočátku Západ upadl do jakéhosi šoku, poté prošel procesem připomínajícím takzvaný „ Kübler-Rossův model “ a nakonec se Západ vrhl do rusofobního šílenství, jaké nebylo vidět od nacistického režimu v Německu během druhé světové války.

Abychom pochopili, proč je Putin ztělesněním Ďábla, musíme pochopit, že vůdci kolektivního Západu si skutečně mysleli, že tentokrát, po tisíciletí neúspěchů a trapných porážek, Západ konečně „porazil“ Rusko, které se nyní stalo územím bez vůdce, bez kultury, bez duchovna a samozřejmě bez historie, jehož jediným účelem by bylo poskytovat zdroje pro „vítězný Západ“.

Nejen to, ale anglosionističtí vůdci Impéria provedli operaci pod falešnou vlajkou z 11. září, která jim poskytla záminku potřebnou pro GWOT (globální válka proti terorismu), která ale úplně odvrátila Západ od jeho předchozího zaměření na takzvanou „ruskou hrozbu“ jednoduše proto, že do roku 2001 neexistovala žádná ruská hrozba.

Za těmito kroky tedy byla určitá logika. A pak „najednou“ (alespoň pro západní vůdce) bylo Rusko „zpět“: v roce 2013 Rusko zastavilo plánovaný útok USA / NATO na Sýrii (záminkou zde byly syrské chemické zbraně).

V roce 2014 Rusko podpořilo Novorossijské povstání proti Ukronazi režimu v Kyjevě a ve stejném roce Rusko také použilo svou armádu k tomu, aby místní obyvatelé mohli hlasovat o referendu o připojení k Rusku .

A konečně, v roce 2015 Rusko ohromilo Západ mimořádně účinným vojenským zásahem v Sýrii .

V tomto sledu Rusko spáchalo dva zcela odlišné typy „zločinů“ (samozřejmě z pohledu anglosionismu):

 • Menší zločin spočívající v tom – že to Rusko skutečně udělalo a
 • Mnohem větší zločin – nikdy se neptalo Impéria o povolení

Západ rád zachází se zbytkem planety jako s jakýmsi mladším partnerem, s velmi omezenou autonomií a téměř žádnými skutečnými právy (nejlepším příkladem je to, co USA udělaly se zeměmi jako Polsko nebo Bulharsko).

Pokud a kdykoliv chce taková „juniorská“ země něco udělat ve své zahraniční politice, musí bezpodmínečně požádat o povolení svého anglosionistického „staršího“ Velkého bratra.

Neudělat to je něco podobného vzpouře a rebélii. V minulosti bylo mnoho zemí „potrestáno“ za to, že se odvážily mít nějaký názor, nebo ještě více, že se odvážily podle něj jednat.

Bylo by nepřesné shrnout to všechno tak, že Putin jednoduše ukázal prstem na Impérium a jeho vůdce. Právě tento „zločin zločinů“ byl tím, co skutečně vyvolalo současnou protiruskou hysterii.

Brzy však (většinou bezradní) vůdci Impéria narazili na extrémně frustrující problém: nehledě na rusofobní hysterii a dostatku silné podpory na celém Západě, v Rusku se to střetlo s velmi silným protiúderem – tah ve stylu „juda“ Putina: namísto snahy potlačit protiruskou propagandou Západu využil Kreml svou moc k tomu, aby byla široce dostupná (v ruštině!) prostřednictvím ruských médií (o tom jsem podrobně psal zde a zde).

Přímý výsledek byl dvojí:

zaprvé „opozice“ vedená CIA / MI6 byla pevně spojena s ruskými rusofobními nepřáteli Ruska a zadruhé ruská veřejnost se ještě více shromáždila kolem Putina a jeho nepoddajného postoje.

Jinými slovy, když označili Putina za diktátora a samozřejmě za „nového Hitlera“, získali vedoucí západních psychologických operací v západním veřejném mínění určitou omezenou výhodu, ale ve vztahu k ruské veřejnosti se totálně střelili do nohy.

Tuto fázi označuji „první fází antiputinské strategické psychologické operace“.

Pokud jde o výsledek této operace, řekl bych nejenže téměř úplně selhala, ale myslím si, že má v Rusku přesně opačný než zamýšlený účinek.

Bylo naléhavě nutné změnit směr.

Přesměrování amerických psychologických operací proti Putinovi a Rusku

Musím přiznat, že o americké zpravodajské komunitě, včetně jejích analytiků, mám velmi nízký názor.
Ale i docela hloupý americký „specialista na Rusko“ si nakonec uvědomil, že když se v ruském veřejném mínění zveřejnilo, že Putin byl „diktátor“ nebo „zabiják disidentů“ nebo „chemický travič emigrantů“, vedlo to k typicky ruské směsi – smíchu a podpory Kremlu.

Něco se muselo udělat.

Proto nějaký chytrák někde v nějakém suterénu přišel s následujícím nápadem:

nemá smysl obviňovat Putina z toho, co ho doma dělá populárním, tak pojďme přijít s novým seznamem obvinění pečlivě přizpůsobeným ruské veřejnosti.

Říkejme tomu „Druhá fáze antiputinské psychologické operace“.

A takto začal příběh „Putinovo spiknutí“. Konkrétně byla tato obvinění zahájena americkými šéfy psychologických operací a těmi, kdo to zaplatil:

 • Putin odzbrojuje Sýrii
 • Putin hodil Donbas přes palubu
 • Putin je loutkou Izraele a konkrétně Netanjahua
 • Putin je zkorumpovaný zrádce ruských národních zájmů
 • Putin umožňuje Izraeli bombardovat Sýrii (viz zde )
 • Putin prodává sibiřské bohatství Číně nebo Putin podrobuje Rusko Číně
 • Putin je zkorumpovaný, slabý a dokonce zbabělý
 • Putin byl ve válce o Náhorní Karabach poražen Erdoganem

Výše uvedené jsou hlavní teze okamžitě schválené a provedené americkými strategickými vůdci psychologických operací proti Rusku.

Bylo to efektivní? Ano, do jisté míry.

Za prvé – těchto „protiruských příběhů“ se okamžitě ujala alespoň část toho, co by se dalo nazvat „vnitřní vlastenecká opozice“ (většina z nich je velmi upřímná a neuvědomuje si, že je s ní dovedně manipulováno).

Ještě toxičtější bylo vystoupení poměrně hlasitého neokomunistického (nebo, jak je Ruslan Ostaško často nazývá „emo-marxistickým“) hnutí (osobně to označuji jako šestá kolona), které zahájilo interní protikremelskou propagandistickou kampaň zaměřenou na následující témata:

 • „Od doby, kdy se Putin dostal k moci, nebylo dosaženo ničeho: – to je divné, protože pro podobný závěr je nutné neuvěřitelně velké množství mentální gymnastiky, abychom neviděli, že Putin doslova zachránil Rusko před úplným zničením. Tento postoj také zcela nevysvětluje, proč Impérium tak nenávidí Putina (pokud by Putin dělal všechno špatně, jako řekněme Jelcin, byl by na Západě zbožňován a ne nenáviděn!).
 • Všechny volby v Rusku byly ukradeny. – Zde se tedy musí 5. kolona (CIA / MI6) a 6. kolona dohodnout: podle obou z nich neexistuje absolutně žádný důvod, proč by většina Rusů podporovala tolik let Putina a a není důvod, proč by ho podporovali nyní. A ignorujte skutečnost, že drtivá většina průzkumů veřejného mínění ukazuje, že Putin byl a stále je nejpopulárnější politickou osobností v Rusku.

A konečně, velký zmatek s důchodovou reformou rozhodně ratingům Putina nepomohl, a tak musel jednat: „zmírnil“ některé z nejhorších klauzulí této reformy a nakonec úspěšně „vyloučil“ některé z nejhorších atlantických integrátorů, včetně samotného Medveděva .

Je smutné, že některé domněle proruské webové stránky, blogy a jednotlivci ukázali svou pravou tvář, když naskočili na vlnu této druhé strategické kampaně psychologických operací, pravděpodobně s nadějí, že se buď více zviditelní, nebo získají nějaké financování, nebo obojí.

Proto všechny ty nesmysly o tom, že Rusko a Izrael spolupracují nebo že Putin se „prodává“, které jsme v poslední době tolikrát viděli. Nejhorší na tom je, že tyto weby, blogy a jednotlivci vážně uvedli v omyl a zneklidnili některé z nejlepších skutečných přátel Ruska na Západě.

Žádný z těchto lidí si nikdy nepoloží velmi jednoduchou otázku: pokud je Putin tak zkorumpovaný a pokud je vše ztraceno, proč anglosionistická říše Putina tolik nenávidí? Za téměř 1000 let války (duchovní, kulturní, politické, ekonomické a vojenské) proti Rusku vůdci Západu vždy nenáviděli skutečné ruské vlastence a vždy milovali (bohužel mnoho) zrádců Ruska. A teď nenávidí Putina, protože je tak hrozný vůdce?

To nedává absolutně žádný smysl.

Závěr: je teď válka nevyhnutelná?

USA/NATO se nezapojují do strategických psychologických operací jen proto, že někoho mají nebo nemají rádi. Hlavním účelem těchto psychologických operací je zlomit vůli protivníka stavět se na odpor.

To byl také hlavní cíl první i druhé fáze protiputinovské operace.

S potěšením oznamuji, že obě fáze těchto psychologických operací selhaly.

Hrozí zde nebezpečí, že tato selhání nepřesvědčila vůdce Impéria o nutnosti urgentně změnit směr a přijmout „ruskou realitu“, i když se jim to nelíbí.

Od chvíle, kdy „Biden“ („kolektivní Biden“), administrativa „nelegálně“ převzala moc, viděli jsme prudkou eskalaci protiruských prohlášení.

Proto i poslední „hmm, on je zabiják “ – to nebyla chyba senilní mysli, šlo o pečlivě připravené prohlášení.
Ještě horší je, že se Impérium neomezilo jen na slova, ale také provedlo několik důležitých „pohybů těla“, aby signalizovalo své odhodlání usilovat o další konfrontaci s Ruskem:

 • Ze Západu se ozývalo velké rachocení zbraněmi, většinou spíše neuvážených (nebo dokonce přímo hloupých) vojenských manévrů poblíž / podél ruských hranic. Jak jsem to vysvětlil už milionkrát, tyto manévry jsou z vojenského hlediska sebezničující (čím blíže k ruským hranicím, tím nebezpečnější pro západní vojenské síly). Z politického hlediska jsou však mimořádně provokativní, a proto nebezpečné.
 • Drtivá většina ruských analytiků nevěří, že USA / NATO na Rusko otevřeně zaútočí, už jen proto, že by to bylo sebevražedné (současná vojenská rovnováha v Evropě je silně ve prospěch Ruska, a to i bez použití hypersonických zbraní). Mnozí z nich se nyní obávají, že „Biden“ nasadí jednotky Ukronacistů proti Donbasu, čímž „potrestá“ Ukrajinu i Rusko (první z nich za její roli v americké prezidentské kampani). Jsem nakloněn souhlasit s oběma těmito tvrzeními.

Koneckonců, anglosionistická říše ve svém jádru byla vždy rasistická a tato říše stále rasistická zůstává : pro její vůdce je ukrajinský lid jen krmivem pro děla, národ země třetího světa bez práv ztratí svůj význam když přinese výhody hegemonovi (Američtí analytici rozumí, že plán USA pro Ukrajinu skončil ještě jedním efektivním úderem tváří do bahna, tak bludné plány vždy končí, i když to neříkají veřejně).

Proč tedy tyto lidi nevypustit do sebevražedné války nejen proti LDNR, ale také proti samotnému Rusku?
Jistě, Rusko rychle a rozhodně vyhraje vojenskou fázi, ale politicky to bude pro Rusko PR katastrofa, protože „demokratický Západ“ bude vždy obviňovat Rusko, i když zjevně nezaútočilo jako první (jako tomu bylo v případě 08.08.08 – docela nedávno).

O absolutně katastrofální situaci na Ukrajině jsem již psal před třemi týdny, takže to tady nebudu opakovat, řeknu jen to, že od té doby se to ještě zhoršilo: stačí říct, že Ukrajina přesunula spoustu těžkých obrněných vozidel, zatímco režim v Kyjev nyní zakázal dovoz ruského toaletního papíru (což vám řekne, co vládnoucí gang považuje za důležité a tolik potřebné).

I když je pravda, že se Ukrajina po neonacistickém puči stala naprosto neúspěšným, zcela zbankrotovaným státem, nyní dochází k jasnému zrychlení kolapsu nejen režimu či státu, ale i země jako celku. Ukrajina se rozpadá tak rychle, že by bylo možné spustit celý web, který by sledoval pouze všechny tyto vyvíjející se hrůzy, ne den za dnem, ale hodinu za hodinou. Stačí říci, že „Ze“ se ukázal být ještě horší než Porošenko. Jediná věc, kterou Porošenko udělal, kterou „Ze“ ještě neudělal (zatím! ) je zahájení války. Kromě toho lze zbytek toho, co udělal (akcí nebo nečinností), kvalifikovat pouze jako „více toho samého, až na to, že horšího“.

Lze válce zabránit?

Nevím. Putin dal Ukronacistům velmi přísné varování „vážné důsledky pro ukrajinskou státnost jako takovou “

Ani na vteřinu nevěřím, že by se někdo u moci v Kyjevě zatraceně zatěžoval Ukrajinou nebo ukrajinskou státností, ale jsou dost chytří na to, aby si uvědomili, že ruský protiútok při obraně LDNR a ještě více Krymu, může zahrnovat přesnou „protiofenzívu“ s použitím pokročilých raket.

Bylo by dobré, aby vůdci Ukronacistů pochopili, že všichni mají na hlavách nakreslený terč.

Mohli by také přemýšlet o tom: co se stalo každému vůdci wahábských gangů v Čečensku po skončení
2. čečenské války? (nápověda: všichni byli nalezeni a popraveni). Bude to stačit na to, aby je zastavili?

Možná. Doufejme.

Musíme si však nyní uvědomit, že v dohledné budoucnosti zbývají pro Ukrajinu pouze dvě možnosti:
hrůzný konec nebo hrůza bez konce (ruský výraz).

 1. Nejlepší scénář pro obyvatele Ukrajiny by byl (doufejme, že relativně mírumilovný) rozpad země na zvládnutelné části .
 2. Nejhorší možností by rozhodně byla totální válka proti Rusku.

Soudě podle rétoriky, která dnes vychází z Kyjeva, je většina ukrajinských politiků pevně za možností č. 2, zejména proto, že je to také jediná možnost přijatelná pro jejich zámořské pány. Ukrajinci rovněž přijali novou vojenskou doktrínu (nazývají ji „vojenská bezpečnostní strategie Ukrajiny“), která prohlašuje Rusko za agresorský stát a vojenského protivníka Ukrajiny (strojový překlad oficiálního textu naleznete zde ).

To by mohl být důvod, proč Merkelová a Macron nedávno měli videokonferenci s Putinem („Ze“ nebyl pozván): Putin se možná pokouší přesvědčit Merkelovou a Macrona, že taková válka bude pro Evropu katastrofou.
Mezitím Rusko rychle posiluje své síly podél ukrajinských hranic, včetně Krymu.

Všechna tato opatření však mohou zadržet pouze režim, který nemá žádnou vlastní vůli. O výsledku se rozhodne ve Washingtonu DC, nikoli v Kyjevě.

Obávám se, že tradiční pocit naprosté beztrestnosti amerických politických vůdců jim opět dá pocit velmi malého rizika (pro ně osobně nebo pro USA) při rozpoutání války na Ukrajině. Poslední zprávou na americko-ukrajinské frontě je dodávka 350 tun vojenského vybavení do Oděsy americkým námořnictvem.

Není to natolik, aby to bylo vojensky významné, ale víc než dost k dalšímu podněcování kyjevského režimu k útoku na Donbas a/nebo Krym.

Ve skutečnosti bych ani neřekl, že „Biden“ zahájil útok na Írán, zatímco svět sleduje, jak Ukrajina a Rusko jdou do války. Ostatně další zemí, jejíž geostrategická pozice byla vážně zhoršena od doby, kdy Rusko přesunulo své síly do Sýrie, je Izrael – jediná země, které budou všichni politici USA sloužit věrně a bez ohledu na jakékoli náklady (včetně lidských nákladů pro USA). Izraelci požadují válku s Íránem přinejmenším od roku 2007 a bylo by velmi naivní doufat, že nakonec nedosáhnou svého cíle.

V neposlední řadě je tu krize, kterou vyvolalo povýšené chucpe Blikena ve vztahu k Číně, což zatím vyústilo pouze v ekonomickou válku, ale která by se také mohla každou chvíli vystupňovat, zejména s ohledem na všechny nedávné protičínské provokace ze strany amerického námořnictva.

Počasí na východní Ukrajině právě teď nepřispívá k útočným vojenským operacím. Sníh stále taje a vytváří velmi obtížné a blátivé podmínky na silnicích (rusky nazývané “rasputitsa”), které výrazně brzdí pohyb sil a vojsk. Tyto podmínky se však změní s nástupem teplého období, kdy budou Ukronacisté ideálně připraveny k útoku. Jinými slovy, pokud nedojde k důležitému vývoji událostí, můžeme se ocitnout jen několik týdnů před velkou válkou.

Saker

Překlad

Autor (publikující pod pseudonymem The Saker) je známý bloger na Západě. Narodil se v Curychu (Švýcarsko). Otec je Holanďan, matka je Ruska. Sloužil jako analytik ve švýcarských ozbrojených silách a ve výzkumných strukturách OSN. Specializuje se na studium postsovětských států. Žije na Floridě (USA).