Ideozločiny

Tomáš Měšťan: Čí je to válka

Ó časy! Ó mravy! O tempora, o mores!

Tož, je to dojemné, jak se dnes městští liberálové, studenti a studentky humanitních oborů, novináři, politici, umělci, sportovci etcetera…Dojímají nad každou ukrajinskou uklízečkou a každým ukrajinským dělníkem…

Je přeci jedno, že normálně těmito lidmi pohrdají a mají je za méněcenné. Teď nastal ten čas, kdy přece mohou ukázat, že jsou humanisté a ještě na tom vydělat společensky. Šéf katedry stojí na Václaváku taky, na demonstraci za Ukrajinu, tak si stoupnu vedle něj, aby viděl, že jsem taky soucitný…stojí tam i šéf firmy, pro kterou dělám a která bere dotace, tak si tam stoupnu vedle něj, aby si mě pamatoval, až se bude ve firmě povyšovat…Šéf divadla tam stojí, stoupnu si vedle něj a budu mít lepší role…etcetera…

Mám pro ně špatnou zprávu. Říkal sice kdysi jeden náš premiér, že zdroje tu jsou, ale to bylo před 20 lety. Dnes už je jich méně a budou omezené, ano i díky té válce, kterou městští liberálové tak chtěli a tak po ní toužili, protože válka znamená také konjunkturu a příležitosti, že.

Je jim jedno kolik zemře Ukrajinců, kterým bylo slibováno nemožné a jediné k čemu jsme jim pomohli, je válka.

Je jim úplně jedno kolik v tom konfliktu zemře Ukrajinců a kolik Rusů (Rusům samozřejmě přejí, aby jich bylo co nejvíc, jsou pro ně taky “Untermensch”).

Bylo přece jedno, kolik zemře Srbů, při bombardování Jugoslávie v roce 1999, bylo to přece humanitární bombardování a šlo o chudáky kosovské Albánce…(o manipulacích mainstreamu netřeba mluvit, pamatujeme si je)… Je jedno kolik zemře Rusů a kdo jim na Donbase nenechal klid na život. Je jim jedno kolik zemře Ukrajinců, kterým bylo slibováno nemožné a jediné k čemu jsme jim pomohli, je válka.

Ti, co na tomhle všem následně konjukturálně vydělají, ať už v politice, na škole, či ve firmách, mají na rukou krev. Krev Ukrajinců a Rusů.

Tahle válka je všech, kteří ve své směšné a zločinné ctižádosti, podporovali tento problém tak dlouho, dokud se z něj tato válka nezrodila

Jistě je jednoduché a pohodlné říct, že za všechno může Putin. Ale tahle válka, ta není jen jeho. Tahle válka je všech, kteří ve své směšné a zločinné ctižádosti, podporovali tento problém tak dlouho, dokud se z něj tato válka nezrodila.

Je to na Bohu a jeho mlýnech, ale přijde to, vrátí se to jako bumerang, nejpozději na vašich dětech a vnucích.

Před tou válkou už více než půl roku varuju a jsem proti ní, já kdysi pracoval jako 20letý na stavbě s dělníky z Ukrajiny i Ruska a jejich životy, jsou opravdu těžké.

Je jen naší hanbou, že jim je ještě ztěžujeme.

P.S. Můj děd a otec s vámi nebyl kdysi zbabělý, nemusím být s vámi dnes “statečný”.

Zdroj