Válečné přípravy v souvislostech

Ukrajina z jiné strany

Včera mě můj bratr upozornil na jeden rodinný zdroj ohledně Ukrajiny a já bych vás o něj nerad připravil. Tentokrát se jedná o jistého „bratránka“, který není právě naladěný na ukrajinskou nacionalistickou vlnu, neuchcává blahem, kdykoliv se řekne Stěpan Bandera a ve své domovině proto musí mlčet, mlčet mlčet, protože by dostal do huby od své vlastní rodiny. Na druhou stranu je to vzdělaný člověk se slušným politickým přehledem, který ví o ukrajinské politice asi tolik co u nás Milan Syruček. Je zkrátka obeznámený se vším, co lze v ukrajinském veřejném prostoru najít. 

Bratránek samozřejmě nevidí do tajných porad, nevidí Zelenskému do hlavy, nevidí do hlavy ani Putinovi, ale dokáže úspěšně předstírat loajalitu takovým způsobem, že na něj ještě žádné místní gestapo nepřišlo. Berte to tedy jako pohled insidera, téměř novináře, jehož pohled nám celé současné válečné harašení popíše velmi přímočaře.

Odsouvám proto odpočinkový článek o další den.

Joe Zombiden „vyhrál“ americké volby a usedl v Bílém domě. V Kyjevě zavládla radost. Donald Trump totiž Ukrajinu přehlížel, okatě jí pohrdal a pokud ho na té dněperské rovině něco zajímalo, tak to byly Bidenovy kontakty a hříchy, kterých se tam dopustil. Zelenský se od Trumpa nedomohl ničeho, americký kovboj ho tlačil do velmi nepříjemného dilematu – má Bidena prásknout? Dneska člověk nikdy neví, Trump samozřejmě sliboval prokurátora a dlouhé vězení pro svého vyzyvatele, ale věřte dneska americkému prezidentovi. Co kdyby to nedopadlo, co kdyby soud nebyl, nebo Bidena osvobodili, co kdyby se chtěli mstít lidi okolo něj…

Zelenský měl dobrý instinkt a Bidena nepráskl. Pustil Trumpovi jen takové narážky a povídačky ze kterých se pořádný monstrproces udělat nedal. Biden si nakonec Trumpa namazal na chleba a milý Donald se sice cukal, ale nakonec pěkně odstoupil a spolu s Bidenem triumfálně nastoupila Kamala, Viktorka Nullandová a spousta dalších lidí, kteří se angažovali v Majdanu a kteří byli všichni přečůráni Putinem, který je zasáhl tam, kde to nečekali.

Bidenova inaugurace proběhla, žádné překvapení se nekonalo, Joe je sice poněkud senilní a plete si dny, přátele i postavení, ale to je jedno. Kolem něj jsou dávní ukrajinští kamarádi, teď nastává ta správná chvíle, teď přijdou bratři Američani a Putinovi to společně nandáme. Osvobodíme Krym, osvobodníme Donbas a budeme šturmovat na Moskvu. Zadupeme Putina do země, protože takhle nám to Biden sliboval… Akorát Trump mu do toho pak hodil vidle.

Biden sedí v Bílém domě… a nic. Zelenský čeká na telefonát. Nic. Nevolá ani Biden, ani Kamala, ani Viktorka Nullandová, dokonce nevolá ani vrátný z Bílého domu. Ukrajina neexistuje.

Tož je zapotřebí jít štěstí trochu vstříc… podepíšeme dekret o znovudobytí Krymu i Donbasu… A ejhle, podepíšeme něco takového a Putin ten hajzl začne pro jistotu stahovat k hranicím vojenské jednotky. v Kyjevě jsou dost velcí idioti, aby něco zkusili a tak je lepší být připraven. V Kyjevě samozřejmě nemohou jen tak přihlížet a tak také začínají stahovat jednotky k hranicím.

Pak přibývá provokací, ostřelování, na koni jsou ukrajinští váleční jestřábové, všechno se vyhrocuje a Zelenský stále čeká na ten telefonát od Bidena, který mu dá zelenou a potvrdí všechny ty závazky z minula. A ono pořád nic.

A tak se to hrotí ještě víc, Biden přece nemůže mlčet, když ukrajinská propaganda hlásí div ne ruský vpád. Agresor je na hranicích, Bidene! Putin zničí celou Evropu, honem bratři USáci, přijďte zachránit naší banderovsko – mafiánskou demokracii. A pořád nic…

Až nakonec… je to prý pár dní… Konečně telefonát…

Ukrové, jste v tom sami. My američané za vás bojovat nebudeme. Prodáme vám samozřejmě zbraně, černozemě máte dost, kupce na ní máte také, není problém vám dodat co potřebujete, ale krvácet si budete sami. Zelenský zdá se právě pochopil, že je to obráceně. Že Ukrajina má bojovat za americké zájmy a ne USA za ty ukrajinské.

A najednou…. to už nám u nás presstituti neřeknou, Zelenský mluví o diplomatickém řešení. Válečné bubny ztichly a možná si tam v Kyjevě vzpomněli na velkého přítele USA Sákašviliho, kterak kouše kravatu, protože neví, jestli ruské tanky nedojedou až do Tbilisi, ale ví, že všechna letadla mají Rusové zaměřené.

Zelenský samozřejmě nemá situaci pevně v rukou, člověk nikdy neví, co se na frontě může stát, lidský rozum říká, že když jsou někde soustředěná vojska, tak se vždycky něco stane. Ale celé toto tajtrlíkování nebylo proto, aby Ukrajina bojovala proti stokrát silnějšímu nepříteli, ale aby Biden zavolal do Kyjeva a pomohl. Jenže.. stařeček povýšil. A mají tam za Velkou louží jiné starosti… nějak se jim rozjela migrační vlna, musejí očkovat i za cenu roztržky s dalšími spojenci, Čína je v poslední době hrozně asertivní a nechce se jí kupovat americké dluhopisy, žluťáci staví letadlové lodě, v Afghanistánu už drží jen Kábul a nejbližší okolí… A na Ukrajinu už dávno sere pes.

Abych to shrnul…

Podle ukrajinského insidera se teď bude ještě chvíli blbnout a nedej bože aby se něco stalo, ale nakonec se zase všechno naloží na podvaly a odveze se to do kasáren, protože Putin je připraven a ruský velvyslanec v Kyjevě jim už dávno vysvětlil, jak dopadnou, kdyby se o něco pokusili.

Pokud nějaká válka začne, nebude to z vůle prezidentského komika, ale nějakého patřičného banderovce v blízkosti fronty.

Jak jsem koupil, tak prodávám.

Zdroj