Užiteční idioti aneb Umění subverze

5
(2)

Před nedávnem jsem od svého kamaráda dostal odkaz na toto video. Vystupuje v něm jistý Jurij Bezmenov, zběhlý agent KGB. Ten chlap do detailu popsal svět začátku dvacátých let jednadvacátého století lépe než baba Vanga. Rozhodně se na to video podívejte.

Jurij Bezmenov nebyl vizionář. Byl to agent vycvičený k výrobě revolucí v cílových státech, které určil jeho chlebodárce Sovětský Svaz. Už jen časový prostor pro tvorbu revoluce v rozmezí 15 až 20 let svědčí o velké propracovanosti mechanismů vedoucích k rozvrácení státního útvaru. Subverze v podání bývalého kágébáka Bezmenova je umění války bez válčení, prostředek k převzetí moci nad nepřátelským územím, jeho lidskými a přírodními zdroji při absenci jakékoli agrese. Zvenčí i zevnitř se rozpad jeví velice přirozeně, ale to je jen zdání. Nejdůležitější pro vedení války ve formě subverze je naverbování dostatečného množství užitečných idiotů, kteří po splnění svého úkolu budou následně zlikvidováni, aby nepřekáželi. Pikantní je i fakt, že ti chudáci ani netuší, komu slouží.

Pomineme-li emocionální stránku věci, je Pražské jaro knižním příkladem neúspěšné subverze Západu, která byla přerušena ve fázi destability invazí spřátelených armád bez toho, že by Západ nějak reagoval – kromě toho, že využil potenciál prchajících Čechoslováků k vlastnímu prospěchu a užitečné idioty včetně zmateného obyvatelstva nechal napospas mašinérii KGB. Dalším pokusem, přesně dle pouček pana Bezmenova, došlo po výchově další generace v roce 1989. Při ní bylo recyklováno několik užitečných idiotů z roku 1968, jejichž role skončila v okamžiku, kdy by mohli teoreticky začít škodit a například zpomalit či zvrátit proces rozpadu Českolovenska. Viz dodnes nevyjasněná nehoda u Humpolce v příkrým kopci. Nicméně subverze tentokrát proběhla úspěšně, k vydrancování fabrik, movitého a duševního vlastnictví došlo civilizovaně a bez jediného výstřelu. Ale opusťme české dějiny, tolikrát překrucované a znásilněné.

Pomineme-li různá arabská jara, Majdan a neúspěšný pokus v Bělorusku, všimněme si nových prvků, které destabilizují prozměnu Západ: BLM, MeeToo, gender studies. Reprezentativním sborem užitečných idiotů v našich i evropských podmínkách je sdružení fanatických neomarxistů řízených obdobou komunistické internacionály. Stačí vzpomenout činy kovaného soudruha předsedy, účastníka mnoha demonstrací hnutí Antifa, podporovatele migrace, a také propagátora hnutí „Good night, white pride“ a dalších destabilizujících aktivit včetně zapojení svých bruselských loutkovodičů do boje proti politickému konkurentovi. Aktivity členů našeho Senátu včetně Tchahjwance Zastrčila vedou k přímým ekonomickým a politickým škodám, ale užiteční idioti z mainstreamu je za jejich zhovadilosti ještě chválí. Nýmandi včetně pornoherců v neziskovkách bojujících proti státu mají nárok na státní dotace, což je jeden z úžasných paradoxů procesu řízeného rozkladu státu.

Příklad užitečného idiota

Užitečnými idioty se to dnes v takzvaném demokratickém světě jen hemží. Denně řešíme v primetime hlavních zpráv svatby buzerantů či „problém“ přechylování, fotbalisté před každým zápasem propagují rasistickou ideologii potupným pokleknutím a nikým nevolení cenzoři tvoří seznamy šiřitelů nebezpečných myšlenek. Lidé už si musí dávat sakra pozor na hubu, aby nebyli eliminováni. Stačí jedno špatné slovo či smyšlené obvinění a jedinec je vyhozen z práce a fakticky zlikvidován, aniž by bylo třeba nějakého monstrprocesu, kulky či provazu (ten si oběť koupí sama). Takzvaný demokratický západ se nezadržitelně sune do fáze Bezmenovem definované destabilizace.

Jak se dá subverzi bránit? Jedinec nemá šanci. Jistou nápovědu dávají státy, jejichž řízení dlouhodobě ovládá úzká mocenská skupina lidí. Už slyším rusobijce a číňanobijce, ale ti by se měli podívat především na našeho tureckého spojence a zjistit si, jak zatočil se svými odpůrci před pěti lety. Proti němu jsou Putin i soudruh Si učinění beránci. Ale nevšiml jsem si, že by si nějaký užitečný idiot-aktivista vytetoval na prsa třeba Ümita Gençera. Běžný občan v našich podmínkách může subverzi tak maximálně zpomalit účastí ve volbách a poskytnutím hlasu partajím, které jsou mainstreamem označovány za nacionalistické, populistické a protievropské. Tyto partaje pak z pozice moci mohou nechat vyhladovět ony progresivní neziskovky, jak doporučuje paní Jourová. Jinak nezbývá než se modlit, aby další puč byl opět jen sametový.

Možná jsem až příliš pesimistický, ale datum přednášky mi optimismu nepřidává: 

  • 1984

Zdroj

Rate this post

Souhlasíte s článkem?

Průměrné hodnocení 5 / 5. Vote count: 2

Zatím nehodnoceno, budete prvním