Válečné přípravy v souvislostech

Velké množství zajatců by se Rusům hodilo

Vidlák: Tak nějak zněla čínská odpověď na americký dotaz, kdy je nejlepší zaútočit na Rusko. Číňané promtně odpověděli, že ihned. Rusové právě staví jaderné reaktory čtvrté generace, stavějí plynovody i ropovody přes celou Asii, budují polární loďstvo, stavějí dopravní cesty po celé Sibiři a tak by se jim hodilo velké množství zajatců…

Ale dost srandy

Už po dva dny se v diskusi množí příspěvky na téma současné diplomatické roztržky mezi USA a Ruskem. Velmi krátce shrnu poslední události:

Joe Zombiden poskytl rozhovor médiím, kde se rozpovídal o tom, že měl dlouhý rozhovor s LiliPutinem ve kterém ho varoval, ať se nevměšuje do amerických věcí, označil urského prezidenta za vraha a řekl, že ten ruskej hajzl brzy pozná, co to znamená, když se Amerika zlobí. Pak chvilku mlel o tom, jak mají důkazy o ruském vměšování do voleb a pomáhání Donaldu Trumpovi a to bylo víceméně všechno. Na základě tohoto rozhovoru Rusko stáhlo svého velvyslance do Moskvy ke konzultacím.

Hned na úvod chci říci, že zrovna u nás se kolem toho nadělá víc než jinde, protože naše nezávislá a vždy pravdomluvná média se nemohou dočkat, až strýček Joe spustí ten marš na Moskvu, protože tam je všechno nedemokratické a špatné. Rusko je prostě hrozba prvního řádu a nesmí se s ním spolupracovat na Dukovanech, existuje jen jediná výjimka – náš skvělý západní svět milostivě dovolí, aby nám Rusové dodávali vesmírné technologie, protože toho jaksi nejsme schopní. Takže Dukovany samozřejmě stavět nesmějí, to je hrozné bezpečností riziko, ale raketové motory do USA dodávat mohou (co mohou, musejí), protože to je zcela v pořádku a žádný ruský vliv z toho neplyne.

Řeknu vám teď jednu věc, podle které poznáme, že jde do tuhého. První výnos, který Putin podepíše, pokud bude opravdu hrozit něco horšího než jen americké kecy, bude výnos o popravách špionů a nepřátel státu. Takže až budeme svědky Navalného videa na Jůtubu, že je Rus, že miluje Putina a bude varovat Ameriku před neuváženými kroky, tak to už je opravdu zle. Samozřejmě se to nedozvíme z České televize, ale to je snad každému jasné. Spolu s Navalného prohlášením zjistíme, že podobná udělali i stovky a tisíce dalších prozápadních Rusů o kterých jsme ani nevěděli, že existují. A ti, co toto prohlášení neučiní, ti skončí potichu v nějakém novém Katyňském lese s kulkou v týle.

A pak už to bude v Rusku jednoduché. Zapomenou na všechny spory, zazní písně o svaté válce a jak černá křídla nesmějí přikrýt ruskou zem a tak to zůstane až do úplného vítězství. Bez ohledu na ztráty, bez ohledu na problémy, bez ohledu na ženské i děcka, bez ohledu na útrapy a bez ohledu na čas.

A USA se naproti tomu prohloubí všechny dosavadní průsery. Žádný Putin totiž na Pearl Harbor nezaútočí. Putin má všeho dost. Má na svém území všechny prvky periodické soustavy, má ropu, má plyn, má uhlí, má ocel a má na to všechno i továrny. Putin není tísněn americkým embargem na naftu jako Japonci. Putin nepotřebuje dělat žádné překvapivé útoky. Stačí mu neprošvihnout případný incident ve Vladivostokskojom zálivu.

Zatímco v Rusku budou natáčet videa typu Sparťanů u Thermopyl, že jestli Joe chce ruskou zem, tak ať si pro ni přijde, v USA se začne řešit, proč mají mladí černí a LGBT transvojáci umírat někde na druhém konci světa. Proč mají feministky rodit děti, aby nahradily padlé a jak mají ti mladí vysokoškoláci zaplatit své dluhy na školném, když musejí narukovat. V Mineapolis se budou lidi ptát, co se asi stane, když i ti zbylí policajti odejdou do války a jak asi začne vypadat migrace z Mexika.

Jakpak se asi bude plout letadlovým lodím ve Žlutém moři? Když už je válka, myslíte že by byl pro Číňany problém tvrdit, že nějaký ruský diverzant tu letadlovou loď potopil a admirál Švej žu žu si v ponorce ničeho nevšiml? To samé v Hormuzské úžině. Rusáci jsou přece všude a jejich agenti ovlivňují americké volby, že by nedokázali svým superkavitačním torpédem Škval potopit příslušný tankerek na správném místě, kde z toho bude geopoliticky těžit Írán?

Mimochodem – všímáte si že strýček Joe mluví úplně stejně jako Donald? Že se sice vyměnil prezident, ale rétorika zůstala stejná?

K tomu si přidejte Evropu. Papírově silná francouzská armáda, která ale zbraně vždycky raději odhazuje než z nich střílí, německý Bundeswehr, který Uršulka zdecimovala lépe než Žukov s Pattonem dohromady… vlastně poslední evropané s chutí útočit do ruských stepí, jsou Poláci. Jenže…  do Ruska je daleko a ukrajinská zkušenost, jaké to je bojovat za amerikány, ta je ještě hodně živá.

Další věcí je, že případná vojna mezi USA a Ruskem se nedá dělat na moři. Tady nepostačí těch deset letadlových lodí, aby uzavřely vzdušný prostor. Tady nemohou vysoko lítat drony a střílet rakety na civilisty dole. Rusko je sice také placka podobně jako Irák, ale je to úplně jiná placka. Hranice mezi Čínou a Ruskem nestojí na jedné železniční trati ani na jedné trubce, ani na jedné silnici. Rusko není možné obtáhnout blokádou a nepostačí srabácky nad ním lítat s bombardéry.

Možná už dneska Bidenovi někdo opatrně vysvětluje, že Rusko má dneska víc kamarádů a spojenců než USA. Že Rusko má sice svoje problémy, ale USA má větší. Že běžný Rus možná nemá takový životní standart, ale za svojí Matku Vlast život klidně položí. A komu se nebude chtít, tomu pomohou zajišťovací jednotky. Že ruský mužik žije bědný život plný tvrdé práce a strádání, ale že díky tomu se obejde bez elektřiny i bez supermarketů.

Možná už Bidenovi někdo ukazuje na mapě, jak Rusko doopravdy vypadá, jak se z něj dá snadno dostat do Indie, Číny, Mongolska, Afghanistánu, Íránu… Že ruské radary vidí půlku středozemního moře a že Turecko už možná vůbec není v NATO. Koneckonců, po vítězné válce bude všude dost území amerických spojenců, na kterém by se Turek mohl s ruským požehnáním odškodnit.

Bidenův projev nebyl hlas mocného císaře, který si dle libosti může dělat co chce. Byl to hlas Jakeše, který si stěžuje, že zůstal jako kůl v plotě. Kterého poslouchá už jen klika hujerů, kteří mu ale s bojem proti Rusku nemohou pomoci jinak, než nadšením. Kejvalové už byli liberálně demokraticky vysáti, průmysl kejvalů byl demokraticky outsorcován nepříteli (ano i tomuhle kejvalové tleskali), hujeři byli už dávno obráni o peníze, vliv i sílu… a z almužny od panského stolu se válka ve jménu americké demokracie vést nedá.

Každým rokem je Putin méně a méně závislý na Západu… a více a více závislý na Číně. Povolání velvyslance ke konzultacím je přesně důsledek této stále větší nezávislosti na vůli liberální demokracie. Nebudu psát, že Rusko zvedlo hlavu, to už se stalo dávno.

Takže… až jednoho dne Navalný natočí ve svém fešáckém koncentráku video o tom, aby se USA nevměšovaly do Ruska a strana Němcovových pohrobků vydá prohlášení o obraně matičky Rusi, ruští vedoucí amerických neziskovek zmizí beze stopy a letadla z Moskvy budou plná zahraničních diplomatů, pak začne jít do tuhého. Do té doby jsou to jen žvásty amerického dědka, který už zítra začne američany nasírat zvyšováním daní a dalších poplatků. Nepochybuju o tom, že daně se nejvíc zvednou těm dole se všemi důsledky z toho plynoucími.

Ostatně – z té skvělé sluníčkové Kalifornie se už dneska lidi stehují do té hnusné odporné jižanské Tennesee. Vadí jim prý navoněná bída a výpadky proudu… tak daleko se v USA dopracovali. Ano, Biden musí odklánět pozornost naštvaných lidí směrem k Rusku. Ale s materiálem, který v USA za poslední desetiletí vzniknul, s tím žádnou válku nevyhraje i kdyby Pentagonu rozpočet zdvojnásobil.

Zdroj