Koronavirus

Zákony jsou pro plebs?

Summit G7 nám opět naznačil, že někdo je více než jiný. Přední politici zastupující údajně 7 nejvýkonnějších ekonomik Západu se sešli na svém setkání ve Velké Británii.

Přestože v řadě zemí existuje ještě mnoho otravných proticovidových opatření, ti, kteří je vydávali, porušovali vše. Ne, že by to nějak zásadně vadilo, pouze se opět ukázalo, že tu někdo káže vodu a pije víno. Navíc je třeba si uvědomit, že absolutní většina politiků z vyšších sfér moci žádnou vakcinaci nikdy neprodělala a ani se k tomu nechystá. Těch pár zachycených na kamerách využila příležitosti zpopularizovat se a nechali se napíchnout vitamíny, placebem či využili jiných triků. V zásobě jich je hodně. Slyšeli jste snad někdy o tom, že by přední politik onemocněl či snad zemřel? Jak je možné, že s výjimkou Donalda Trumpa se to nikomu jinému nestalo? I Trump z toho byl za týden venku. Proč plebs umíral?

I přes prokazatelné problémy velké skupiny odvážlivců, kteří uvěřili mohutné kampani s tečkou na konci covidu, jede propagace dál. A opět je využíván strach z dalších vln ,,umírání“, obnovení plošných nařízení, která přijdou na podzim. To i přes rozhodnutí soudu, že všechna byla nezákonná. Jde o jednoznačný signál toho, že pro politiky zákony neplatí. Každý, kdo v uplynulém roce držel vládu u moci, se přidal ke skupině privilegovaných. Takže se stačí nyní podívat zpět, kdo schvaloval nouzové stavy, stav legislativní nouze a jak hlasoval pro schodky rozpočtu a mimořádná opatření, rázem budeme mít více jasno. A také tím získáme kandidáty předurčené k podílení se na úhradě škod. Samozřejmě ze svého.

Alena Schillerová, která by měla chránit státní pokladnu celým svým rozložitějším tělem, se na zvyšování státního dluhu podílí vcelku výrazně. Nový plánovaný schodek je opět obrovský, a to zahrnuje i zmrazení platů státních zaměstnanců, politiků a soudců. O pochybnostech spojených s výplatami politiků není třeba hovořit. Jak prohlásila bývalá hlavní hygienička, která byla odejita, její podřízení nikdy nevyhlásili stav epidemie, protože počet onemocněných covidem-19 nikdy nepřekročil, dokonce se ani nedotknul čísla opravňujících kohokoliv k tomu, aby tuto situaci vyvolal. Toto rozhodnutí vydali politici a platí to pro celý svět. Navíc i přesto, že bylo s údaji manipulováno v maximální možné míře, nikdy se nedosáhlo parametrů pandemie. A tito politici mají dostat v příštím roce navýšené platy?

Podobné je to státními úředníky. Po celou dobu covidovou pobírali své výplaty, přestože se život na většině úřadů buď zastavil nebo výrazně zpomalil. Na některých místech zůstaly po celou dobu otevřené případy a nikdo nic nedělal, spíše se část z těchto státních zaměstnanců podílela na represích obyvatelstva. I jim by se měl přidávat. Jak na to mohou pohlížet všichni podnikatelé a zaměstnanci ze soukromé sféry, kteří byli hozeni do vody a nikdo jim nepomáhal. Naopak právě ti úředníci brzdili všechny schválené ,,záchranné“ programy, například Finanční správa a úřady nadále pokračovaly v provádění kontrol a vystavování zajišťovacích příkazů. I oni se dočkají dalšího navýšení příjmů?

Zmrazení platů se dotýká i soudců. Naše soudy pracují liknavě, pro stát a proti lidem, je li veden spor občas versus stát. To nahrává advokátům, jejichž odměny jsou extrémní. Často až tak, že občan do soudního sporu ani nejde, protože si spočítá, kolik by ho pravděpodobná prohra stála. Opět to může být nesouhlas s vydáním rozhodnutí Finančního úřadu, které vydal úředník odměňovaný procentuálně z částky, kterou prohlásil za vymahatelnou. Soudci proti zmrazení platů bojují nejvíce. Nezávislost soudů je však naprosto nereálná, uvědomíme li si systém, kterým jsou tamní zaměstnanci vypláceni.

Alena Schillerová tuší, že její snaha zmrazit všechny tyto platy, což by ušetřilo jednu jedinou miliardu v rozpočtu na příští rok, bude marná. Možná i s tím do toho šla, přestože si uvědomuje loajalitu potřebnou od státních zaměstnanců, vypadá to totiž dobře a voliči na to mohou slyšet. Naivní voliči. Realisté chtějí slyšet něco úplně jiného. Tedy žádný schodek, ale rozpočet, ze kterého se budou hradit dluhy politiky nastřádané. Těmi, kteří pravidla a zákony dodržují nejméně. Nulová zodpovědnost jim umožňuje dělat si tu vše, co si zamanou. Připomíná to dopravní zákony. Všichni dodržují rychlost, přednosti v jízdě, stojí na červenou. A pak profrčí vládní limuzína s majáky, ve které sedí některý z elitářů bohatě odměňovaných státem a tvořícím silniční pravidla pro ostatní. Vláda a poslanci s pomocí státních zaměstnanců udělali z uplynulých 12ti měsíců v naší zemi vězení. A pokračují v tom dále, přestože po roce se soudy rozhoupaly a vydaly rozsudky týkající se nezákonnosti opatření. Ta jsou připravována nadále. Opět v rozporu se vším, s čím mohou být. Zkuste udělat něco takového Vy jako občan, se zlou se potážete.

Možná nás čeká celosvětová vlna podávání trestních oznámení, soudů a rozsudků. Jaké budou, to nelze předjímat. Jisté však je, že pravděpodobnost potrestání největších zločinců je minimální. Přesto rezignovat nelze. Je potřeba se bránit. Každý dílčí úspěch může být inspirací pro ostatní. Teď je třeba doufat a nevzdávat se. A pokud se ptáte na rebélii, i ta je vhodným nástrojem k projevu nesouhlasu s režimem. Dříve to byli kotelníci disidenti, myči oken, veksláci. Dnes občané nenosící roušky, nesvolní s vakcinací a rodiče odmítající podvolit se teroru na dětech. Ostatně elity dělají to samé, jen je to jejich privilegium. Respektive se tak chovají. Je to výsměch každému z nás.

Zdroj