Zahraničí

Západ ať si kleká sám před sebou….

Jiří Vyvadil: Není Západ jako Západ, nebo přesněji: Jsou věci hodné následování a pak jsou věci, kdy hrdě můžeme jednání Západu jako odpudivé odmítnout.

Proto i kdykoliv poslouchám naši současnou opozici, která se už už chystá převzít po říjnových volbách vládní moc s jejich voláním, že naše cesta směřuje na Západ a nikoliv na zaostalý Východ, tak se raduji, že, že opar jejich předpokládaného vítězství se pomalu začíná rozptylovat.

A je pomalu jedno, zda jde o blok SPOLU, který sní o euroatlantickém společenství v čele s USA a geopoliticky jaksi opomíjí, že právě v posledních letech i těchto dnech USA a NATO zažívají jednu porážku za druhou a Afghánistán zcela určitě bude opakovaným déja vu fiaska ve Vietnamu, bude jen pokračováním debaklu ve válce v Iráku, Sýrii, Libyi či krachu  barevných revolucí na Ukrajině a nyní v Bělorusku či ve Venezuele.

A stejně tak platí i druhá nadšená cesta Pirátů směrem k posilování linky na centralizovaný bruselský superstát, který oproti době, kdy jsme vstupovali do EU, prakticky denodenně přináší něco negativního, sankce stíhají sankce, omezení stíhají omezení, výzvy k odchodu nehodných členských států patří ke každodenní výbavě, polokomické nepřátelské tóny proti Rusku a Číně, které odmítají hrát podle západních not. A do toho vyostřená až extremistická progresivní agenda sexuálních menšin a podmenšin a nyní i údajné vyčítání rasismu zaostalým východním zemím. A i když nejsem ekonom, nebral bych na lehkou váhu, že například i podle některých ekonomů z dlouhodobého hlediska ekonomika EU stále více zaostává za vyspělým  světem, USA a Čínou.

Kromě běsů nad Orbánovým zákonem o  zákazu propagace dětské homosexuality a změn pohlaví, kterým EU žije,  provázelo už od hnutí Black lives matter boj proti systémovému rasismu.

Já plně souhlasím s tím, že otrokářské země – USA a Velká Británie – by dennodenně měli padat sami před sebou na kolena nebo před svými dříve utlačovanými . Ale nemají elementární právo nutit nás k těmto gestům civilizované národy střední Evropy. To co předvedli po prohře proti Itálii, ten bezuzdný výbuch rasismu proti vlastním barevným  hráčům je něco, za co by se svého času nemuseli stydět ani členové Kukluxklanu.

Napřimme záda. My bohudík nepatříme k tzv. západní civilizaci. Patříme do normální civilizované střední Evropy.

Buďme normální a hrdí středoevropané a směle se tím povýšencům dívejme do tváře.

Zdroj