Domácí

Akce Sputnik

Jak vidno, CNN Prima ňůs měla dobré zdroje a sůdruh ministěr Blatník byl včera odejít. Předevčírem se k tomu při tiskovce nechtěl vyjadřovat a včera už se  vyjádřit tak trochu musel…

Vlastně je mi kluka líto. Na ministerstvo nastupoval jako respektovaný doktor přes děti s heslem, že slovo „přitvrdit opatření“ od něj nikdo neuslyší a končí jako člověk zcela bez reputace, který udělal nejtvrdší lockdowny a ještě při nich prosazoval přímo na kameru takové ptákoviny, jako že respirátor bude mít člověk venku nasazený i když široko daleko nikdo není. To nenapadlo ani Prymulu… 

Tak mě mimoděk napadá… nebyla to od Babiš velmi rafinovaná pomsta za podpis milionu peněz chvilek? Vlastně z Blatného udělal úplného pitomce a teď už stačí v Čau lidi nějak jemně dodat, že právě takoví pitomci podepisují petice obskurního hnutí, které zašantročilo šest mega za nic…

Chci také říci, že nastala vzácná chvilka, kdy se s majnstrýmem vlastně docela dobře shodnu na tom, že Blatný vyletěl za blokování 
Sputniku. A pro všechny rejpaly a chytače za slovo ještě dodám, že Sputnik nemíním tu jednu konkrétní ruskou vakcínu, ale všechny ty vakcíny z toho zaostalého východu, který je schopen nejen připravit vakcínu dřív, levněji a ještě je schopen pořádné produkce. Pokud dneska padne termín Sputnik, myslím tím třeba i Sinopharm i ty další Corona vacy, Corona stopky a podobně. 

Hned po uvedení do funkce se sice Arenberger s Babišem na kameru shodli, že Sputnik jedině se štemplem EMA, ale podle mě to byla jen určitá kamufláž. Zřejmě ještě neuzrál úplně čas… 

Babiš si zřejmě také dokázal spočítat, že všechny ty Fajzry sice moc pěkně objednal (a možná i zaplatil), ale realita značně pokulhává za plánem. Ostatně to je přece normální západní stav ne?  Všechno se protahuje a prodražuje už třicet let. Kdy se naposled někde postavila dálnice, letiště nebo most za předem domluvenou cenu a v předem domluveném termínu? Včas u nás vznikají už jenom lejstra, směrnice a zákony. Ty dokonce vznikají v předstihu. Proto máme v Ojrópě GDPR, ale nemáme továrny na vakcíny. 

Stejně tak je přece normální, že evropská a atlantická solidarita je dost jednosměrná. Z východu na západ. Solidární s uprchlíky, to jo, co máme být, ale že by oni byli solidární s dvojí kvalitou potravin, to ne. Bojovat za americké zájmy, to jo, ale že by nám sem dopleskli nějaké vakcíny, to ne, sami mají málo.  Inu, jak asi USA a Británie dosahují svých pěkných očkovacích výsledků? No píchají svým lidem, co bylo určeno pro nás… a  Boris Johnson se tím chlubí, protože ví, že mu to bude voliči přičteno k dobrému a ne naopak. 

Andrejkovi to teda trvalo… internetový cvrkot, minimálně zde na Kydech, byl o měsíc rychlejší. Vrabci si na střeše cvrlikají o tom, že vakcíny nebudou, že Němcům byla jejich slavná očkovací centra (co u nás Babiš nezařídil) k ničemu, protože není čím píchat. Vlastně jediné, co se udělalo včas, bylo lejstro o tom, že přestávka mezi dvěma dávkami bude větší. 

Nepochybuji o tom, že nová kvalifikace ministra je především v tom, aby nedělal ofuky a byl ochoten udělat pro Sputnik co bude nutné a  podmínečně povolit její použití.  Ne hned… až za chvíli, až se provalí nějaký další problém Fajzru a spol. Koneckonců Sputnikem se v zemích třetího světa píchá ostošest a co je dobrý pro černochy, to je dobré i pro šajse čechen. 

Vlastně se teď ukáže všechno to, o čem jsem před měsícem spekuoval a co jsem Andrejkovi radil. Krátce to shrnu:

  1. Uvidíme v přímém přenosu, jak dlouhé jsou prsty všech těch Fajzrů a jimi zaplacených úředníků a politiků. Bude řev, nový sůdruh ministěr bude jistě vzápětí navštíven těmi správnými hochy a bude mu vysvětleno, co mu hrozí, jestli Sputnika pustí. Stejně tak bude navštíven těmi druhými, kteří mu vysvětlí, jaké výhody ze Sputnika bude mít a jaké výhody bude mít od prezidenta a premiéra. Jsem dost zvědavý, jak to vyhodnotí. Podle všech známek ze všech ostatních situací by měl zjistit, že ti západní hlavně hodně hlasitě řvou, ale ti východní zase tiše a efektivně konají. Minimálně od anexe Krymu je to krásně vidět… Zatímco ti na západě vyjadřovali solidaritu, ti na východě poslali neoznačené zelené mužíčky.
  2. Uvidíme, jestli Andrej jako stratég alespoň trochu za něco stojí… jestli je někde v Moskvě vedle Šermětějeva nějaký sklad, kde už čeká milion dávek, jen pro ně poslat letadlo. Dávek, které se pak slavnostně vypíchají za deset dní a poletí se pro další. Které koupil Agrofert, nebo které koupil před smrtí Kellner… A jestli na to Andrejko nestačil, jestli ho zastoupil starý Ještěr z Hradu. Tomu připisujeme nějaké ty šachistické schopnosti, takže uvidíme, jak moc se to potkalo s jeho stářím a jestli v churavém těle stále sídlí ten bystrý mozek.
  3. A nakonec uvidíme, jak si stojí leckterý politik i úředník. Uvidíme v přímém přenosu ty překážky, možná dokonce i oficiální sabotáže, házení vidlí, sypání písku do soukolí. Uvidíme, jak si stojí červenosvetrový koaliční partner.
  4. Mimochodem… zaregistrovali jste? Včera v nemocnicích přibylo tisíc pacientů – to se dopočítal prodloužený víkend. Možná se méně testuje, ale podle počtu nemocných bych neřekl, že je už konec. Naopak… dovedu si představit, že koroňáček ještě vystrčí růžky. Pak budu o to víc zvědavý na všechny ty proklamace chřipečkářů – jestli zůstanou svému přesvědčení věrní… jestli je covid stále habaďůra určená k ovládání lidí a za žádnou cenu se nenechají očipovat injekcí… Chorvatsko bude na své území pouštět očkované jakoukoliv vakcínou… tak schválně jak dlouho to covidovým disidentům vydrží, zůstat na okraji a odpustit si radovánky kvůli svému přesvědčení. Tipuju, že skoro nikdo… 

Trošku bych si troufal tvrdit, že Sputnik by mohl značně zamíchat předvolebními preferencemi. Na Sputniku je možné se značně ztrapnit a nebo na něm vyhrát. Je možné se na něm odkopat, Sputnik nasvítí zcela nečekané úhly našich kandidátů do podzimních voleb. Sputnik představuje značné politické riziko, ale pokud bude zvládnut, může to být politická atomovka proti které nebude obrany. I důsledky budou podobně dlouhodobé jako následky jaderného bombardování. 

A troufám si tvrdit, že Sputnik je to, co může odvrátit Andrejovu porážku. Protože jestli se v létě nebude smět do Chorvatska, protože nebudou vakcíny… tak Andreje nezachrání už nic. 

Zdroj