Domácí

Andreji Babiši, poslední varování: Jenom ne Koudelka!

Jiří Vyvadil: Už dávno neplatí, že by byl Andrej Babiš zářivým vyvolaným pro znovujmenování premiérem. Fatálních chyb se pravidelně dopustil, když zbaběle ustoupil té části opozice, která mu jde po krku, tlačila ho k chybným rozhodnutím a když je udělal, vytýkala mu, jak špatně vládne.

Svého času ustoupil hysterickým tlakům nepřátelské opozice, odvolal prof. Prymulu coby ministra zdravotnictví a tím o půl roku prodloužil koronavirové delirium Česka, což přivodilo zbytečnou smrt mnoha tisíc Čechů, Moravanů a Slezanů. Stejně tak podlehl provokaci plukovníka Koudelky a bez jakýchkoliv věrohodných důkazů obvinil Rusko z teroristického útoku na areál ve Vrběticích. Ačkoliv i po veřejných sítích proudící důkazy svědčí o tom, že údajní dva ruští agenti objektivně nemohli způsobit oba výbuchy ve Vrběticích, protože při druhém výbuchu už byli dávno mimo území České republiky a i když ani policie není schopna věrohodně zahájit trestní stíhání proti konkrétním pachatelům, protiruská provokace Koudelky napomohla rozmetání vztahů k nejsilnější vnější evropské supervelmoci Rusku. Přitom platí, že cesta likvidace podstatné části osazenstva ruské ambasády, mimochodem počtem výrazně i před změnou menší, než kolik činí počty ruských diplomatů v Rakousku, byla naplánována již delší dobu a byla cílem i tzv. pokusu o vraždu městských zastupitelů TOP 09 a Pirátů o rok dříve, jak o tom psal Koudelkův spojenec redaktor Respektu Kudrna. Tehdy to nevyšlo, a proto bylo zapotřebí provokaci zopakovat. A dopadlo to jak dopadlo.

ANO si rozhodně nemůže vyskakovat a musí postupovat obezřetně. Podle včera zveřejněného průzkumu CVVM pokleslo o cca 1% oproti červnovému výzkumu, je silně dotahovano koalicí SPOLU, která narostla o 2 %.

Jmenování Koudelky posílí prestiže pravicově-progresivní opozice, chystající se vládnout, jeho nejmenování naopak posílí ANO.

Jestliže tedy opět Babiš navrhne Koudelku za ředitele BIS, který je podporován rusofobickou koalicí SPOLU i Pirátostanem a naopak odmítán přirozenějšími spojenci z řad KSČM a SPD, zopakuje své zbabělá selhávání z průběhu minulého roku a půl, nic nezíská a jenom ztratí.

Mnohý z nás si přece jenom stále nepřeje, aby zde nastal v říjnu tohoto roku parlamentní převrat ve prospěch dnešní pravicově- progresivistické opozice. Ale to nezáleží na nás.

Prohraje–li Babiš a nestane-li se premiérem, bude to především jeho chyba.

Zdroj