Domácí

Antibabiš

Vildák: Před pondělkem přidám ještě jeden povolební článek. Popovídal jsem si s mým bratrem Masterem, který mě upozornil na pár zajímavých věcí o které bych se s vámi rád podělil. Jejich leitmotivem je nadpis tohoto článku. 

Čím déle se nad věcí zamýšlím, tím více docházím k tomu, že jsme všichni podcenili to co Andrejko sám říkal. Program Antibabiš. Když teď pročítám fejsbůk, kde figuruji i v jiné bublině než alternativy, tak jsem si nemohl nevšimnout těch oslavných ód, že Babiš je jde konečně od válu.

Vůbec se neřeší, jaký mělo ANO program. Je úplně jedno, jaký program má SPOLU a PIRSTAN. Prostě šlo od začátku do konce o to, že Andrejko leckoho nebetyčně sral. Pardon za ten výraz, ale on vysvětluje všechno. To platí i pro leckeré významné blogery alternativy… Když o tom přemýšlím, já byl vlastně skoro jediný, kdo v Babišovi neviděl zloducha. Ale jinak… Vlk, Lu-Lina, D-fens, Laďa Větvička, a další a další, všichni v Babišovi viděli především škůdce. 

Já jim to nezazlívám. Prostě to tak je. Ale tento fenomén jsme nikdy neprokydávali. Nikdy jsme se nezamysleli nad tím, že Antibabiš je poměrně velkým leitmotivem nejen na straně demobloku, ale i u alternativy. 

Včera jsem napsal, že podle výsledků TSS, Volného bloku i SPD je zřejmé, že nějaké strašení koroňáčkem a koncentráky moc nezabralo. Výsledek voleb hovoří jasně. Ale na druhou stranu – Andrej v době covidové opravdu lavíroval, měnil stanoviska, nezvládal, opozice mu mydlila schody, tvrdil jakou máme skvělou chytrou karanténu a měli jsme prdlajs, měnil ministry jako ponožky a to mu prostě uškodilo. Lidi se neztotožnili s primitivní rétorikou Volného, ale zvládání epidemie od premiéra oligarchy je prostě štvalo. Toto naštvání se vůbec nepřeneslo směrem k Volnému bloku,  protože lidi prostě nejde oblbovat příliš okatě, ale přeneslo se směrem k ODS, protože Babiš prostě lidi vytáčel příliš. Sice pochybuju, že by to Fiala zvládl lépe, ale prostě se to jevilo tak, že to Babiš nezvládá. 

SPOLUkoalice pak velmi dobře na tento program Antibabiš vsadila a vyhrála s ním volby. Babiš se stal tak nepřijatelným, že i přes určitou mobilizaci voličstva a antiunijní program včetně vysávání programů ostatních stran stejně ztratil a Fiala získal. Kovídek nijak nepomohl Volnému ani SPD, nepomohl ani Trikolóře, ale velmi dobře prospěl Fialovi. 

Proč to všechno píšu… 

Fiala jel na programu Antibabiš. Za Antibabiše dostal všechny ty svoje hlasy. Nedostal je, protože je chytrý, protože je schopný, protože ví co chce. Tohle téměř nikoho z jeho voličů vlastně nezajímalo. Domoblok byl zvolen především proto, že Babiš spoustu lidí štval a ti se teď radují, protože vyhráli. Babiš je poražen a odstaven. Pro tohle šli k volbám tohle hodili do urny a tohle se jim splnilo. 

Demoblok prostě nemůže udělat nic jiného, než se od Babiše odvrátit. Nemůže udělat nic jiného než se chopit vlády se svojí většinou. Kdyby byť jen minutu uvažovali o koale s Babišem, tak jsou v tu ránu na svých trpaslických preferencích. Babiš raus. To je heslo dne. Tohle je hlavní leitmotiv voleb. Babiš musí pryč. Ekonomika či budoucnost této země v tom nehrála žádnou roli. Kýženého ráje bude dosaženo už tím, že Babiš nebude ve vládě.

Proto si myslím, že žádná Babišova a Zemanova snaha neuspěje a že to Babiš už ví. Proto avizoval, že nějaké povolební strategie bude se Zemanem probírat až ve středu a ne dnes. Protože potřebuje ještě minimalizovat škody, potřebuje chvíli času, ale pokud mají v ODS jen trochu smyslu pro sebezáchovu, nemohou Babišovi na žádné námluvy kývnout.

Pokud Babiš jen trochu za něco stojí a je schopen strategicky myslet, tak se o skládání koaly ani nepokusí. Prostě půjde do opozice. Zítra ještě půjde vyjednávat do Škodovky, možná ještě udělá nějaké gesto pro těch jejích 50 tisíc zaměstnanců a pak… nechá Fialu, ať si vyžere celé to dávání Česka dohromady. 

Ono se zatím nic nestalo. To jen vidláci bijí na poplach, že jde ekonomika komplet do kopru. Jen vidláci se ozývají, že se děje něco, co se s kovidem nedá vůbec srovnávat. Ostatní zatím dostali od Babiše home office, prakticky celou svojí mzdu i když byli doma, dostali plnou zaměstnanost a dostatečnou svobodu si myslet, že je Babiš ten největší gauner a byli strašně naštvaní, že Babiš existuje. 

Teď budou mít prostor přemýšlet, jestli Babiš byl opravdu hoden takového opovržení. Námět k přemýšlení jim dá Fiala a jeho skvadra azůra. Vláda sebevrahů. Vláda, která nemá šanci prakticky nic udělat, která bude žít z Antibabiše, ale vzhledem k blízké budoucnosti jim to moc dlouho nevydrží.

A budou další volby… DD – neodpustím si na tomto řádku poznámku: volby jistě budou, ale jste si jistý, že nedojde např. k tomu, že budou připuštěny jen strany NEhlásající „nenávist“ a „netoleranci? …?

Zdroj a diskuze zde.

Vidlák ještě večer k výsledku voleb: Kdo by to byl řekl…