Domácí

Apokalypsa nebo … ?

Jindřich Kulhavý: Jižní Moravou se prohnalo tornádo a série drsných bouřek. Krupobití se událo také v Západních Čechách.

Hmotné škody jdou do řádů miliard a pojišťovny si sáhnou velmi hluboko do svých kapes. Na obnovu některých obcí a měst bude muset vymést kouty prázdné pokladny i stát. Devastace některých míst je totální, zničené jsou domy, haly, plno motorových vozidel, popadaly ploty, stromy, vzneslo se vše, co nebylo přivázáno. Tornádo rozebralo střechy, situace připomínala apokalypsu zachycenou ve filmu Twister.

Pár minut běsnění živlů se pro řadu lidí stalo osobní lidskou tragédií a je zázrakem, že se jako počet obětí řádění přírody napočítalo tak málo mrtvých. Celoživotní práci si odnesl ďábelský vír, který srovnal se zemí jednu část obce Hrušky, zatímco druhou ušetřil. Právě v těchto chvílích se pozná, kdo je skutečně solidární a pro koho je slovo solidarita pouze nudným klišé. Devastace některých oblastí je skutečně velkého rozsahu a náhrady škod budou vyžadovat mnoho investic. Otázkou zůstává, kde je stát vezme. Prvních 600 000,- korun může poslat Praha, stačí je stáhnout z nesmyslného daru pochodujícím úchylům městem pod duhovou vlajkou. Ostatně pomoci bližním svým by tak mohli i účastníci pochodu vybráním pomoci postiženým oblastem. Jenže těchto pár stovek tisíc nestačí, takže bude zajímavé sledovat, jak si s tím Babiš & spol. poradí. Jde přesně o ukázku toho, jak vláda vůbec nemyslí na zadní kolečka a buďme si jisti, že většinu nákladů spojených s rekonstrukcí části Moravy ponesou běžní občané.

Jestliže někteří Američané jsou zvyklí na podobné sezónní úkazy, pak na našem území k tornádům takového rozsahu a síly moc nedochází. Řekněme si, že máme tak nějak štěstí v tom, že žijeme v České kotlině, takže plno přímořských efektů se nás netýká. A tornáda tohoto rozsahu k nim patřila. Včerejšek to razantně změnil. Jižní Morava zažila spoušť, při které umírali lidé. Je zvláštní, že ještě odpoledne se na sociálních sítích objevovaly fotky, na nichž lidé zaznamenávali naprosto netradiční záběry oblohy, která nevěstila nic dobrého, a bylo zjevné, že se něco stane. Zároveň padaly otázky, jde li o přirozený jev, nebo je to důsledek něčeho jiného. Žijeme totiž v době, kdy se někteří klimatoalarmisté snaží poručit dešti větru, a je stále více informací o tom, že jsou vypouštěny obsahy nádrží umístěných v letadlech nad Evropou a Spojenými státy.

Lidi poškozené včerejším tornádem tyto úvahy nezaujmou, pro ně je nyní důležitá pomoc a solidarita každého, kdo může nějak být v tuto chvíli Jižní Moravě užitečný. Materiální a ekonomické škody jsou obrovské, příčina jejich vzniku nevratná a momentální životní realita drsná. Některé domy budou muset být strhnuty, jiné přišly o střechu, okna a popadaly ploty. Nastal okamžik, kdy poznáme, jak chybí armáda schopná pomoct i v době, kdy se neválčí, také peníze rozházené za poslední rok ve jménu covidového drancování státní pokladny. Místní lidé přišli o střechu nad hlavou, majetek, úrodu a iluze, bohužel někteří i o život. Zároveň právě teď poznají, jak dobré mají sousedy, příbuzné a nakolik jsou důležití pro stát.

Vznik tornáda nad Moravou již odborníci vysvětlili. Jenže podnebí se opravdu mění. A s ním i jeho projevy. Nikoliv však tak, jak jsme přesvědčováni. Oteplování a ochlazování planety se děje v určitých cyklech po celou dobu její historie a vliv na to má vše, jen ne naše auta, topení a či průmysl. Její vývoj ovlivňuje aktivita Slunce, kontakt s mimozemskými tělesy a podobné úkazy. Jistě, kdybychom během krátké doby zlikvidovali například všechny stromy, pak bychom to pocítili, ale v dnešní době se dějí především lokální změny způsobené vlivem člověka. Globálním průšvihem jsou poté plasty a odpady, nikoliv oteplování. I přesto se dějí věci, které odmítáme pochopit, někdy jim ani nevěříme. Takové rozprašování jedovatých aerosolů z letadel obsahujících hliník, těžké kovy a podobné ,,dobroty“ má zabránit slunečním paprskům v cestě k zemskému povrchu.

Na místě je otázka, nejsou li to právě chemtrails, co narušuje přirozený přírodní koloběh a způsobuje změny v počasí z posledních let. Obrovské bouřky, kroupy o velikosti tenisáku, povodně, měnící se období sucha a totálního podmáčení vrchních vrstev půdy, to vše nás provází v posledních létech. Možná se na počasí skutečně podepisuje lidská činnost. Ovšem jinak, než nám je tvrzeno. Tak jako byl vypuštěn vir, který sice lidstvo nijak nedecimuje, mediální řádění je mnohem horší než realita, tak i chemtrails, o kterých mnozí tvoří posměšné poznámky, jsou realitou posledních let a záběry letadel plných nádrží místo pasažérů a kobercové lety jsou skutečností. Svědčí o tom i výpovědi pilotů.

Jednou se o tomto tématu možná dozvíme více, stejně tak o podezřelých výsledcích práce chemiků v utajených laboratořích či záměrech bohatých. Jisté je, že před Norimberský soud, respektive jeho obdobu, by dnes patřilo široké spektrum globálních škůdců z různých sfér. Všem těmto lumpům vlastnícím většinu světového majetku se však zatím dále daří pokračovat v plnění svých plánů. Těmi je snížení populace, nahromadění moci a ještě větších peněz. Ptáte li se, k čemu to potřebují, pak bychom mohli otevřít nekonečnou diskusi počínající, egem, pocity neomylnosti, nadřazenosti, bláznovstvím přecházejím v psychické onemocnění, jistě by někteří nakousnuli otázku iluminátů a neminuli by nás úvahy o mimozemských civilizacích. To už je často nad rámec našeho uvažování, něco z toho přitažené za vlasy a lidem na Moravě to nepomůže. Takže to nyní nechme být a kdo může, nechť přiloží ruku k dílu. Jižní Morava je nádherná a nějaké tornádo na tom nic nezmění.

Zdroj