Domácí

Bez Babiše podle STEMU nikdo vládu nevytvoří

Jiří Vyvadil: Troufám si tvrdit, že celé voličstvo je rozděleno na dvě části, na odpor proti Babišovi na jedné straně a na odporu proti Bartošovi a Pirstanu vůbec. Je to generační, ale i kulturně civilizační střet.

Ty dvě části jsou ovšem bohudík nestejné a mění se. Jestliže před pár měsíci to vypadalo na dramatický nárůst ve prospěch dnešní opozice na čele s Pirstanem a mnohý normální nemarxistický a neprogresivistický volič viděl temna nad Českem.

Posledním průzkumy ukazovaly opět dramaticky rychlý nárůst ve prospěch hnutí ANO. Dvakrát to nastalo u Medianu a nyní až triumfálně  podle STEMU s 32%.

Koalice SPOLU + Pirstan by v žádném případě na vládu nedosáhlo, což je základní zjištění.

Naopak s větším či menším počtem mandátů by mohlo vytvořit koalici s Pirstanem, s koalicí Spolu, s SPD.

Bohužel není tam ČSSD. Přitom vláda Babiše a Hamáčka se může pochlubit skvělými výsledky možná nejlepšími, jaké v dané krizové situaci mohly být dosaženy.

Vždyť i to zvýšení platů v důsledku snížení daně z příjmu je tolik potřebným benefitem i pro ty méně úspěšné. Má sestra má plat cca 35 000 hrubého a získala tak 3 000 Kč. Samozřejmě, že bude volit Babiše.

Hysterie kvůli dluhu, kterou nám vnucuje opozice je trapná. Co by za to dalo Německo, Itálie, vlastně všechny země EU, kdyby byly tak málo zadlužené.

A ještě jeden logický psychologický moment.  Už jednou ČSSD za Sobotky doplatila na to, že ostře proti Babišovi vystupovala. No vystupovat pro lídrovi voleb, který má cca 6x větší podporu je nedomyšlené.

Takže. Nic není hotovo. I ty výsledky by mohli být lepší. Aby se mohlo o ČSSD mluvit jako o potencionálním koaličním partnerovi.

Držím palce.

Zdroj