Ideozločiny

Bezbřehá svoboda slova

Josef Vohnout: Máme zcela plnou a nijak neomezenou svobodu slova. Samozřejmě až na pár drobných výjimek, projev nesmí nic popírat, nesmí být homofobní, transfobní, rasistický, sexistický, nenávistný, předsudečný, proruský, v rozporu s doporučeným názorem, diskriminační, nevhodný, znevažující, protiimigrační, urážlivý, dezinformační, nevyhovující nějaké neziskovce, trnem v oku bezpečnostních složek nebo vadící státnímu zastupitelství.

Děkuji za záchranu mé mysli

Chtěl bych na začátek svého článku poděkovat bezpečnostním složkám státu, že se nebály a bezodkladně jednaly bez ohledu na nějaké právní formality. Je přece válka a tak nemůžeme nahrávat nepříteli, že ne? Já osobně jsem rád, že jsem byl zbaven možnosti seznámit se s jinými než vládními názory na věc, protože takové dezinformace mne pak uvádí do rozpaků a nevím, co počít. Potřebuji před nimi chránit. Dezinformace by mne naprosto vyvedly z konceptu, a proto musí odpadnout vše, co je kolísavé, co je oportunistické a zůstat jenom to, co je pevné a co chce zápasit za naše hodnoty.

Neochvějně věřím ve slovo premiérovo

Věřím také, že pro naše bezpečnostní síly bude inspirativní postup slovenské policie, která začne nově vyhledávat na sociálních sítích příspěvky propagující válku. Jejich trestní zákoník za tento čin ukládá až 25 let vězení či doživotní. Ještě, že už nežijeme v totalitě a můžeme svobodně dýchat! Přece nechcete nahrávat Putinovi, že ne? Také jsem osobně přesvědčen, že není jiné cesty, než tyto zločince, co šíří dezinformace zavírat na doživotí. Jak jinak by Ukrajina mohla vyhrát? Jak má bojovat ukrajinský lid za svobodu, když si Hájek na svém Protiproudu drze a beztrestně šíří proruskou propagandu? Co se vám zdá nelogického na tom, že se válčí na Ukrajině a my zavřeme někomu web tady v Čechii? Pokud se vám to zdá divné, tak to je tím, že jste putinský agent a právě jste byli dekonspirováni a odhaleni. Ale zvlášť záludný byl případ Pravého prostoru, který se maskoval tím, že Rusko kritizoval. Naštěstí naše bezpečnostní složky se obelstít nedaly a zavřely ten sprostý plátek. Leč žijeme v demokratické společnosti, tak se klidně mohou obrátit na soud. Tak velká práva mají, ano až tak rozsáhlá. Navíc mi vždy stačilo jasné ujištění politiků, že zákony se zneužívat nebudou. A vidíte, měl jsem pravdu. Nezneužívají se, ale plní funkci pro ochranu demokracie. Stejně tak jsem naprosto klidný, když mne premiér Fiala ujišťuje, že nouzový stav se nebude zneužívat. Kdyby tu byli dezinformátoři, začali by psát něco o tom, že je nutné zbystřit. Možná by dokonce začali šířit nějaké zvěsti o slovenském nuceném nastěhování uprchlíků do domů proti vůli vlastníků. Ale to víte, že to jsou jenom pomluvy a nepravdy. Osobně věřím v demokratické hodnoty a slovo premiérovo.

Jsem semknutý

Dál si představte, co by o tom ještě napsali dezinformátoři. Prolévali by krokodýlí slzy o svobodě slova, ale my víme, že svoboda slova u nás neochvějně vítězí. Aby se demokracie prohloubila, musíme přikročit k očistě veřejného prostoru od všelijakých samozvanců a ztroskotanců. Není čas se zdržovat nějakými právními kličkami, momentálně je krizová situace a tak musíme pochopit, že vláda reprezentuje obecné dobro, protože byla přece demokraticky zvolena. Nikdy jsem o tom samozřejmě nepochyboval ani na okamžik, že tomu tak bez diskuse je. To, že krizová situace ve státě je v podstatě nepřetržitá od roku 2020, je sprostá pomluva, kterou by dezinformátoři využili. Vláda prostě nemá jinou možnost, než nastalé krize operativně řešit a osobně věřím, že to zvládne dobře. Co dobře, skvěle! Stejně jako se vypořádala s virem a zachránila národ před mrtvými v mrazácích. Když jsme u těch mrazáků, tak Ruská zmrzlina značky Prima, kterou vyrábí společnost Bidfood Czech Republic, se přejmenuje na Ukrajinskou zmrzlinu. Tomu říkám úder ruským armádám! Přemýšlím, čím bych mohl přispět a tak asi nasvítím něco v ukrajinských barvách a semknu se.

Představte si to hoře ukrajinských uprchlíků, kteří přijedou sem do svobodné země a naleznou tu proruskou propagandu. Před tím je musíme ochránit, proto je naprosto nezbytné zrušit více proruských webů. Naprosto jasné dezinformace, kterou nepřátelé našeho zřízení šíří, jsou o tom, že část ukrajinských uprchlíků má naprosto stejné etnické složení jako uprchlíci na středozemním pobřeží, ukrajinsky nerozumí ani slovo a jsou pouštěni do zemí V4 bez jakékoliv kontroly. Fotky jasně dokazují, že jde o pouhé pomluvy našich nepřátel. Protože šlo bezpochyby o naprosté pomluvy, tak byly fotky nahrazeny vhodnějšími. To rozhodně není cenzura, ale zodpovědné informování. Všechna ta tvrzení o neukrajinském původu uprchlíků jsou pochopitelně odporné lži, a proto vidíte, jak důležité je vypnutí webů, které by mohly takové hnusné nepravdy šířit. Takové nehezké pomluvy šíří na Slovensku mimo jiné kryti poslaneckou imunitou poslanci Kotlebovy strany. Proto považuji za potřebné omezení poslanecké imunity a vůbec omezit zdržování věcí poslanci. Jinak demokracie nemá šanci zvítězit, a kdo to nechápe, je ruský agent.

Proto teď díky tomu, že konzumuji pouze prověřené, vyvážené, objektivní nestranné informace z médií věrných demokratickým idejím se mne zmocnil pocit zadostiučinění, že byl ukončen projekt antidemokratického plynovodu Severní proud. Ať si Rusové ten svůj plyn s klidem nechají, my máme Zelený úděl a bez ruského plynu se obejdeme. Stejně tak bez ruských surovin. Tak pravil ministr zahraničí a to je znalec na slovo vzatý, takže to je pravda pravdoucí. Sice nevím proč, ale na Slovensku přistálo ruské letadlo s jaderným palivem, sankcím navzdory. To je asi jenom nějaké drobné opomenutí, ne promiňte, dezinformace. Stejně tak ani náznakem nepochybuji o tom, že za drahotu a vysokou inflaci může Putin a ne neustálé zastavování ekonomiky spolu s šíleným zadlužením státu. Vidíte, ani náznak pochyb v mé mysli, s čistým svědomím nechám vládě klid na práci, aby mne ochránila. Vládě věřím a naprosto nepochybuji o správnosti zaujaté linie. Taky se necítím nijak ohrožen výroky nejvyššího státního zástupce na adresu dezinformátorů. Jen díky tomuto titánovi právního myšlení se cítím mnohem lépe a svobodněji. Děkuji, děkuji za záchranu, přece by tento stát nikdy nezavřel nevinného, že ne?

Rozhodně se nejedná o nějaké porušení zásad právního státu

Také bych chtěl poděkovat poskytovatelům internetu, kteří vypnuli o pár webů více a šli nad doporučení bezpečnostních složek. Je krásné vidět, jak lidová iniciativa podporuje boj na ideové frontě. Rozhodně by mne ani nenapadlo uvažovat o nějaké vstřícné předposranosti a totálním profízlování společnosti. To by byla naprostá pomluva a jasná dezinformace. To vše díky boji hrdinných elfů, kteří s pozoruhodným předstihem vytipovali vhodné weby k vypnutí. Ta prozíravost, kterou tito rytíři s chladnou hlavou a hořícím srdcem projevili, je téměř podobná věšteckým schopnostem. Jak hrozná by byla situace v naší demokracii, kdyby tato očistná práce nebyla vykonávána dopředu. Jsem rád, že se nepotvrdila žádná z dezinformací, že se takto označené weby budou vypínat na základě naprosté libovůle. Protože to není z libovůle, ale pro šíření nepřátelské propagandy. Ani náznakem mi to nepřipomíná praktiky StB z normalizačních let, ani v nejmenším. Při kritickém ohledání nemohu najít naprosto žádnou shodu, proto nechápu, jak to někdo může tvrdit.

Ať žije a vzkvétá naše svoboda!

Cítím se mnohem lépe ve svobodném prostředí, kde jsou informace jednotné, a moje ideová neochvějnost není narušována dezinformacemi. Jsem zcela přesvědčen o nutnosti epochálního vítězství našich hodnot. Také prohlašuji, že tento článek je naprosto upřímný, jeho obsah, tón či vyznění není vůbec diktován strachem z následků reálného využití svobody slova a rozhodně je míněn naprosto seriózně.

Dámy a pánové – Ať žije neochvějná jednota demokratických zemí! Ať žije vůdce svobodného světa Joe Biden! Sláva vládě a naší čacké policii!

Zdroj