Zahraničí

Cenzura na Twitteru

Daniel Vávra: Na sociálních sítích nesmíte zpochybňovat výsledky amerických voleb, jinak vám zruší účty. Na Youtube můžete říct, že možná došlo k nějakým dílčím problémům, ale nemohlo to ovlivnit výsledek.

Kontroverzní youtuber Steven Crowder, jeden z největších v US, začal se svým teamem ověřovat veřejně dostupné adresy voličů. U stovek adres, které prověřovali zjistili, že neexistují. Jsou to prázdné parkoviště, rozbořené tovární haly, nebo místa uprostřed dálnice.

Aby měli nezvratný důkaz a nemohlo to být označeno jako „spekulace“ a fake news, na desítky těchto míst vyrazili osobně, natočili je a u toho dokonce drželi výtisk aktuálních novin jako důkaz data pořízení.

Navíc zjistili, že některá jména voličů se opakují dvakrát. Nikde netvrdili, že to mohlo ovlivnit výsledek voleb, jen že namátkovou kontrolou v malém teamu zjistili stovky zjevných neplatných hlasů. Hádejte co se stalo? Ano, Twitter jim zabanoval účet.

Takže dnes jsme v situaci, kdy odhalíte zločin a jste za to potrestáni, protože korporace rozhodla, že zločin se nestal a kdokoliv dokáže, že ano, je sám zločincem a nemá právo důkazy předkládat. Jak asi může taková společnost spravedlivě a demokraticky fungovat? Nemůže.

Předpokládám, že toto video bude minimálně oflagované jako fake news, nebo dostanu zase ban. Fake News to ale zjevně není. Crowder má v teamu dokonce právníka a momentálně se chystají na velkou žalobu.

Zdroj