Svět podle lepšolidí

Německo: syrský vetřelec bodl učitele nožem do hlavy

Slovanka: K dalšímu multikulturnímu obohacení došlo včera v Německu, kde útočil jeden z hostů Merkelové na učitele z jazykové školy, v níž se vetřelci učí německy. O motivu činu se zatím zdroje nezmiňují. Otázkou ovšem je, zda skutečně potřebují muslimové jiný motiv, než nenávist k bezvěrcům, kterou jim káže korán.

Včera odpoledne došlo v jazykové škole v Möllnu k pokusu o vraždu učitele (44 let). Podezřelý je 32letý Syřan, který údajně v minulosti chodil do této školy.

Podle aktuálního vyšetřování bývalý student navštívil školu v poledne a řekl učiteli, že se chce zaregistrovat do nového jazykového kurzu. Zatímco učitel si něco psal do registračního formuláře, obviněný ho údajně napadl nožem o délce asi 15 cm a bodl ho do hlavy ve výšce ucha.

Poté údajně došlo k fyzické potyčce, při které se oběti podařilo nůž popadnout. V důsledku toho došlo mezi oběma muži k tahanicí o nůž, kdy oběť spadla na zem a obviněný si na něj sedl. Obviněný prý také učitele bil. Policistům, kteří byli upozorněni kolegy učitele, se nakonec podařilo útočníka z oběti stáhnout s pomocí pepřového spreje.

Oběť byla převezena do nemocnice s řeznými ranami na hlavě a rukou.

Žalobci budou usilovat o uvalení vazby pro podezření z pokusu o zabití a nebezpečné ublížení na zdraví. Prezentace před vězeňským soudcem u okresního soudu v Lübecku se měla konat dnes odpoledne.

zdroj