Válečné přípravy v souvislostech

Černomořský incident: Ruská válečná loď varovně vystřelila na britský torpédoborec

Ruské Černomořské loďstvo spolu s pohraničními silami zabránily britskému torpédoborci Defender narušit ruské hranice. Incident se odehrál u krymského mysu Fiolent.

Ruské síly musely sáhnout po varovných výstřelech a taktický bombardér Su-24M provedl varovné shození bomb, aby zahnal britský torpédoborec.

Jak uvedla ruská armáda, britská loď v 11:52 překročila ruské hranice a na tři kilometry vstoupila do teritoriálního moře u mysu Fiolent. Byla upozorněna na použití zbraní v případě narušení hranic, ale posádka torpédoborce nereagovala.

Ve 12:06 a 12:08 pohraniční hlídková loď vypálila varovné výstřely. Ve 12:19 hodin provedlo letadlo Su-24m preventivní bombardování (4 OFAB-250) směrem k pohybu torpédoborce se řízenými střelami Defender, uvádí se ve zprávě.

„Ve 12:23 hodin díky společným akcím Černomořské flotily a Pohraniční služby FSB RF opustil torpédoborec Defender hranice teritoriálních vod Ruské federace,“ sdělili na závěr na ministerstvu.

Vojenský atašé britského velvyslanectví byl předvolán na Ministerstvo obrany RF

Vojenský atašé britského velvyslanectví v Moskvě byl předvolán na ruské ministerstvo obrany v souvislosti s narušením státní hranice v Černém moři britským torpédoborcem, sdělili na Ministerstvu obrany RF.

„V souvislosti s narušením státní hranice Ruské federace torpédoborcem britského námořnictva byl na ruské ministerstvo obrany předvolán vojenský atašé britského velvyslanectví v Moskvě,“ uvádí se ve zprávě.

Rada federace se vyjádřila k situaci s britským torpédoborcem na Krymu

Vstup britského torpédoborce do teritoriálních vod Ruské federace poblíž Krymu je do očí bijícím porušením mezinárodních norem a standardů, sdělil Sputniku krymský senátor Sergej Cekov, člen mezinárodního výboru Rady federace.

„Je to do očí bijící porušení mezinárodních norem a standardů. Takovými nekompetentními činy mohou vyvolat vážný konflikt,“ řekl Cekov Sputniku.

Zdroj