Ideozločiny

Čína: Je čas, aby Evropa vyskočila z „americké pasti“!

Sněmovna reprezentantů Spojených států 9. března místního času v hlasování schválila návrh zákona, který zakáže dovoz surové nafty, zemního plynu, a uhlí z Ruska. To bude doposud nejpřísnější sankce uvalenáSpojenými státy na Rusko. Evropané si však nad tím povzdechli, jakpak jsou tohle sankce proti Rusku, „Spojené státy tím sankcionují EU“!

„Miliony lidí nebudou mít jinou volbu, než v příští zimě hladovět nebo zmrznout,“ povzdechl si nedávno jeden Brit na sociálním médiu. V poslední době se ceny energetických zdrojů ostře zvyšovaly, což trápí Evropany. Rusko je největším dodavatelem surové nafty pro Evropu a dodává EU téměř 45 % zemního plynu, zákaz dovozu surové nafty a zemního plynu znamená pro Evropu další růst cen energetických zdrojů a obrovský nedostatek. Německý kancléř však varoval, aby nebyly surová nafta a zemní plyn z Rusa zařazeny mezi sankce Západu, protože to ohrozí bezpečnost energetických zdrojů Evropy. Francouzský prezident poukázal na to, že Spojené státy nespoléhají na surovou naftu a zemní plyn z Ruska, ale Evropa ano.

Kromě energetických zdrojů jsou problémem pro Evropu také potraviny. Ukrajina je považována za „sýpku Evropy“, konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem zvyšuje ceny obilí, jako je pšenice. Spousta ukrajinských uprchlíků se hrne do okolních zemí, což přináší novou výzvu pro Evropu, která je znepokojena uprchlíky z Blízkého východu.

Ještě vážnější je bezpečnostní otázka. Z geografického hlediska jsou Rusko a Ukrajina sousedé, se kterými evropské země nemohou hnout. Pouze stabilita Ukrajiny může zajistit největší bezpečnost Evropského kontinentu. Spojené státy, iniciátor ukrajinské krize, jsou tisíce mil daleko a nebudou samy ovlivněny. Místo toho americký vojensko-průmyslový komplex vydělává na této příležitosti spoustu peněz a Spojené státy mohou dále tlačit na Rusko a Evropu a získat více žetonů pro udržování své hegemonie.

Naštěstí si Evropa už postupně uvědomuje, že následování Spojených států není zcela v souladu s jejími vlastními zájmy. Francouzský prezident 8. března zdůraznil, že Rusko, jako země a národ, musí být respektováno, protože pokud Rusko nebude součástí mírové architektury na Evropském kontinentu, pak v Evropě nemůže být trvalý mír.

Evropa by měla vycházet ze svých vlastních zájmů, vážně čelit základním příčinám ukrajinské krize, racionálně podporovat mírové rozhovory a podporovat vytvoření vyváženého, efektivního a trvale udržitelného evropského bezpečnostního rámce. To je správný způsob, jak zajistit trvalou bezpečnost v Evropě.

Je čas, aby Evropa vyskočila z „americké pasti“ a dosáhla autonomní strategie!

(Sve)

Zdroj