Čína: Nevyvratitelné důkazy ukazují, že USA jsou pachatelé genocidy

4.7
(24)

„Po 900 jaderných testech v naší domovině nás Spojené státy chtějí etnicky očistit.“ Není to tak dávno, co aktivista z kmene amerických indiánů Šošonů, vydal rozzlobenou stížnost na vnější svět.

Pod kontrolou vlády USA byla kmenová oblast Šošonů zredukována na „nukleární testovací pole“ s „ničivými účinky“ na zdraví domorodců, řekl. Uvádí se, že za více než 40 let před rokem 2009 jaderné testy provedené americkou vládou v kmenové oblasti Šošonů vyprodukovaly asi 620 tisíc tun radioaktivního spadu, což je téměř 48krát více než množství vyprodukované po atomovém bombardování Hirošimy v Japonsku v roce 1945.

Toto je mikrokosmos genocidy Indiánů prováděné po staletí vládou USA. „Historická fakta a skutečné důkazy o genocidě Indiánů ze strany Spojených států“ zveřejněné na webu čínského ministerstva zahraničních věcí 2. března podrobně popsaly tragický proces ničení Indiánů od fyzického po kulturní a ukázaly vnějšímu světu s železnými fakty četné zločiny porušování lidských práv spáchané Spojenými státy.

V roce 1814 dokonce Spojené státy vyhlásily děsivý výnos typu, „Vláda odmění 50 až 100 dolarů za skalp Indiána“. V roce 1862 tehdejší vůdce americké vlády veřejně prohlásil, že „z indiánských kůží lze vyrobit vysoce kvalitní boty“ a že „pouze mrtví Indiáni jsou dobří Indiáni“.

Podle Úmluvy o prevenci a trestání zločinu genocidy přijaté Valným shromážděním Organizace spojených národů v prosinci 1948 se genocida týká zvěrstev spáchaných za účelem zničit určitou skupinu zcela nebo částečně, a uvádí pět konkrétních zločinů. Indiánská historička Roxanne Dunbar-Ortiz řekla, že Spojené státy se dopustily všech pěti druhů zločinů proti Indiánům.

Lidé si dnes nedokážou představit, jaká zvěrstva si Indiáni během dlouhé historie vytrpěli. Statistiky ukazují, že indická populace klesla z 5 milionů v roce 1492 na 250 tisíc na počátku 20. století. Pokud to není genocida, co je to?!

Zdroj

Rate this post

Souhlasíte s článkem?

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Vote count: 24

Zatím nehodnoceno, budete prvním