Ideozločiny

Čína: Vojenské biologické aktivity US po celém světě vyvolávají mnoho pochybností

V poslední době vyvolalo mezinárodní pochybnosti odmítnutí Bílého domu ohledně provozování biologických laboratoří na Ukrajině. Podle nedávno zveřejněných informací jsou na Ukrajině provozovány desítky biologických laboratoří v souladu s příkazy ministerstva obrany USA a USA do těchto laboratorních aktivit investovaly více než 200 milionů amerických dolarů.

Ruští úředníci uvedli, že Rusko objevilo na Ukrajině více než 30 biologických laboratoří přidružených k USA a související projekty byly naléhavě zničeny, ale byly nalezeny stopy patogenů, jako je mor a antrax. Světová zdravotnická organizace doporučila Ukrajině zničit vysoce rizikové patogeny uložené v tamních laboratořích veřejného zdraví v zemi.

Není žádným tajemstvím, že Spojené státy se zapojují do vojenských biologických aktivit v celosvětovém měřítku. V posledních letech došlo na Ukrajině, v Jižní Koreji, Kazachstánu, Gruzii a dalších zemích k únikům virů souvisejících s americkými vojenskými biologickými laboratořemi, což mělo za následek oběti na životech. V roce 2015 jihokorejský „The Hankyoreh“ a další média odhalily, že americká armáda tajně prováděla „Plán Jupiter“ na výzkum biologických a chemických zbraní v Jižní Koreji.

Bílý dům obvinil Rusko ze zveřejnění falešných materiálů, ale nebyl schopen předložit přesvědčivé důkazy. Jak USA přesvědčí mezinárodní společenství, že jejich biologické experimenty na Ukrajině nejsou pro vojenské účely?

Zdroj