Příprava ČR pro válku s RFTopVálečné přípravy v souvislostech

Co když jde o víc?

Vidlák: V dnešním úvodníku chci vyzdvihnout čtenáře JVC, který jako první na Kydech upozornil, že výbuchu ve Vrběticích předcházel požár.

Včera jsem pustil příslušnou fotku, která byla potvrzena z mnoha zdrojů, především z hasičského webu. Můžeme ji  považovat za pravou a nespornou. Na fotce vidíme, že nejsou vysklená okna ani vyvalené dveře, takže nějaké výbuchy, které hasiči popisují, jsou spíše tušené než skutečné. První granát by všechno vysklil. 

Čtenáři JVC se omlouvám za přivlastnění jeho prvenství. Já jsem byl upozorněn přes Mastera a jistý fejsbůkový účet. Kdybych pořádně četl diskusi, mohl jsem si to ušetřit. 

A teď už dnešní text: 

Víte, mně to s těmi Vrběticemi pořád nedává smysl. Hodinu za hodinou se objevují nové a nové díry v čučkařském příběhu, je stále těžší uvěřit, že se věci staly tak, jak nám vláda popisuje. Zároveň se samozřejmě nic nezveřejní a myslím že mohu klidně prohlásit, že  se to nezveřejní nikdy. Zůstala z toho jen bramboračka do které se nám navíc hoši stále více zamotávají. 

Andrej mluví o útoku proti zboží, aby to vzápětí odvolal, Hamáček mluví o tom, jak jeho cesta do Moskvy byla zastírací manévr (samozřejmě proto se s tím chlubil na twitteru), Piráti už mluví o předčasných volbách, Pekarová už Rusku vyhlásila válku. 

V mém včerejším textu jsem napsal, že Babiš nemusel být zmáčknut jen osobně, že také mohlo jít o hrozbu celé naší zemi. Někteří čtenáři, kterých si vážím, tuto mojí tezi odmítli. A neměli špatné argumenty – české lopaty drží nad vodou německý průmysl, v dnešní propojené Evropě není snadné změnit dodavatele, Česká republika je slepička snášející zlatá vejce a tak byly všechny hrozby jen plané a náš premiér se z nich prostě podělal, ačkoliv neměl důvod, protože Orbán se nepodělal a nic se nestalo. 

Chci říci zcela jednoznačně, že mi už na Andrejově premiérování ani za mák nezáleží. Klidně mi pogratulujte k prohlédnutí. Ale přesto bych rád, abychom brali v potaz i to, že mohlo jít o hrozbu republice na kterou by a reagoval stejně kdokoliv.  Uvědomte si, že nedávno naši spojenečtí bratři bez problémů odpálili íránského generála na diplomatické misi. Fakt jste si jistí, že Bociánovo připosrání vyplývá jen z planých hrozeb?  Viděl bych jeden důležitý rozdíl mezi námi a Maďarskem…  Orbán má ústavní většinu.  Zkrátka nejsem si jistý, zda roli České republiky jako důležitého průmyslového partnera nepřeceňujeme a zda nepodceňujeme odhodlání našeho demokratického bratra jít přes mrtvoly. Dneska budeme nahlížet právě do tohoto hnusně temného kouta…

Ale pro začátek to připusťme… Babiš byl přitlačen jen slovně a prostě se sesypal…  Ale když už se nakonec rozhodl splnit zadání velkého bratra,  stejně je mi divné, proč musel reagovat tak náhle a vůbec neměl čas se na tu tiskovku připravit. Sakra, mohl přece počkat alespoň den, i Reflex mohl článek odložit. Pokud to někdo koordinoval, proč jim nedal trochu času se líp nabiflovat?  Hamáčkovým kecům o klamné operaci s letem do Ruska nevěřím ani za mák. Proč se na to trochu nepřipravili? Copak fakt nevědí, že si prohráli volby? Nebo to bylo součástí hry?

Co když Babiš i HAmajda už vědí/tuší, že jejich dnešní kroucení bude brzy překryto něčím mnohem závažnějším, že na to všichni zapomenou? 

A když prý měli (tichou) podporu starého Ještěra, pročpak náš prezident mlčí a dává si týden načas? Proč právě týden? Řekl bych, že v této chvíli už Zeman ví úplně všechno co se vědět dá.  Proč se vyjádří až v neděli? Proč nám už dopředu nahlásil konkrétní den? Aby získal ausgerechnet týdenní odstup? 

Víte, mám dneska několik neblahých pocitů. První je ten,  že ta neděle není jen tak. Že to není nějaké svévolně zvolené datum. Stále více mám v žaludku pocit, že se mezitím ještě něco stane. Že se čeká ještě na něco a naši ústavní činitelé už vědí, že něco přijde. Nejspíš nevědí konkrétně co, ale jako by se ještě mělo něco stát. 

Já vím, že nejspíš přeháním, ale dnešní doba je typická tím, že rozdíl mezi dezinformací a pravdou je tak akorát týden. Co když jde o víc? Co když je akce Vrbětice jen český začátek větších událostí a co se týče vyhošťování nebylo na co čekat?  Já to řeknu natvrdo… co když už oschly ukrajinské stepi, materiál a výzbroj je navezený, co nevidět začne opravdová válka a Babiš byl přitlačen, aby včas deklaroval na čí straně je, jinak by se (mu) mohlo něco stát? 

Co když amíci prostě potřebují náš vzdušný prostor, naše železnice a naše dálnice, aby mohli materiálně futrovat své východní gladiátory? Co když Amíci vůbec netlačili konkrétně na Vrbětice, ale prostě bylo zapotřebí vymyslet incident ve vrbětickém zálivu, aby pak vláda měla důvod dát USákovi k dispozici prostor naší zemičky pro potřebné logistické operace? Příslušná cvičení už přece proběhla. 

Ti vyhoštění diplomaté z ruské ambasády byli bezpochyby zpravodajci. O tom žádná. Bezpochyby tu řídili svoje agenty a pokud je český prostor zapotřebí pro přesuny usácké techniky, je zcela logické, že by tu neměli pobíhat diplomaté, kteří budou hlásit počty techniky. Ano, je to vidět z družice, ale pořád platí, že viděné musí potvrdit lidské oko zblízka. Co když šlo právě tady o to? Vyhoďte agenty, vyrobte si záminku, protože co nevidět „Rusko zaútočí na Donbasu“. A naši čučkaři nepřišli na nic lepšího. 

Odpovídalo by tomu o to, že v celé Ojrópě to nikoho moc nebere. Evropa totiž není pro amíky stejná. Proto možná o to víc potřebují těch pár zemiček uprostřed. 

Co když jsou teď všechny vztahy s Ruskem bezpředmětné, protože velký bílý otec ve Washingtonu se prostě rozhodl, že se proti Rusku bude bojovat do posledního Ukrajince? Že nejde o vítězství, ale je zapotřebí Rusko zaměstnat a donutit zbytek Ojrópy aby nakoupil takové množství výzbroje zpoza oceánu, že to USA opět postaví hospodářsky na nohy? 

Všechno ostatní může být už jen příjemný bonus. Žádný Rosatom, žádný Nord Stream, který „rusové sami odpálí“, jen žadonění stále ještě bohatého ojrokousku světa o americkou ochranu a americkou výzbroj za jakékoliv ceny. Rusko bude muset zbrojit také a než dopochodují znovu do Berlína, chvíli to potrvá… Nějací šajse čechen a ještě více šajse ukrajinci na tom nemohou nic změnit. 

Co když to Babiš i Hamajda už tuší, co když už dostali příslušné notičky, co když už Zeman také dostal příslušná varování a tak je vlastně jedno, co všichni blábolí? Měli bychom možná sledovat, jestli prominentní paničky neodjíždějí masově do Dubaje. Jestli kapitáni českého průmyslu jak na sviňu neodjíždějí naráz do Británie.  Co když má prezident v neděli vystoupit, aby už jen ohlásil nový svět do kterého se probudíme? Že už se někde kolem Doněcku bude střílet zcela otevřeně, pojede ofenzíva a všechna sdělovadla budou mít plnou hubu ruské agrese? 

Ano, nemusí to být tento víkend, ale nesledujeme v přímém přenosu přípravu na válku? Válku, která bude stát za to, která se povede dlouhé měsíce a která sice může být pro Rusko vítězná, ale hodně drahá? Jestli teď uvidíme další vyhošťování až do úplného vyprázdnění ruské ambasády, řekl bych, že Ukrajina bude mít brzy přehršel vdov a sirotků. A kdo ví, jestli nad námi občas něco nebouchne, nevyletí do vzduchu koleje, tu a tam bude někde ohňostroj, nebo prostě jen vypadne proud. Na Krymu to fungovalo a pokud bude zapotřebí zastavit plný vlak amerických/britských/německých tanků, které na Ukrajinu vezou akreditovaní soukromí zbrojaři, nejjednodušší je vyhodit do povětří rozvodnu. Co když šlo prostě o to, aby to Rusové měli kapku náročnější na diverzní akce? 

Já vím, už z toho mám paranoiu… tak mě trochu uchlácholte. Potřebuju to. 

 

Pozn. DDTa úvaha je, bohužel, logická a nejspíše správná. Jen doplním roli Slovenska – ČR s Ukrajinou nesousedí a je třeba průjezd i přes Slovensko. Tady bych hledal důvody pro vyostření situace i na Slovensku – ať už instalací Čaputové, sejmutí Matoviče a hlavně tvrdých lockdownů … prostě v prostoru musí být klid a volno.

Již dříve jsem tvrdil, že tohle skončí buď jadernou výměnou a nevítězstvím USA nebo jen nevítězstvím USA a jeho odchodem z piedestaliu světového policajta.

To, na co se čeká by možná mohlo být něco následujícího – pamatujte, že vždy nás běh událostí překvapí. My mluvíme a rozebíráme něco, ale nakonec se přihodí něco úplně jiného, co bylo mediálně úplně ve stínu. A jedna taková věc by se tady naskytovala a přípravy pro ni již byly udělány.

RF mluvila o dedolarizaci – a všichni se smáli. Tuším minulý týden mluvčí Kremlu veřejně sdělil, že dedolarizace má prioritu. Před lety chtěly USA odstřihnout RF od SWIFTu – výsledek byl, že RF si vystavěla a OTESTOVALA vlastní zúčtovací platební systém. Do toho zvýšené návštěvy Lavrova do Číny, Čína před pár dny dala veřejný pokyn pro masivní nákupy zlata. V posledních dnech se dojednala spolupráce RF-Čína_Irán a zúčtování by nemělo být v dolarech. je toho více a stačí si dávat věci do souvislostí .. souvisí s tím i tuším loňská zkouška odstřihnutí internetu od Západu tak, aby byl v RF funkční.

Zkrátka – nebyl bych překvapený, kdyby RF vystoupila ze SWIFTu, spustilo ten svůj nový zúčtovací systém a postupně by se přidávaly ostatní země. Taková Čina by např. mohla SWIFT a dolary už používat jen pro přeměnu bezcenných zelených papírků na konkrétní hmotné statky. Že by se okamžitě zapojil Irán (který díky SWIFTu má obrovské problémy) – o tom snad nikdo nepochybuje …

Zcela jistě to nebude do neděle, ale něco mi říká, že tohle je za dveřmi. Byl by to konec nadvlády USD a potažmo USA nad světem. To časové okno se zřejmě zmenšuje a tady bych viděl tu hysterii rozpoutat konflikt ihned i za cenu směšných pseudo-důkazů … prostě nemají čas vystavět uvěřitelné příběhy.

Zdroj