DomácíTop

Dvě důležité okolnosti

Vidlák: Zítřejší článek pouštím hned – mám dojem, že jsem zase jednou první. Začnu pěknou bombou. Tak bombastickou, že nechci, aby mě někdo předešel.

Víte, ten vrbětiský sklad číslo 16, kde Čuk a Gek údajně nainstalovali pekelný stroj, který měl vybuchnout mnohem později v Bulharsku, tak ono to tam nevybouchlo jen tak z ničeho nic. Ono tam nejdřív hořelo. Hořelo to tam v klidu a tak dlouho, že stihli dojet hasiči a palubní kamera hasičského vozu zaznamenala ten požár. Pak hasičům někdo řekl, že ve skladu je munice a ti na nic nečekali a rychle vypadli ještě dřív než to buchlo. Zde ona fotečka z palubní kamery hasičského vozu: 

Ten internet je sviňa – všechna videjka i fotky tam jsou nafurt…

Vyzývám všechny amerikanofily, přátelé EU, vyzývám vrchního státního zástupce Zemana, vyzývám celý náš slavný poslanecký bezpečnostní výbor, aby to vyvrátili. Aby ukázali, že jde o hoax. Vyzývám všechny skutečné novináře, aby to okamžitě jeli ověřit k místním hasičům, totéž by mohl udělat Okamura i Volný. Vyvraťte mi to. Řekněte, že to bylo jinak, že mám fotku jiného skladu na jiném místě, že se jedná o něco úplně jiného.

Jak můžete na fotce vidět, ve skladě, kde údajně nic nemohlo hořet, to hoří docela pěkně a když vidíte všude ty naskládané palety, tak máte přímo chuť věřit vrchnímu čučkaři, že Vrbětice bouchly na základě diverzní akce tajných služeb. Jestli totiž sklad nejdřív v klidu hořel a pak vybuchl, tak je to celé poněkud jinak že? Nebo nám tam Čuk a Gek prostě nalili benzín na palety a zapálili dlouhou zápalnou šňůru?

Tím se také do jiného světla dostává ono úmrtí těch dvou zaměstnanců. Asi je tam Čuk a Gek popravili ne? Nebo se chudáci kluci snažili zachránit nějaký šlendrián a vybuchli i s hasičákem v ruce, jak se snažili uhasit neuhasitelné?

V jednom bychom tedy měli jasno… Takže se pusťte do vyvracení. Vrábel a jeho sémantické vize by se mohly zapojit ne? 

Teď ta druhá věc… Proč se nám premiér i vicepremiér tak krásně připosrali a kdopak je donutil…

Víte, všichni jsme si velmi snadno udělali názor, že na Andrejka byl vyvinut osobní nátlak. Že mu pohrozili ztrátou svobody, hrdla či Agrofertu. Že mu pohrozili únosem Moniky, prostě že nátlak směřoval přímo na jeho osobu. Možná také vytáhli nějaké materiály, které na něj měli a tak se stalo, co se stalo. Dobře, to je hezké a zřejmě i pravdivé… Ale nedostatečné.

Ono totiž vůbec nemuselo jít o Babiše osobně. Ono to mohlo vypadat podobně jako se tlačilo na Háchu v březnu 1939. Mohlo se tlačit přes nedozírné ekonomické škody této republice. Uvědomme si všichni, že 90% našeho exportu jde na Západ, že jsme provázaní s automobilovým průmyslem v Německu, že naše vodovody jsou v rukou Francouzů, že naše banky jsou všechny propojené s těmi západními a že Česká národní banka je z definice „nezávislá instituce“, což v praxi znamená, že poslouchá úplně jiné pány než ze Strakovky.

Ono je klidně možné, že obětovat stomiliardový vývoz do Ruska a dostavbu Dukovan byla vlastně jen malá oběť. Že nám hrozil mnohem větší propad směrem nach Westen. Že nám hrozilo spuštění zničující inflace, zhoršení ratingu a jiné podobné sviňárny kterým se prostě nedá bránit. Jste připraveni tohle risknout? To je mnohem větší průser než požadavek sedět doma za koronaviru.

Chceme v čele premiéra, který se neposere, ale také je možné, že to byla v podstatě jediná možnost. Abychom nezjistili, že se stejně příště posere i Okamura i kdokoliv jiný, protože prostě EU je všude kolem nás, nikdo nás šetřit nebude a mohou nám udělat podstatně víc, než jen vyhrožovat premiérovi ztrátou jeho firmy. Je dost dobře možné, že vůbec nešlo o Babiše ani Hamáčka, ale šlo o republiku a jakýkoliv vzdor by byl mnohonásobně dražší než ztráty směrem k Rusku.

Nebo jste někdo připraveni nést ekonomické důsledky spojené se zhroucením měny? Jste ochotni nést důsledky v podobě masové nezaměstnanosti? Nebo jste si jistí, že šlo pouze o osobní nátlak? Já bych byl s hodnocením opatrný. Já vím, že je to nepravděpodobné, ale on také Babiš možná obětoval Agrofert i svojí politickou kariéru, abychom se všichni zítra neprobudili bez úspor, protože mateřské organizace našich bank „změnily finanční politiku“. Nezapomínejte i na tuto variantu, protože je to varianta docela pravděpodobná.

Ono je klidně možné, že si nás koronavirem opravdu otestovali – ale obráceně. Že jako národ nesneseme žádné nepohodlí, že potopíme jakoukoliv vládu, sotva bude chtít nějaké uskromnění a trochu disciplíny. Pak napochodovali za Andrejkem a řekli mu, co se stane, když nezveřejní Vrbětice a nevypoví ruské diplomaty.

Tohle si musíme všichni uvědomit – že nás drží v šachu a pokud se máme vzepřít, tak to bude všechny stát mnohem víc než rok na houm offisu a zavřených hospodách. Jestli nejsme ochotni nést následky toho, že se vzepřeme, tak se logicky posere každý premiér. Přeberte si to jak chcete – hlavně vy na Pravém prostoru – nadávejte mi jak chcete, ale jestli nejste schopní bojovat a chcete aby to za vás vybojovali jiní, tak se do ničeho raději nepouštějte a počkejte, až nás zase někdo odněkud osvobodí a zavede svoje pořádky.

Já vím, že vám říkám ošklivé věci, ale je to tak. Možná vůbec nešlo o Andreje a Hamáčka, ale šlo o nás všechny – o hypotéky, dluhy, úspory i pracovní místa. A berte jako dost reálné, že kdyby se Andrej vzepřel, tak už byste to poznali v peněžence.

Pozn. DD – z diskuze připojuji relevantní odkazy

  • https://www.pozary.cz/clanek/97116-2014-plameny-a-vybuchy-znicily-municni-sklad-pobliz-casti-obce-vrbetice-pyrotechnici-odstranili-nebezpecny-granat/#1200?do=ping

Cit.: „Ve čtvrtek 16. října 2014 v 09:51 hodin přijal operátor tísňové linky krajských hasičů ve Zlíně oznámení o požáru objektu v areálu muničních skladů, které se nachází poblíž části obce Vrbětice.“
Cit.: „V místě POŽÁRU se nacházelo PĚT osob. TŘI osoby odtud odešly a dvě další dosud pohřešujeme“
POŽÁR.O žádném výbuchu ani písmenko. K němu totiž došlo až v průběhu pojusů o hašení POŽÁRU.

  • https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vrbetice-vybuch-exploze-foto-plameny.A180504_142418_domaci_kafi

Zdroj