Koronavirus

Co říká o koronaviru a mRNA vakcínách bývalý viceprezident Pfizeru?

Nikola Bornová: Pokaždé, když zveřejním nějaká nová data o nesmyslnosti a někdy i nebezpečnosti většiny plošných opatření proti šíření nového koronaviru SARS-CoV-2 a onemocnění COVID-19, objeví se nějaký hrdinný bojovník za Pravdu a napíše mi něco ve stylu „Áááá, další epydemiolog z vesnice, lol“ nebo „něco si o tý nemocy zvaný koronavyrus nejdřív přečti ale ne na aeronetu, haha“ nebo „kolik ti platí Putin za šíření těchle desynfomací od Klause, kterej tu rozkradl celou zemi v devadesátkách!“.

A tak tedy čtu. Hledám. Studuju. Analyzuju.

Ale moje hledání bohužel nespočívá jen v tom, že bych od rána do večera sledovala naprosto nestrannou Českou Bolševizi nebo četla absolutně nemanipulativní Hovninky/Seznam Krámy nebo lžiDnes. Jsem tak troufalá, že čtu i něco jiného než tyhle otrocké přetiskovače zpráv od Reuters/CNN. Hledám například i vyjádření lékařů, biochemiků, farmaceutů a dalších lidí z oboru, a to takzvaně z první ruky, bez filtru novinářských presstitutek, jejichž vzdělání v oboru většinou spočívá v tom, že si před rokem na Wikipedii přečetli půlku článku o virech, zatímco popíjeli sójové latté.

V jedné věci mám bohužel trochu problém – Big Tech společnosti i velká média odhodily poslední zbytky sebekontroly a blokují „wrong-think“ obsah takovou intenzitou, až se jim od cenzorských strojů kouří. Takže člověk musí kutat stále hlouběji a hlouběji, aby se k informacím od skutečných odborníků dostal a nemusel sledovat pořád dokola těch asi deset xichtů, které (nejen) naše média donekonečna točí. Díky tomu jsem například narazila na tento zajímavý rozhovor s bývalým viceprezidentem firmy Pfizer – tedy firmy, která je asi největším výrobcem vakcíny proti nemoci COVID-19.

Goliáš Pfizer

Farmaceutická společnost Pfizer je takový gigant, že i česká škodovka je vedle něj úplný trpaslíček. Mají skoro 90 000 zaměstnanců a jejich roční obrat je běžně 42 až 54 miliard dolarů. To je přibližně 1 153 423 760 000,- korun. Ročně.

Takže žádná ořezávátka – tohle je firma, která si může dovolit koupit kteréhokoli bezpáteřního hada na planetě. A ještě jim zbude dost peněz na soudní spory se všemi lidmi, které jejich skvělé produkty připravily o zdraví nebo dokonce o život (v druhém případě jde tedy spíš o soudní spory s pozůstalými).

Doktor Michael Yeadon pro Pfizer pracoval 6 let jako viceprezident a chief scientist (vedoucí vědecký pracovník) vývoje léků. Takže podle Cempera a podobných etalonů Pravdy klasický dezinformátor, podobně jako špičkový český vakcinolog a epidemiolog Beran a desetitisíce dalších lékařů, kteří s aktuální covidohysterií nesouhlasí.

Co říká Dr. Michael Yeadon PhD. o Covidu?

Co si tedy špičkový vývojář léků, biochemik a toxikolog se 40 lety praxe v oboru a přímo z Pfizeru myslí o mRNA vakcínách a o naší celkové reakci na náhlé zjevení tohoto prapodivného viru, který řádí hlavně po deváté hodině večer, bojí se přeběhnout přes hranice okresů a šíří se jen v obchodech malých soukromníků, zatímco fotobuňka u dveří nadnárodních řetězců ho likviduje jak svěcená voda?

Pokud umíte anglicky, poslechněte si rozhovor určitě sami, je výživný. Pro ostatní shrnuji hlavní body:

 • Co se týče celkové nebezpečnosti, je nový koronavirus podobně nebezpečný jako sezónní chřipka. Ale na rozdíl od ní je nebezpečnější pro lidi nad 70 let a pro lidi s nějakým velmi těžkým onemocněním a naopak méně nebezpečný pro zdravé lidi pod 70 let.
 • Zatím žádná věrohodná studie ve skutečnosti neukázala, že by nové mutace koronaviru byly zásadně nebezpečnější než varianta původní.
 • Odolnost proti jedné mutaci (např. po prodělání nemoci) zvyšuje odolnost proti ostatním mutacím, protože hlavní markery viru zůstávají stejné a tak imunitní systém virus po opětovném kontaktu pozná a snadněji zlikviduje.
 • Lidský imunitní systém je tak dokonalý, že u lidí, kteří měli původní SARS v roce 2003 a nyní se setkali se SARS-CoV-2, tak jejich paměťové T-lymfocyty nový virus rychle rozpoznaly a správně zareagovaly. A to je shoda obou virů „jen“ cca 80%.
 • Doktor Yeadon se vždy považoval za úplně obyčejného člověka, smál se „konspiračním teoriím“, nikdy se v ničem politicky nebo veřejně neangažoval, věnoval se jen své práci. Už od března/dubna 2020 byl ale šokovaný nesmyslnou reakcí vlády – místo aby zareagovali normálně na klasickou epidemickou vlnu a po jejím odeznění pak řekli „uf, fajn, nejhorší vlnu máme za sebou, žijte dál své životy jako dřív“ tak drtili lidi dalšími a dalšími zbytečnými lockdowny, nesmyslně dál ničili život milionům lidí a připravovali kovidové pasy.
 • Doktor Yeadon byl šokovaný i neustále opakovanými, ale lživými prohlášeními o nemoci, které se okamžitě začaly zveřejňovat. Řadu měsíců ale raději stále zůstával v „režimu autocenzury“ a nijak se neangažoval.
 • Kovidové pasy v mobilní aplikaci (která sleduje vaši polohu a interakce a je napojená na gigantickou databázi s osobními údaji všech lidí) jsou podle něj doslova nástrojem totality, který úplně zničí demokratickou společnost. Lidi bude jednoduše kontrolovat ten, kdo bude mít kontrolu nad touto databází osobních informací lidí, jejich pohybu i povolených transakcí – bude totiž snadné třeba zakázat vám nakupovat benzín, chodit na nákup nebo cestovat, pokud nesplníte aktuální podmínky kovidového pasu (pozn. autorky – stejným způsobem už funguje sociální kredit v Číně). Jak se totiž sledovací pas jednou plošně zavede, s algoritmy toho co smíte dělat a co ne už pak půjde dělat skoro cokoli – třeba vás i nutit, abyste nechali naočkovat svoje děti, jinak nedostanete „zelenou barvu“, i když sami vakcinovaní jste. Odhaduje, že kontrola obyvatel pomocí kovidových pasů se stala jedním z hlavních cílů kovidové hysterie.
 • Mají podle něj lockdowny nějaký smysl? „ABSOLUTNĚ NE.
 • Takzvaný „asymptomatický přenos“ se náhle a podivně začal všude diskutovat asi před rokem, přitom lidé bez symptomů (kašel, pšíkání apod.) NEJSOU přenašeči respiračních onemocnění – žádná data neprokázala, že by se respirační nemoci jakkoli významně přenášely od viditelně zdravých lidí (nedává to žádný smysl).
 • V delší části obecných informací o vakcínách a o použití mRNA metody pro covid vakcíny doktor Yeadon vysvětluje, jak ho překvapilo, že Pfizer zvolil zrovna tuto experimentální metodu, která ještě stále není dostatečně prozkoumaná a nese s sebou řadu neznámých a naprosto zbytečných rizik.
 • I koronavirové mRNA vakcíny nesou riziko vysokého srážení krve po vakcinaci – můžou za to „spike proteiny“, které začnou produkovat vakcínou přeprogramované buňky. Pokud se to špatně sejde a příliš mnoho buněk najednou začne produkovat spike protein, může dojít k vysokému srážení krve, embolii a potenciálně i smrti.
 • Řada studií ukazuje, že máme řadu už existujících léčiv, které mají stejný nebo i lepší výsledky v boji proti COVID-19 než nové vakcíny. Přesto vlády raději dál tlačí experimentální vakcíny. Proč? Protože kdyby autority připustily, že máme funkční léčiva, musely by zrušit výjimku na zrychleně schválené vakcíny. A samozřejmě by padlo zavádění kovidových pasů.
 • Doktor Yeadon rozhodně není proti vakcínám obecně a co se týče kovidových vakcín, bere to tak, že u lidí 70+ let má smysl se o této vakcinaci alespoň bavit (zdá se, že pokud vakcinaci přežijete, skutečně jste lépe chráněni proti těžkému průběhu COVID-19). Ale je naprostý nesmysl, aby se proti této nemoci nechal očkovat kdokoli mladý a zdravý. Mladší zdraví lidé nejsou prakticky vůbec ohrožení covidem a tak je zbytečné je očkovat vakcínou, která není úplně bezpečná a nese neznámá rizika v budoucnosti. (pozn.autorky – připomínám, že i po vakcinaci může očkovaný onemocnět a přenášet virus, takže ani z tohoto důvodu to nedává žádný smysl).

Pobavilo mě, že novým variantám viru (anglicky „variants“) se někdy posměšně říká „scariants“, tedy slovní hříčka volně přeložená jako „varianty na strašení“.

Hlavní zpráva rozhovoru od doktora Yeadona je: Pokud jste v silně ohrožené skupině lidí, o vakcinaci uvažujte. Všichni ostatní – nenechte se těmito zrychleně schválenými vakcínami očkovat!

Nakonec se doktor Yeadon svěří, že je pro něj noční můrou možnost, že by se někdo rozhodl vakcinaci použít pro řízenou de-populaci planety (nezapomeňte, že miliardář Bill Gates právě o tomhle rád a otevřeně mluví). Yeadon neříká, že je to tenhle případ, ale že kdyby to chtěl udělat on, postupoval by PŘESNĚ takhle – vyděsit populaci k smrti a pak jim rychle masově aplikovat vakcínu, která nestihla projít normálním testováním a může mít dodatečný efekt až za rok a více (třeba neplodnost). On sám pro jistotu plánuje opustit Británii, aby nebyl postaven před volbu buď se nechat vakcinovat nedostatečně ozkoušenou vakcínou nebo přijít o podstatnou část svých lidských práv.

Tak doufejme, že tohle zůstane jen v oblasti nočních můr. A že to hlavní, proč se kovidová hysterie tak zuřivě udržuje (kovidové pasy a vyšší kontrola lidí), se povede odvážným a morálním lidem nakonec zastavit.

Zdroj