Příprava ČR pro válku s RFVálečné přípravy v souvislostech

David Bohbot: Spojenecké smlouvy jsou jen cár papíru

Nejsem ani proruský, ani proamerický. Logicky fandím Izraeli, ale mojí bezpečnostní prioritou je Česká republika. A když v čele USA stojí Joe Biden, není právě nejlepší čas na to, dělat si z Ruska smrtelného nepřítele.

Nepopírám, že iniciátoři „akce Vrbětice“ skutečně mohli přijít z Ruska. Ale obvinit účelově sedm let po explozích z jejího provedení jednotku 29155 je až příliš laciné. Její příslušníci jsou známí tím, že nejsou nejlepšími odborníky, zanechávají stopy, neodvádějí „čistou“ práci a někdy se i nechají chytit. Právě proto jsem si jist, že nestojí za výbuchem ve Vrběticích.

Omlouvám se českým zpravodajským službám, ale jsou děravé jako cedník. Cokoliv zjistí, okamžitě ví celý svět. Neumějí utajit informace. Kdyby skutečně šlo o práci GRU, věřím, že by to česká vláda už dávno věděla a využívala toho k vytváření tlaku na Rusko. Spíše to však vypadá, že české obvinění Ruska ze sabotáže ve Vrběticích a následné vypovězení 18 ruských diplomatů je aktuální součástí nátlakové akce západu vůči Rusku kvůli zvyšování počtu ruských vojáků na Krymu.

…když v čele USA stojí Joe Biden, není právě nejlepší čas na to, dělat si z Ruska smrtelného nepřítele.

Kdybych měl odpovědět na otázku, kdo skutečně stál za touto operací, řekl bych, že kromě „ruské stopy“ vidím i několik dalších možností. Konkurenční boj, nebo třeba lokální subjekt, který má konkrétní zájmy na Blízkém východě. Kdo ví, porozumí.

Na závěr chci vzkázat panu premiérovi toto: Jestli si myslíte, že ČR je členem spojenectví, které vám může pomoci, kdyby chtěl někdo útočit, zapomeňte na to. Je nejvyšší čas, abyste pochopil, že většina existujících spojeneckých smluv jsou pouze krásná slova vytištěná na drahém papíře. Českou republiku může bránit jenom silná česká armáda, nikdo jiný.

Petr Hampl

Kdo jsem Nejčtenější český sociolog. Vlastenec. Autor Prolomení hradeb, Cesty z nevolnictví a dalších knih. Výkonný ředitel České společnosti pro civilizační studia, spoluzakladatel Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže a účastník mnoha dalších nekorektních aktivit.