Koronavirus

Dejte si mě na seznam

Vidlák: V neděli jsem ve svém článku o církvích vzpomínal na svoje blogerské začátky. Na můj první text, který jsem poslal Vlkovi ke zveřejnění. Tehdy mi Vlk odpověděl, že je to hezký text, ale ať počítám, že tím naštvu obě strany. Pokud si přečtete tehdejší diskusi pod článkem, tak se Vlkova slova beze zbytku naplnila. Říkám to proto, že po osmi letech veřejného psaní a po čtyřech letech Kydů jsem se velikým obloukem dostal tam, kde jsem byl na začátku. Štvu obě strany.

V leckterých kruzích už jsem zapsaný jako rozvraceč společnosti, který stojí v cestě těm mladým krásným a světlým zítřkům. To proto, že jsem odmítl plivat na Babiše, odmítl jsem bojovat proti pěstování řepky, odmítl jsem vidět Ameriku jako vždycky a jedině dobrou, přiznal jsem Rusku právo na jejich zájmy, posmíval jsem se řečem o tom, jak jsme skvělá a suverénní země, dělal jsem si legraci z toho, jak s námi všichni zametají. K tomu jsem se nevybíravě vyjadřoval o pravdolásce, pro líbodémo jsem měl jen despekt, Václav Havel pro mě nic neznamenal a Zemana jsem považoval za chytrého politika.

K tomu jsem nevěřil našim majnstrýmovým médiím, ba dokonce jsem se v mnoha případech zařizoval přesně opačně, než média radila a i když jsem neměl dost informací, stavěl jsem se kvůli jejich pověsti do opozice zcela automaticky. K tomu jsem si dovolil býti levičákem mezi pravičáky, věřícím křesťanem mezi ateisty, spořádaným manželem a otcem mezi svobodně rozvedenými a zemědělcem s nohama od hnoje mezi měšťáky.

Pak přišel covid.

A já se stal rozvracečem i z druhé strany. Protože na začátku jsem covid nepopíral, později jsem ho nebagatelizoval, stavěl jsem se na vládní stranu, podporoval opatření i když to znamenalo hospodářské ztráty, dovolil jsem si tvrdit, že boj proti covidu je bojem za Piráty. Dodnes nijak nevrním blahem nad Flákancem Volným a jemu podobnými a nemyslím si nic pozitivního o těch, kteří dodnes mají tendenci tvrdit že covid je jen marketing.

Tím jsem se ohnivým písmem zapsal i na alternativě. Stačí si přečíst kteroukoliv diskusi pod mým článkem na Pravém prostoru a je jasné, že v případě jakékoliv občanské války dopadnu úplně nejhůř… budou mě spolehlivě pronásledovat obě strany.

Včera jsem tomu všemu ještě nasadil korunu.

Nechal jsem se naočkovat.

V znojemském očkovacím centru jsem si nechal píchnout Fajzra.

A navíc jsem to udělal přesně z těch ovčanských důvodů. Loni jsme „k móři“ nakonec raději nejeli, protože jsme nevěděli, jak se to bude jevit při návratu. Tak chci děcka vytáhnout k velké louži letos. Nechal jsem se naočkovat právě proto, abych mohl jet. K tomu jsem se nechal naočkovat, protože nebudu muset leckde nosit roušku, budu moci do hospody a místní výčep u Šťovíka bude potřebovat, abych tam vypil celou řadu tupláků. Udělal jsem to proto, že hodně věcí bude jednodušších.

Udělal jsem to, protože covid existuje, že je nebezpečný a že chci návrat normálních časů, které se ale nevrátí odporem proti čemukoliv smysluplnému, ale prostě proočkováním populace a díky tomu bude možné tlačit na vládu, aby zavládly normální časy. O Gatesovi a o spiknutí, že nás chtějí ovládat trvalou epidemií, si myslím svoje. Tedy lépe – nevěřím ani za mák. Stejně tak se nějak neobávám, že by mě očipovali. K tomu se nebojím tyčinky v nose a neměl jsem problém s rouškou na hubě na veřejných místech.

Kdybych si mohl vybrat, vzal bych Sputnika, protože to je vakcína ze staré školy, je levná a má dobré reference. Ale když na výběr nebyl, šel jsem tam, kde dávají,Fajzr. Ten má také dobré doporučení. Zařizoval ho Trump a vsadím se, že poamericku do jeho vývoje nalili obrovské peníze. O vedlejších účincích, narozdíl od ostatních výrobců, není slyšet. Teď když píšu tento text, cítím v rameni podobnou bolest, jako při tetanovce. Moje žena šla se mnou a cítí se podobně jako já.

A víte co?

Zjistil jsem, že to stejně vidí hodně lidí. Bylo tam fakt hodně lidí a já poslouchal rozhovory. Většina tam šla proto, že možná jsou za ovce, ale alespoň nebudou za hejly. Šli na očkování, protože si přejí normální časy a nejsou ještě tak zblblí, aby viděli ilumináty za každým rohem. A dokonce bych si myslel, že takhle to udělá 70% lidí. A když to udělají, bude to skutečný a opravdový tlak na vládu. Pokud se naočkuje tolik lidí, tak buď virus řádit přestane a pokud ne, bude alespoň skutečný a zřetelný důvod si myslet, že nám lžou a chtějí nám tu udělat koncentrák.

Prostě jsem dal vládě šanci, aby to udělala, jak si naplánovala. Aby zkusili svojí cestu z pandemie a z lockdownů. A byl jsem příjemně překvapen hladkou organizací, rychlostí a profesionalitou. Bavil jsem se na místě s člověkem, co nás uváděl dovnitř. Měli jsem chvíli času, tak jsem se ho ptal, jak to tam mají. Narváno. Přijde 98% objednaných. Po očkování se má čtvrt hodiny čekat, jestli se člověku neudělá blbě, ale on tam ještě nezažil ani jeden takový případ. Lidi jsou ukáznění, nedělají problémy. Přijdou a odejdou.

Fakt věřím, že do září bude populace proočkovaná (a promořená). Budu mít skutečný a nezpochybnitelný argument vůči čemukoliv co přijde. Nebude to žádné věštění, žádné dojmy vydávané za pojmy. Nebude to snůška hloupostí z neznalosti, nebude to paranoia ze spiknutí. A pokud by zase covid začal řádit i přes proočkování populace, bude to alespoň jasný, skutečný a nezpochybnitelný důvod vládě nevěřit ani slovo. Ale mezi námi… podle mě se covid na podzim vrátí jen za těmi, co teď machrují, že se naočkovat nenechají. A většina z nich si nakonec potichu na pigáro stejně dojde, až realita ukáže, že očkování nijak nemorduje a že sice nebyli za ovce, ale jejich život tím nebyl o nic lepší a oni se nestali ani váženými ani statečnými.

Dejte si mě na seznam. Nikdy nebudu poklonkovat tomu, co považuju za hloupost i kdybychom se v jiných případech hladce shodli. A mám dojem, že takových nás bude většina. Přišlo mi to tam v očkovacím centru tak nějak v klidu. Normální lidi udělali normální čin a normálně se o tom věcně a v klidu bavili. A bylo jich fakt hodně. Skoro mám chuť říci, že takhle to bude i ve volbách. Že ta většina prostě nikde nekecá, nedává na odiv svojí angažovanost. Ale když na to přijde, tak hlasují obálkou i nohama. Včera jsem viděl hodně hlasujících.

Zdroj