Okupace

Díky Rudá armádo, díky Rusko, díky všem osvoboditelům…

Jiří Vyvadil: Blíží se další výročí osvobození Československa, Evropy i světa od nacismu a fašismu.

Děkujme jménem všech upřímných Čechoslováků Rudé armádě, ale i Američanům, Rumunům i dalším, že nás osvobodili od nejšílenější poroby, která by nás čekala, kdyby nepřišli.

Dnes přichází doba, kdy pravdy jsou obráceny v lež a ze zachránce je náhle největší nepřítel.

Ale pravda zůstává pravdou i když se dočasně ocitla v menšině.

Mám rád dnešní Němce, nikoliv sudetské Němce. Dnešní Němci jsou možná cáklí v tom, že žijí zelenou ideou, což přehánějí způsobem, kterým zřejmě většina z nás nerozumí, ale na rozdíl od své militaristické minulosti ve své většině nenávidí válku a při hodnocení, kdo je pro ně nejnebezpečnější dopadají nejhůře USA a nejlépe – světe div se – Rusko Vladimíra Putina.

Ano, mám hlubokou obavu ze sudetských Němců, kteří by si přáli ve své většině revanš a šíří nenávisti podobně jako strany, které u nás vytváří koalici SPOLU, tedy ODS, TOP 09 a KDU/ČSL A KTEROU SPOJUJE TO, že se jejich politici účastnili v minulosti setkání sudetoněmeckého landsmanschaftu s jejich nároky na zrušení dekretů prezidenta Beneše a nároků na majetkové vypořádání.

A ano, mám rád Rusko. Čím dál tím více Rusko, byť trochu více pravoslavné, což já jako ateista zrovna nemusím, je možná fakticky daleko více hodnotově evropské, než si kdokoliv připustí. Ale je v tom hodnota spojení ducha i člověka a ne hledání 158 různých sexualit, čímž dnes žije upadající Západ.

Díky Rudá armádo, za to že zde Češi, Moravané a Slezané mohou žít.

Díky Rusko, které uchováváš evropské hodnoty, které trvají již několik století, které si svou aktivitou od dob Petra Velikého pomáhal spoluutvářet.

Zdroj