Svět podle lepšolidí

Dva Syřané mírumilovně uhodili, kopli a shodili staršího Němce pod vlak

V Německu se rozhodně nejedná o první podobný nevyprovokovaný útok. Jak uvádí i oficiální zdroje, mnohem častěji se stávají domorodci oběťmi vetřelců než naopak. Mnoho případů je smeteno pod koberec nebo bagatelizováno. Jak asi dopadne tato kauza?

Šestadvacetiletý muž je souzen za údajné vytlačení muže na koleje před přijíždějící nákladní vlak na nádraží ve Waghäuselu (okres Karlsruhe).
Obžaloba ho obviňuje z pokusu o vraždu a nebezpečného ublížení na zdraví. Na konci července loňského roku zabránil čtyřiapadesátiletému muži v odchodu z nástupiště tím, že ho udeřil, kopl a shodil pod vlak.

Vlak srazil muže, který byl vážně zraněn. Od středy se k údajnému hlavnímu pachateli připojí jeho 23letý bratr, který je obviněn ze spoluúčasti na zločinu. Podle obžaloby hlídal místo činu, jestli někdo nejde.

V té době oběť seděla na lavičce na nádraží. Po té byl napaden a když chtěl odejít, hodili ho pod vlak. Napadený muž potvrdil, že byl napaden náhle, bez zjevného důvodu. Policie zatkla podezřelé bratry ze Sýrie ve společném ubytování pro žadatele o azyl. Hlavní líčení bylo zatím naplánováno na čtyři termíny do 23. dubna.

Zdroj