Ideozločiny

Hlas WHO odhalil temné biologické laboratoře Spojených států na Ukrajině!

Podle zpráv zahraničních médií Světová zdravotnická organizace (WHO) nedávno navrhla Ukrajině, aby zničila vysoce rizikové patogeny uložené v tamních laboratořích veřejného zdraví, aby se zabránilo propuknutí nemocí v důsledku války a ohrožení veřejného zdraví. Ruská armáda nedávno odhalila vojenský biologický program financovaný Spojenými státy na Ukrajině. Vzhledem k tomu: Jaké spiknutí provádějí Spojené státy?

Podle nejnovějších zpráv zveřejněných ruským ministerstvem obrany 10. března, některé dokumenty ukazují, že Spojené státy a jejich spojenci v NATO provádějí na Ukrajině výzkum biologických zbraní, včetně výzkumu „přenosu vysoce patogenního viru ptačí chřipky prostřednictvím stěhovavých ptáků“, „patogenů, jako jsou bakterie a viry přenášené z netopýrů na člověka“ a mnoho dalších projektů. Pokud jsou tyto zprávy pravdivé, musí Spojené státy jasně vysvětlit, jaký je skutečný záměr těchto projektů?

Ještě zvláštnější je, že poté, co ruská strana odhalila příslušné věci, došlo k rozporům ve vyjádřeních několika amerických vedoucích představitelů. Například na slyšení, které nedávno uspořádal Senát USA, náměstkyně ministra zahraničí USA Victoria Nuland přiznala, že Ukrajina má „biologická výzkumná zařízení“ a uvedla, že americká strana spolupracuje s ukrajinskou stranou na tom, aby se tyto „výzkumné materiály“ nedostaly do rukou ruské armády. Ředitelka americké národní rozvědky Avril Haines také uvedla, že Spojené státy „poskytují“ nebo „alespoň poskytly“ pomoc biologickým laboratořím na Ukrajině. Mluvčí amerického ministerstva zahraničí Ned Price však popřel, že by USA vlastnily nebo provozovaly jakékoli chemické nebo biologické laboratoře na Ukrajině, a obvinil okolní svět ze šíření „falešných informací“.

Podle dokumentů, které získala ruská strana, fungují na Ukrajině desítky biologických laboratoří na základě příkazů amerického ministerstva obrany. Spojené státy do těchto laboratorních aktivit investovaly více než 200 milionů amerických dolarů. Na výstavbě souvisejících laboratoří se podílelo několik dodavatelů Pentagonu. Od roku 2021 investovala americká armáda 11,8 milionu dolarů do provedení studie infekčních nemocí v ukrajinské armádě a shromáždila vzorky různých infekčních bakteriálních a virových kmenů, stejně jako biologické vzorky 4.000 ukrajinských vojáků, a odeslala je do Armádního výzkumného ústavu Waltera Reeda v USA (WRAIR).

Z hlediska zdraví celosvětové veřejnosti je nutné, aby WHO zorganizovala mezinárodní experty pro provedení inspekcí biologických laboratoří Spojených států na Ukrajině a v dalších částech světa. Spojené státy musejí splnit své mezinárodní závazky, poskytnout komplexní vysvětlení a přijmout mnohostranné ověření.

(Sve)