Koronavirus

Inferno, další film s reálnou vizí

Jindřich Kulhavý: Páteční večer na Nově nám přinesl film z roku 2016 nazvaný Inferno. Jednalo se o třetí dílo v řadě s hlavní postavou profesora Roberta Langdona. Přestože jde asi o nejméně povedený díl, jeho hlavní motiv je velmi aktuální.

Jen pro připomínku. Šílený miliardář se rozhodne regulovat počet obyvatel na zemi pomocí viru, který vypustí na frekventovaném místě a způsobí tím až 95ti procentní nakažení lidstva. Na následek smrtelné pandemie zemře většina lidí a planeta díky tomu bude zachráněna.

Pokud v postavě miliardáře, který na přednáškách varuje před narůstajícím počtem obyvatel a získává řadu přívrženců, vidíte Billa Gatese, máte v celku reálné vnímání. Filmová postava umístí pytel plný viru v istanbulském rezervoáru vody a plánuje jeho vypuštění, předtím však umírá. Další děj se točí kolem profesora Langdona a je vcelku nepodstatný. Geniální symbolog je shodou okolností nucen hledat místo, kam šílenec ukryl obal s virem a je ústřední osobou při záchraně lidstva. Podstatné je, že se nakonec podaří překazit plány filmového Gatese a vše dobře dopadne. Průměrný film ve srovnání s Šifrou mistra Leonarda, která zvednula odpor ve Vatikánu, protože se dotknula citlivého tématu Máří Magdalény, a druhého dílu točícího se kolem volby papežů (Andělé a démoni), přinesl aktuální téma. Byl natočen v roce 2016 a lehce předběhl svou dobu. Nebyl tedy tak výjimečně vizionářský, jako třeba Demolition Man, jehož reálnost je v nynější době přímo šokující., přesto se trefil do dalšího dění až překvapivě.

Pravdou zůstává, že se počet obyvatel naší planety zvyšuje geometrickou řadou. Přelidněnost v některých oblastech už je naprosto značná, především Indie je toho důkazem. Tento jev přináší mnoho problémů, se kterými si navíc státy bojující se zvyšováním své populace neví moc rady. Jestliže Evropa dokázala populační boom vcelku ustát, tedy nebýt naprosto nesmyslné a kontraproduktivní migrace, která mimo jiné znamená zbytečné navyšování množství lidí na kontinentu tím, že na něj míří národy z méně kulturně vyspělých zemí a zvyklé plodit stále dokola děti, aniž by se o ně dokázaly náležitě postarat, pak Indové nemají zábrany vůbec. Dokonce už předstihli Číňany, kteří zatáhnuli za záchrannou populační brzdu. Takže určitá regulace je na místě a měla by být spojena s osvětou a samozřejmě dostupnou antikoncepcí a ekonomickou motivací, například. Nikoliv se zabíjením živých bytostí, jak to ukázal filmový miliardář a činí ten skutečný.

Rozmístit vir po planetě je technologicky v době globalismu velmi snadné. A protože jsou tato svinstva v laboratořích skutečně připravována a vyvíjena k dokonalosti, přičemž nikdo není schopen logicky vysvětlit proč, jejich expedice je už pouhou hrou mocných s těmi, kteří mají být zlikvidováni. Gates a spol šli však ještě dále. Proč vypouštět smrtelný vir, který by zabíjel bez varování, aniž by bylo možno regulovat, kam se dostane? Bylo by nutné vytvořit protilátky, které by byly podávány těm, kteří mají prvoplánovaně přežít, tedy rodinám elit. Daleko jednodušší je věnovat lidstvu pocit, že je napadeno zabijáckým virem, na který však bude vzápětí vynalezena vakcína obsahující takové látky, které budou schopny ovlivnit délku života, porodnost a další atributy lidské existence, třeba výši inteligenci a jiné schopnosti. Rozdělení vakcín je mnohem snadněji regulovatelné než uhlídat neposedný vir. A elity se jim prostě vyhnou a zůstanou na svém. Ďábelský plán je tak jednoduchý, navíc přinese už od počátku obrovské zisky.

Žijeme v době, kdy jsou tyto ,,bohulibé“ představy šílenců naplňovány. Autor scénáře filmu Inferno nemusel mít nijak bohatou fantazii, k této problematice se Gates a Rotschildové vyjadřují již několik let a ani oni nejsou originální, protože zmínky o potřebě regulace stavu lidí pomocí pandemií se v určitých kruzích hovořilo již v osmdesátých letech minulého století, tedy v době, kdy nás byly na světě 4 miliardy. Nyní je to dvojnásobek, takže reálně je skutečně třeba se zamyslet nad tím, jak vše přibrzdit. Evropa to dokázala svou ekonomikou, je tedy nepochopitelné, proč je při nutnosti omezit celosvětovou plodnost zavážena nadrženými muslimskými samci. Zdá se, že tady se trochu kříží zájmy ,,filantropů“ Gatese a Sorose, který preferuje snižování průměrné inteligence evropské populace. Ospravedlňováním má být problém s jejím stárnutím a potřebou ,,mladé krve“, to je ale nesmysl. Evropská ekonomika je v porovnání s jinými výkonná a stárnutí by se časem vyrovnalo.

Daleko větším problémem se jeví být Jižní a Východní Asie, Afrika, kde dochází k nekontrolovatelné populační explozi. Tam je třeba se soustředit na prevenci proti přemnožení. Místo toho jsme likvidováni my. Potichu, zákeřně a plno lidí jde na porážku s nadšením. Oči jim neotevře vůbec nic. Snad jedině to, až se prokáže, jak fatální následky může nynější vakcinace mít.   Inferno  a Demolation Man jsou jen filmy, ale skrývají v sobě poselství a varování. Nechápe to jen idiot.

Zdroj