Koronavirus

Italové mají tvrdý lockdown, který však pro muslimy neplatí, mešity v Itálii jsou plné (video)

Je to vlastně úplně stejný obrázek, jaký už známe z Německa. Jak se nás zde kdekdo snaží přesvědčit o tom, jak Němci vše dodržují, tak jaksi zapomíná na jejich muslimské komunity, které žádné restrikce nezajímají. Už od loňského jara tak po jistých zkušenostech nechává většina evropských zemí žít tyto komunity tak, jak je jejich zvykem a pravidla, která jsou vyžadována po původních Evropanech, po muslimech nikdo nevyžaduje.

Tentokrát je to velmi dobře vidět na Itálii, kde je většina regionů pod velmi podobnými restrikcemi, jaké dnes známe od nás. Nemohou se nikde scházet ve větším počtu, jsou uzavřené školy i většina obchodů. Uzavřené je vše, mimo mešit.

Aktuálně je například v provozu mešita v Bologni, kde se nerušeně schází muslimové, aniž by po nich kdokoli požadoval dodržování restrikcí. A to podotýkám, že v Itálii má islám mnohem menší legitimitu, než například u nás; tedy zatímco v ČR již čeká muslimy registrace 2. stupně, v Itálii ještě nedostali ani ten první… Jenže jsou první zemí na cestě z Afriky, takže i tak tam mají muslimů víc než dost…

Včerejší modlitby v mešitě v Bologni:

https://twitter.com/RadioSavana/status/1373204882799390720?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1373204882799390720%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fnecenzurovanapravda.cz%2F2021%2F03%2Fitalove-maji-tvrdy-lockdown-ktery-vsak-pro-muslimy-neplati-mesity-v-italii-jsou-plne-video%2F

Není to však jen Bologna, muslimové se mohou scházet i jinde, včera se v hojném počtu sešli i v turínské nebo milánské mešitě (viz obr. níže).

Milán, a celá Lombardie, je v červené zóně. Ale ne pro muslimy, kteří se mohou scházet v násilí hlásajících mešitách.

Je zakázáno opustit dům s výjimkou práce nebo návštěvy lékaře. Školy jsou zavřené a restaurace, bary a téměř všechny obchody jsou zavřené. Ne mešity, i když islám není náboženství uznávané italským státem.

Silvia Sardoneová, europoslankyně, obecní radní Milána a členka Salviniho Ligy a Stefano Pavesi, člen Ligy radnice 8, odsuzují, co se děje před “milánskými” mešitami. Tam zákaz shromažďování neexistuje.

Oba zástupci Ligy odsoudili, co se děje ve Via Sabatino Lopez, severozápadním předměstí Milána, mezi Bovisaskou a Quarto Oggiaro. “Možná nám něco uniklo, ale copak oblast kolem  mešity uvnitř bývalé pekárny, není červená zóna jako zbytek města? Soudě podle shromáždění muslimů na chodnících by se to nezdálo,” zdůrazňují oba “Leghisté”.

“Je absurdní, že magistrát neprosazuje zákony, v tomto případě v mešitách,” vysvětluje Silvia Sardoneová, která se pak ptá: “Proč se muslimové mohou svobodně shromažďovat v jasném rozporu s pravidly, zatímco občané a obchodníci musí zůstat doma nebo nechat své prostory uzavřené se zjevnými sociálními a ekonomickými škodami?”

“Tato mešita musí být uzavřena. Pro začátek by také stačilo zasáhnout v pátek, v den modlitby, sankcionovat všechny, kteří nerespektují pravidla, počínaje sociálním odstupem.”.

Stefano Pavesi se na území usilovně angažuje v boji proti jakýmkoli nesrovnalostem, ale “město Milán a radnice 8 vedená socany spí tvrdým spánkem”. O situaci ve Via Lopez již bylo zasláno mnoho zpráv, “ale na oplátku jsme obdrželi naprosté mlčení, což je známkou zjevného nedostatku politické vůle řešit vznesené problémy”. Vnější předměstí Milána jsou stále osamělejší, téměř zapomenutá centrální správou. Stefano Pavesi však slíbil své komunitě maximální závazek k usnesení: “Budeme i nadále situaci sledovat, spolu s občany rozhořčenými touto situací. Žádné další dvojí metry: Milánští nemohou být vždy perzekuováni ve srovnání s občany ze zemí mimo EU.”

Zdroj