DomácíTop

Jak na Piráty a na Babiše?

Jindřich Kulhavý: S blížícími se volbami, které se navíc snaží některé strany vyvolat dříve, než by se měly konat v řádném a prezidentem v časně vyhlášeném termínu, je třeba si stále více všímat chování jednotlivých politických subjektů, prohlášení jejich lídrů a pozorovat dění i v zákulisí. Před volbami budou všichni lhát a tvrdit, že plno věcí je jinak, než se zdá, nicméně je třeba si uvědomit, že tomu tak není.

ANO je v situaci, kdy jeho předseda bojuje na mnoha frontách. Andrej Babiš přistoupil na hru na covid a v rámci ní rozšiřoval své majetky, v čemž pokračuje, zároveň několikanásobně překročil možnosti státní pokladny. Bývalý elitní policista Šlachta, který se ostatně bude ucházet o místo na politickém výslunní, žádá o prošetření veškerých nákupů a transakcí prováděných pod pláštíkem údajné pandemie. O některých jdou legendy a trio Babiš-Prymula-Hamáček by se v případu skutečně pečlivého šetření dost možná záhy podívalo do tepláků. Jenže k tomu by musela být vůle i v Parlamentu ČR. Premiér je navíc pod tlakem týkajícím se evropských dotací, přičemž pod kotlem mu zatápí především ti, kteří nedokázali v našem domácím prostředí Babiše přibrzdit a následně rozjeli udavačskou kampaň v sídle Evropské unie. Zatímco tady mu schválili mnohé úlitby, například dotace na biopaliva, která ničemu neprospívají, ale v mnohém škodí, evropské dotační programy končící v Agrofertu jim jsou trnem v oku. A tak se demožumpa raduje z každého prohlášení, které vznikne v Bruselu a vyjadřuje se proti poskytovaným eurům České republice a končícím v některé z Babišových společností, přitom celý systém dotací a jejich rozdělování částečně sama umožnila.

Andrej Babiš k EU přistupuje podobně jako k nám. Srší arogancí a vyjadřuje se tak, že Česká republika žádné dotace vracet nebude. Vytváří dojem, že za naši zemi bojuje jako lev, nicméně mu jde především o to, aby ustál různá obvinění. EU si ostatně nevezme peníze z účtů Agrofertu, požaduje je zpět po státní pokladně s tím, že zbytek si máme vyřídit na domácí scéně (Pozn. DD – EU si peníze nevezme, podrobněji pod článkem). A právě tady není nikdo, kdo by se dokázal Babišovi vzepřít. Ukňouraná opozice to nedokáže a nestačí k tomu ani přešlapy korunního prince ANO Faltýnka. Navíc má Babiš stále dost příznivců a pravdou je, že v mnohém odolával nátlaku EU déle než v jiných státech. Týká se to například migrace. Bohužel v posledních měsících vyměknul v otázce eura. Nicméně v preferencích ANO ztrácí a bude zajímavé, zda li opět zafunguje kouzlo mága Prchala, který už jednou Babiše na špičku pyramidy dostal.

V předvolebních odhadech se o vedoucí pozici dělí s ANO Piráti. Vstupem do koalice se STAN (pořád se nám Starostové zdají být beztvarou a velmi přizpůsobivou hmotou bez vlastní tváře) se dokonce vyhoupnuli do čela. Což je s podivem, uvědomíme li si nejen historii strany, ale také to, kdo stojí v jejím čele a jaké jsou plány po případném vstupu do vlády. Bartoš má za sebou extrémistickou minulost, k reprezentativnímu vystupování má daleko, a přestože to popírá, v jeho nedávném mládí bychom nalezli mnoho náznaků toho, že byl a možná i ještě je příznivcem okultismu. Samotná strana se pak projevuje velmi neomarxisticky. Tomu se sice brání, nicméně na veřejnost prosakují informace o tom, jak se Piráti chystají utáhnout lidem kohoutky a nastavit daňové normy. Možná tím vzbuzují naději u mladších generací, které se těší na přerozdělování majetku, přičemž chtějí bohatým brát a líným dávat, jenže tito mlíčňáci si neuvědomují, že časem by prací mohli dosáhnout bodu, kdy by se měli dobře a nesmyslné daně jim v tom budou bránit. Piráti budou chtít jednoznačně sáhnout na soukromý majetek a jejich tzv. pracovní skupina se tím netají.

Představa navýšených daní z nemovitostí rozviřuje hladinu i na sociálních sítích. A paradoxně už se objevují reálné představy o tom, jak nás o ně připravit úplně. Ostatně obhájců vysokých daní z řad nemajetných se objevuje stále více a odvolávají se na to, že jej navrhují i ti nejbohatší. Je třeba si uvědomit, že například Gatesovi a další miliardáři obchází veškeré daňové zákony pomocí zakládání nadací, které jsou osvobozené od daní a dotyční elitáři na nich vydělávají daleko nejvíce. To jen mimochodem. Obhajovat zdanění nadměrných metrů čtverečních v našich bytech a domech je naprosté zvěrstvo, které by měl přinutit lidi žít na co nejmenším prostoru, zbavovat se majetku a předávat ho státu. To je úkol Velkého resetu, který prosazuje Němec Schwab a jenž si Piráti berou za svůj. Systém daní lze snadno k tomuto přizpůsobit a každý, kdo je ochoten na tom s Piráty spolupracovat, bude spoluviníkem snažícím se nás, kteří se snažili něco vybudovat, sprostě okrást a okrádat i v dalších letech. Podobně je to s jistým příjmem, který by měl dostat každý, tedy i ten, kdo nic nedělá. Pirátská budoucnost je podpora příživníků, jejich parazitování na práci a schopnostech jiných. Soukromé vlastnictví musí být až na výjimky spojené se zjevnou kriminalitou nedotknutelné a možnost získat ho motivací ke kvalitní a úspěšné životní i pracovní kariéře. Což vede plno lidí k myšlence, že budou radši volit menší zlo Babiše než dredovatého Piráta Bartoše.

Ostatní, kteří by se mohli vzepřít těmto momentálním lídrům, spíše hledají způsob, jak se dostat ke korytu. Přitom by mohli vzhledem ke svému většinou pravicovému původu spolupracovat a stát se hybnou silou naší politiky. Bohužel destrukce ODS a Topky nadále pokračuje a jejich směřování je odlišné od zájmů České republiky. Představa, že by ODS, Top09, SPD, KDU-ČSL, Trikolóra, Svobodní a Soukromníci táhnuli za jeden provaz a stali se protiváhou ANO a Pirátů, je bohužel nereálná. Přitom jediná logická, pokud bychom vzali v potaz původní uvažování zakladatelů těchto stran (no u Topky je to dost na hraně, to je třeba uznat, ale je potřeba také vnímat její balancování na hraně volitelnosti). Jde však o utopistickou myšlenku, která nemá reálný podklad. Takže úkol zastavit Babiše (ANO bez něj a Faltýnka by možná volitelné bylo) a Piráty (ty volit je sebevražda v každém směru), se zdá být neuskutečnitelný. Je však pořád čas si toto vše uvědomit a změnit budoucnost. Ale je k tomu v naší zemi vůle?

Pozn. DD – S vracením dotací, které dle EU Agrofert čerpal neoprávněně se věc má následovně: Agrofert opravdu nic vracet bude. Babiš sice v tomto mluví pravdu, ale tím zakrývá skutečný zločin proti ekonomice státu. Dotace totiž fungují tak, že je napřed vyplatí příslušný stát ze svého rozpočtu a až poté  STÁT žádá EU o proplacení již (daným státem) vyplacených dotací. Vtip je v tom, že Česká republika dotace Agrofertu vyplatila, ale Babiš zařídil, že náš stát nepožaduje proplacení těchto dotací od EU, tudíž EU nemá co požadovat nazpět. Toto ostatně už EU oficiálně potvrdila. Princip obhajoby Babiše je tedy následující – Agrofert má proplacené dotace z českého rozpočtu v souladu s českými zákony. To, že tyto zákony (nebo jejich praktikovaný výklad) jsou v rozporu s pravidly dotací EU je sice pěkné, ale mě to nemusí zajímat, protože jsem zákon neschvaloval – schvaloval to Parlament, tj. většina z 200 poslanců – vyřiďte si to s nimi… Jinými slovy – dokonalé a zatím bezchybné odklonění cca 20 miliard z eráru do soukromé kapsy.

Zdroj