Domácí

Zpravy z bananove republiky

Ladislav větvička: Tuž sem si v bananove republice odevřel ty internety, abych si přečital zpravy z jine bananove republiky a zjistil sem, že to je ve všeckych bananovych republikach stejne.

Vlada pry cosik chtěla a tak naslibovala bolševikum, že když vladu podpoři, tak vlada jim za to cosik slibi. Ale „slibem nezarmoutiš“, jak pravi stare moravske přislovi. A tak vlada slibila, ale nesplnila, bolševik ji to při prvni přiležitosti vratil a zebral vladě ošupanu hračku s nazvem nouzovy stav a tak vlada musela robit aji přes vikend, aby mohla obejit ustavu a parlament a hračku dostat zas zpatky. Doufam aspoň, že si za tu robotu o vikendu polityci naděli odměny, bo dřu jak ta baba, co ji každy nosil drahe kabelky.

Co tam mame dal?

Doktorka, kera sleduje virusy od sameho počatku prohlasila, že jarni virus je davno fuč a misto teho tady su už tři virusy nove, kere kdosik vypustil, bo samy od sebe vzniknut nemohly. A ty tři su podstatně horši jak ten jarni. Ten prvni nema jmeno, druhy nazvali jihoafricky a třeti britsky. V celostatnich medyjach se samozřejmě tyto zpravy neobjevuju, bo medyja maju svoje notičky. Takže zas nic noveho. Tajak je napsane v „Kronyce koronoveho podfucku“, fčil je na řadě ten pravy virus, kery už bude pořadny sekač a enem tak před čimsik se nezastavi. Pojmenovany bude po jakesik zlobive zemi, tuž možeme typovat, jestli to bude virus česky, polsky nebo bělorusky. A že přide, to je každemu jasne, bo cilu ještě nebylo dosažene, ekonomika rozdrceneho světa překvapivě ještě mele – sice z posledniho, ale mele – proočkovanost je furt mala a mafija doktoru, polityku a majitelu kliču ještě dostatečně nezarobila a hlavně některe narody zas vystrkuju hlavu a otviraju ekonomiku, což nebylo ve scenařu.

A jinak se za cely dluhy vikend nic nestalo. Tady tež ni. Takže jediny rozdil mezi našima dvěma bananovyma republikama je ten, že v Česku zakazuju lyžovat, na Hispaňole zakazuju plavat.

No a je skoro sedum rano, což je čas na maly doutnik a jednu piňu.

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Hispaňola