Domácí

Jde o konec vlády Andreje Babiše?

Jindřich Kulhavý: S blížícími parlamentními volbami se stupňuje aktiva jednotlivých politických stran. Ve velmi složité době vyvolané průmyslově vzniklými viry, nikoliv pouze mutacemi jednoho, o čemž si dovoluje nahlas hovořit pouze jediná bioložka Peková, a lze možná spekulovat o tom, proč se k jejímu názoru nepřidají další odborníci z oboru, se stávající vláda snaží manipulovat s vším, co si lze jen představit. Někdo se možná podivuje, že v podstatě všechny vlády napříč evropským spektrem dodržují určitý manuál, byť s jistými odchylkami.

Jsme tedy svědky toho, že všude vznikají statistiky na základě stejně nespolehlivých testů, plní se nemocnice podobným způsobem, tedy i těmi, kteří nemají žádné, případně jen nepatrné příznaky covidu 19. Lockdowny se liší pouze v detailech, byť podstatných. Někde běží zimní střediska, jinde se hrají do určitého stupně profesionální sportovní soutěže, na Slovensku se nesmí téměř vycházet. Pro Českou republiku je určující to, co se děje v sousedním Německu. Dokonce natolik, že germánský přisluhovač Tělička navrhnul, abychom správu nad naší zemí předali Němcům. Samozřejmě postupně. Možná by tento extrém mezi našimi politiky, o němž se říká, že by prodal i svou matku, začal Chebskem. Tamní údajná těžká situace způsobená přetížením chebské nemocnice z důvodu šíření covidu a nabídka možnosti převézt naše občany do německých nemocnic mu nahrává, byť je vcelku logické, že se o své lidi postaráme sami. A jak víme, z Německa historicky mimo kvalitních automobilů nikdy nic dobrého k nám nepřišlo. Merkelová už veřejně prohlašuje, že Němci od nás byli vyhnáni neoprávněně.

I přesto je třeba v tomto směru zbystřit. Pravdou totiž je, že Andrej Babiš nějakou dobu odolával německému tlaku působícímu na něj přes bruselskou administrativu. Je třeba si uvědomit, že i v čele EU, respektive Evropské komise jakožto orgánu s největší mocí v této organizaci, sedí osoba s německým cestovním pasem. Tandem Merkelová-Leyenová tak pod dozorem Söröse vládne Evropě a na dotacích závislý majitel Agrofertu je vcelku zranitelným. I přesto nějakou dobu odolával, což se týká především rozmísťování migrantů na našem území. Bohužel součástí vládní koalice je i ČSSD a Hamáček, jehož některé výroky týkající se přínosnosti islámu pro Evropu jsou terčem vtipů i zamyšlení. Takže vznik záchytných míst předurčených k počátku osidlování naší země migranty lze částečně přikládat právě Ministerstvu vnitra a také Ministerstvu zahraničí, protože ani Petříček ovládaný  loutkovodičem Pochem by se pár tisícům migrantů nebránil. Toto Babiš ustál, což mu přihrálo dost kladných bodů. Vynechme mizernou ochranu hranic a množící se případy, kdy k nám migranti pronikli pomocí kamionů a vystoupili dříve, než měli.

Nebýt covidu, možná by měl poslední rok a půl vlády Babiš více pod kontrolou a s pomocí svého marketingového guru Prchala by dokázal pomocí několika veletočů udržet svou voličskou základnu. Koronavirová krize jej však přivedla do zajímavé situace. Možností, jak se na ní finančně zahojit, se objevilo nečekaně moc a spojenectví s dalším grázlem Prymulou neštítícím se ničeho otevřelo nové prostory. A pokud je pravda i to, co tvrdí běloruský prezident Lukašenko, totiž že za vpuštění covidu do země pobíraly státní elity horentní částky, pak se vcelku vysvětluje navýšení Babišova bohatství o udávaných 20 mld korun za poslední dva roky. To udává Forbes. Tady je tedy možnost, že se Babiš dostal do jistého konfliktu svých vlastních zájmů a rozhodl se vytěžit ze situace maximum. Navíc mu ještě zůstává možnost opustit vládu a kandidovat na prezidenta. Pořád ho bude volit minimálně 30% obyvatelstva a bude li proti němu stát Kalousek, tak i mnohem více. Zcela upřímně, dostali li by se tito dva největší naši političtí lumpové do finále prezidentských voleb, byla by to národní ostuda.

Protiváhou osamoceného ANO jsou dvě koalice. Piráti a STAN budou i přes Babišovo kriminální schopnost manipulovat s naší ekonomikou ve svůj prospěch daleko horší možností. V tu chvíli už opravdu budeme součástí Německa, byť ne prozatím oficiálně. Ta představa, že je Bartoš předsedou vlády, Kalousek prezidentem (ostatně i Babiš by byl mizernou volbou), je strašidelná. Na dálku páchnoucí pirátský liberalismus a neomarxismus jsou evidentní a Rakušanovi chybí jen páska přes oko, aby se k Pirátům zařadil.  Druhá možná verze, tedy trojkoalice, je trochu nesourodá. ODS , Top09 a KDU-ČSL by za normální podmínek nemohly fungovat společně. Jenže filozof Fiala už zdaleka není lídrem silné pravicové strany a Pekarová Adamová svými výroky pomáhá degradovat Topku ještě více než Kalousek s knížetem. Bohužel se zdá, že nakonec vznikne vládní koalice pěti stran. Anebo vůbec ne, protože tu nastane patová situace. A dojde na Zemanovu úřednickou vládu.  Jisté je, že roztříštěnost politické scény je značná a budoucnost je nejistá. Navíc s covidem, Velkým resetem a klimatickým terorismem v zádech. Bůh ochraňuj Českou republiku

Zdroj